GENEL

Akyaka Kamp Alanları ve Fiyatları

Paylaş

Ücretli ve ücretsiz kamp hizmetleri ile Akyaka kamp alanları gezginler için birçok imkân barındırıyor. Kamp yapmaya meraklı herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken Çamlık Kamp Alanı, Turnalı Boncuk Koyu, Karya Plajı ve daha fazlası Akyaka’da. Çünkü kumsalın yanı başındaki ormanda doğa ile iç içe, mükemmel bir deneyim sizleri bekliyor. Akyaka’nın çevresinde Bodrum vb. tatil cennetlerinin yer aldığı Akyaka’da kamp yapabileceğiniz yerleri ve ücretlerini sizin için derledik.

Akyaka’da kamp yerleri

Akyaka Orman Kampı: Akyaka’da kamp yapacaksanız en çok tercih edilen yer Akyaka Orman Kampı‘dır. Burada kamp yapmanın ücreti iki kişilik çadır için 80 liradır. Kamp alanında restoran, kafeterya ve diğer temel hizmetler mevcut. Buralardan uygun fiyata yararlanabilirsiniz. Dağ ile deniz arasında kalan bu alan, görsel olarak da sizi tatmin edecektir.

Çamlık Kamp Alanı: Akyaka’da kamp yapma imkânı sağlayan bir diğer yer Çamlık Kamp Alanı. Çamlık Kamp Alanı’nın en önemli özelliği ücretsiz olması. Alanın çevresinde birçok market var. Zaten yok üzeri bir yer. Buralardan yararlanmanız mümkün. Ancak duş imkanı yok, çok temiz olmasa da WC bulunuyor. Ayrıca buradan kısa bir yürüyüşle Azmak Çayı‘na da ulaşabilirsiniz.

Turnalı Boncuk Koyu: Akyaka’da kamp yapılacak en güzel yerlerden biri de Turnalı Boncuk Koyu‘dur. Akyaka-Akbük yolu üzerinde olan koy, Turnalı mevkisindedir. Bu küçük koy özel bir girişim tarafından işletilmektedir. Ayrıca duş, WC ve elektrik vardır. 2021 yılında koyda konaklamanın ücreti 70 liradır. Ayrıca 35 liraya şezlong kiralamanız mümkün. Temiz bir denizi olan kamp alanının zemini taşlık. Bu sebeple deniz ayakkabısı ile koyda konaklamanızı öneriyoruz.

Karya Plajı: Akbük’ten Akyaka’ya giderken karşınıza çıkan sakin bir kamp alanı olan Karya Plajı, kamp hizmeti veren bir işletme tarafından işletiliyor. Alan yaklaşık 10 dönüm kadar. Temiz bir kamp alanı ve alanda birçok imkân var. 85 lira ödeyerek kampta kendi çadırınızı kurabilirsiniz.

Akyaka’ya nasıl gidilir?

Akyaka’ya Muğla Merkez’den 27 km’lik bir mesafeyi yarım saatte katederek ulaşabilirsiniz. Ayrıca Akyaka D400 yolu üzerinden Fethiye’den 101 km, Marmaris’ten ise 30 km uzaklıktadır. Marmaris-Akyaka navigasyon bilgisi için tıklayın.

Akyaka özellikle Azmak Çayı ile ünlüdür. Bu çayın üzerinde tekne turları düzenlenmektedir. Bu tekne turlarının odak noktası ile Akvaryum Çukurluğu’dur. Çayın orta kısmında bulunan çukurlukta balıklar ve su altı bitkileri görsel bir şölen sunmaktadır.

yonetici1

Son gönderiler

Geçiş Dönemi – “Geçiş Dönemi” ifadesinden ne anlıyorsunuz?

Geçiş Dönemi ifadesinden Türklerin İslamiyet'e geçmeye başladığı Karahanlı Türkçesi dönemi anlaşılır. Karahanlı Türkçesine Hakaniye lehçesi… Daha Fazla

Eylül 20, 2021

Betik’in “İnsan Konulu” Eylül 2021 Sayısı

Betik'in "insan konulu" Eylül 2021 sayısı çıktı. Dergimizde insan konulu şiirler, hikâyeler ve diğer türlerde… Daha Fazla

Eylül 15, 2021

Fethiye’de gezilecek yerler

Bir Türkiye kâşifi için en eğlenceli ve müthiş anılar yaratan yerlerden biri Fethiye... Öyleyse Akdeniz… Daha Fazla

Eylül 10, 2021

Osmanlı Türkçesi neden yabancı dillerin etkisi altında kalmıştır?

Osmanlı Türkçesi, kültürel etkileşime dayalı birçok neden ile yabancı dillerin etkisinde kalmıştır. Özellikle İslam kültür… Daha Fazla

Eylül 9, 2021

Efe Mandıracı kimdir?

Efe Mandıracı, voleybol milli takımımızın ve ARKAS'ın en önemli isimlerinin başında geliyor. Efe, 2.01 m… Daha Fazla

Eylül 3, 2021

Türkçe sözlükler

Türk dilinin zenginliklerinin kayıt altına alınmasındaki en önemli çalışmaların başında Türkçe sözlükler gelir. Tarîhi süreç… Daha Fazla

Ağustos 30, 2021