GENEL

Bodrum Tekne Turu Fiyatları 2021

Paylaş

Bodrum tekne turu fiyatları 2021 yılında 100 lira ile 140 lira arasındadır. Çocuklara genellikle %50 indirim uygulanmaktadır. Ayrıca Bodrum yat kiralama hizmetleri de haftalık 5.000 € civarındadır. Bu rakam yatın türüne göre değişmektedir. Bu turu paket fark etmeksizin barındırdığı eğlenceli etkinlikler, çok sayıda farklı koy ve temiz deniziyle kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Bodrum tekne turları birkaç farklı paket hâlinde gerçekleşiyor. Bazı turlara köpük partisi ve atıştırmalıklar da dâhil. Klasik paket, 100 ila 120 lira arasında değişiyor. Bu paket Akvaryum, Dalgıç, Adaboğazı ve Poyraz koylarının yanında Tavşan Burnu’nu da kapsıyor. Ayrıca bazı tur şirketleri Bayanlar, Kumluk, Kızılburun, Meteor Koyu ve Bağla Koyu’nu da tura dâhil ediyor. Tura genellikle öğle yemeği dâhil. Diğer hizmetler ise paralı.

Bu arada Bodrum’un rüzgarsız koyları yazımızı okudunuz mu? Tatiliniz öncesinde bu yazıyı da okumanızı tavsiye ederiz.

Orak Adası veya Gümbet tekne turu gibi özel tekne turları da düzenleniyor. Bunun yanında korsan tekne ve köpük partili tur gibi seçenekler de mevcut. Her şey dâhil konseptte meze, içecek, köpük vb. birçok farklı imkân sizleri bekliyor. Tabii ki bu turun fiyatı biraz daha fazla. Kısacası Bodrum’da her bütçe için bir tekne turu var.

Genel olarak en ucuz tekne turları Karaada ve çevresini kapsıyor. Bu tekne turları 100 lira civarında. En pahalı turlar ise korsan tekne turu ve Gümbet tekne turları.

Bodrum tekne turu kalkış yerleri?

Bodrum tekne turları genellikle 11.00’de başlıyor. Bununla birlikte 10.00’da başlayan turlar da var. Turların başlama yeri genellikle Halikarnas Limanı. Ancak Gümbet İskelesi’nden de kalkan turlar mevcut.

Turlar, akşam olmadan sona eriyor. Konsepte göre farklı sürelerde tamamlanıyor. Meze, içecek vb. geniş imkânları olan turlar daha uzun sürebiliyor. Turlar genel olarak 18.00’de bitmiş oluyor. Tura katılırken deniz ayakkabısı ve yüzme ekipmanlarınızı almayı unutmayın.

Avantajlar: Bu turlar, İzmir çevresindeki Garip Adası gibi nispeten daha ılık suya sahip destinasyonlarla karşılaştırıldığında sizin için daha ideal olabilir. Ayrıca tek turda çok sayıda yer göreme fırsatını olacak. Tekne turu, Bodrum tatili için kesinlikle olmazsa olmaz.

Bodrum Yat Limanı

Bodrum Yat Limanı, Türkiye’nin ilk marinasıdır. Liman, hizmet çeşitliliği açısından gelişmiş bir alandır. Bu sebeple yabancı yatlar da yoğun olarak bu limana giriş yapmaktadır. Nitekim yabancı yoğunluğu %75’in üzerindedir. Liman önemli yat kiralama merkezlerinden biridir.

Bodrum Marinası, Gökova Körfezi’nin kuzey kıyılarındaki bir koyda kurulmuş bulunan Bodrum İç Limanı’nın batısında yer alır. Bu yat limanı, Kuşadası Marinası’na yaklaşık 84, Marmaris Marinası’na ise 90 deniz mili uzaklıktadır.

İbrahim Güner

Bodrum tekne turları tarihçesi

Bodrum tarih boyunca deniz ile iç içedir. Öyle ki kitlesel turizm hareketlerinin yaşanmadığı dönemlerde burası balıkçılarıyla ünlü bir yerdir. Aynı zamanda Osmanlı ve Cumhuriyetin ilk dönemlerinin sürgün yeridir. Nitekim daha sonra Halikarnas Balıkçısı olarak anılan Cevat Şakir Kabaağaçlı, sürgün yıllarını burada geçirmiş ve buranın denizini eserlerinde işlemiştir. Bodrum’da denizciliğin gelişmesinde özellikle Giritli göçmenlerin etkisi büyüktür.

Bodrum’da en azından yirminci yüzyılın son yıllarına kadar, neredeyse tüm yüzyıl boyunca denizciliğin öne çıktığı bir Giritli mahallesiyle (Kumbahçe mahallesi) karşılaşırız. Denizcilik o kadar baskın ve güçlü bir özelliğidir ki bu mahallenin, sonunda bu denizcilik kültürü Bodrum kentinin de kimliğinin en önemli unsuru haline gelmiştir

Timuçin Binder

Gulet tekneler ile yapılan turlar ve gezintilerde Bodrum-Gökova bölgesi Türkiye’de ilk sırada bulunmaktadır. Ayrıca burada bu tarz teknelerin inşası için bir tersane de bulunmaktadır.

yonetici1

Son gönderiler

Geçiş Dönemi – “Geçiş Dönemi” ifadesinden ne anlıyorsunuz?

Geçiş Dönemi ifadesinden Türklerin İslamiyet'e geçmeye başladığı Karahanlı Türkçesi dönemi anlaşılır. Karahanlı Türkçesine Hakaniye lehçesi… Daha Fazla

Eylül 20, 2021

Betik’in “İnsan Konulu” Eylül 2021 Sayısı

Betik'in "insan konulu" Eylül 2021 sayısı çıktı. Dergimizde insan konulu şiirler, hikâyeler ve diğer türlerde… Daha Fazla

Eylül 15, 2021

Fethiye’de gezilecek yerler

Bir Türkiye kâşifi için en eğlenceli ve müthiş anılar yaratan yerlerden biri Fethiye... Öyleyse Akdeniz… Daha Fazla

Eylül 10, 2021

Osmanlı Türkçesi neden yabancı dillerin etkisi altında kalmıştır?

Osmanlı Türkçesi, kültürel etkileşime dayalı birçok neden ile yabancı dillerin etkisinde kalmıştır. Özellikle İslam kültür… Daha Fazla

Eylül 9, 2021

Efe Mandıracı kimdir?

Efe Mandıracı, voleybol milli takımımızın ve ARKAS'ın en önemli isimlerinin başında geliyor. Efe, 2.01 m… Daha Fazla

Eylül 3, 2021

Türkçe sözlükler

Türk dilinin zenginliklerinin kayıt altına alınmasındaki en önemli çalışmaların başında Türkçe sözlükler gelir. Tarîhi süreç… Daha Fazla

Ağustos 30, 2021