II. Deneme Yarışması Sonuçlarının Yayımlanması

Değerlendirme: Yarışma kurulumuza birçok nitelikli deneme ulaştı. Bunun için karar verme süreci bizleri oldukça zorladı. Ensar KILIÇ, Yusuf EKEN, Nurdan ERDOĞAN ve Arife ÖZTÜRK’ün yoğun çalışmasıyla 10 Şubat günü sonuçlarımız belli oldu. Sonuçları açıklamadan önce belirtmeliyiz ki, bazı yazılar güzel olmakla birlikte deneme formatında değildi. Deneme yerine sohbet, mektup, öykü hatta şiir tarzında eser gönderen katılımcılarımız oldu. Bazı yarışmacılarımızın yazıları duygularımızda yoğun tatlar bıraksa da; maalesef bu yazıları “tam olarak” deneme türünün mantığı ile uyuşturamadık.

1. İstemeleri Yok Etmek – Büşra KOÇAK      (ortalama puan: 12,25/15)

2. Bir Celladın Aşkı – Esma AYBAKAN         (ortalama puan: 10,75/15)

3. Hâlden Hâle – Mesut Çiftçi                            (ortalma puan: 9,5/15)

 

Ayrıca 3. olan katılımcımız Mesut Çiftçi’ye “Modern Köleliğe Öykünüş” ve “Hâlden Hâle” adlı iki denemesinde de modern deneme anlayışını başarıyla yansıttığı için “Özel Başarı Belgesi” verilecektir.

Ödül kazanan katılımcılarımızın, ensar@simitcay.com e-mail adresinden adres doğrulama işlemini yaptırmaları gerekmektedir. Önümüzdeki günlerde ilk 15’e giren denemelerin yer aldığı, çevrim içi kitabımız yayımlanacaktır.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Yorum Bırak

Powered by Webmaster Forum