İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sözlerim

 

 

 

 İsyankâr olup ateşe düşeceğine seni isyankâr yapmaya çalışanların üzerine bir bardak su dök ne sen ateşe düş nede onlar ateşe düşsün

   Her acıya alışacağına, acıyı merhamete alıştır acı ortalıkta yok olsun.

Fark edilmek için çabalayacağına fark etmek için uğraş, hem fark edilirsin hem takdir edilirsin hem de sevap kazanırsın. Bir taşla üç kuş vurmak demeyelim de yakalamak budur.

   Hayatta üzüleceğine, seni üzenleri sevinç kapısında bırak, üzmeye son verirler, çünkü onlar sevincin ne olduğundan habersizlerdir.

Buluşmak için buluşma yerinde bekleyenler, beklenilen gelmez ise beklemenin ıstırabını yaşatacağınıza, buluşma yerine vararak bekleyeni mutlu etmenin gerçeğini gösterin veya öğretin inanın artık o sizden önce gelecektir.

   Uyurken eşiniz saçını öperek yatmıyorsanız o saçı öpmek için gönlünüzde aşk yoktur ya da siz veya eşiniz aşktan habersizdir. Aşk geldiğinde bütün bedene dokunur her şeyi güzelleştirir. Tabi bu aşka siz izin veriyorsanız güzelleştirir yani öpülmeye layık olmak için aşk ile sevmek ve aşka gönül kapısını açmak gerekir.

Herkes bir şeyler öğrenir ve gerçeği görür, öğrenmek istemeyenler kendi bilgisizliğini cahilliğini görmek istemeyen zavallılardır.

   Nedensiz sevmemek için nedenin ne olduğunu öğren, ona göre sev hayal kırıklığını hiç yaşama.

Umutsuzluğa kapılacağına yaşayacağına, her yere umut ek yeşert, umut umutsuzluktan önce yeşersin.

   Pişman olmak yerine, pişman olmayı öğren ya da pişmanlığı cebinde taşı elinde gezdir gönlüne as, pişman olmazsın bir daha.

Mehmet Aluç-Kul Mehmet-

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.