İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2022 Coin Tahminleri — 2022 Yılına Damga Vuracak Altcoinler

Bu yazımızda 2022 yılı coin tahminleri ve 2022 yılına damga vuracak yani geleceği parlak coinler ile ilgili önemli kripto para platformlarının yorumlarını sizinle paylaşıyoruz. Öncelikle önemli noktalardan bahsedip daha sonra altcoin yatırımları ve metaverse tokenlerin geleceği ile ilgili detaylı analizlerimize başlayalım.

⚠️ Öncelikle kripto paraların geleceği ile ilgili hazırladığımız aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Video: Kripto paraların geleceği.

Not: Kripto paralara bu konuda bilgisi olmayan kişiler yatırım yapmamalıdır. Bu alan çok risklidir ve zaman zaman ciddi kayıplara neden olur. Kısacası bu yazının amacı bilgi vermek olup yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.

Sıcak Haberler

⚠️ Solana, ulaştığı en yüksek seviyeden %85 oranında değer kaybetti. Uzun süredir 40 dolar seviyesinde seyrediyor. Bu sebeple B2C analistlerine göre 20-29 dolar arasında kısa vadeli alım fırsatı sunuyor.

⚠️ Crowdwisdom.live Bitcoin fiyatlarının 2022’de maksimum 29.281 dolara kadar yükseleceğini düşünüyor.

⚠️ coinquora.com platformunun yıl sonu Shiba tahmini boğa piyasasında 0.000017 ile 0.000022 dolar arasında. Eğer her şey kötü giderse tahmin 0,000010 dolar.

⚠️ LongForecast, MANA coinde kısa vadeli bir artışın ardından kan kaybının devam etmesini bekliyor.

⚠️ FXStreet, Ethereum fiyatlarında toparlanma bekliyor. Aynı platforma göre şu an en bilinmez kripto para Dogecoin, hem yükselme hem de düşüş göstergeleriyle dolu.

Altcoin Yatırım İmkanları İlgili Önemli Noktalar

Video: 2022 Coin Tahminleri.
  • 2022’de Ethereum ve Bitcoin arasındaki rekabette Ethereum daha kârlı tarafta yer almaya yakın.
  • 2025’ten sonra faiz artırımlarının bitmesiyle Bitcoin’in $100.00 sınırını geçeceği öngörüsü ciddi anlamda destekçiye sahip. Ancak Bitcoin kısa vadede $17,60 seviyesine kadar inme riskini taşıyor.
  • Avax, MANA, Enjin ve Dogecoin 2023 coin tahminleri içerisinde en büyük yükselme adayları. Bunlardan MANA ve Enjin metaverse coinler. Ancak bunlar şu an olumsuz bir performans gösteriyor. Eğer metaverse olayı dot com balonuna dönerse bu paralarda da çöküş riski var. Bu açıdan şu an metaverse coin almak büyük risk.
  • Avax’ın arkasındaki teknoloji çok güçlü. Bu yüzden geleceğe kalacak paralardan biri olabilir.
  • Polkadot ürünü Dot coin güçlü teknolojisi ile bazı tahminlere göre 2030 yılına kadar %80 oranında bir büyüme olasılığı sunuyor.
  • Axie Infinity, MetaHero ve The Sandbox gibi metaverse coinler dot com sendromunu atlatabilirse yükselişe aday. Fakat tamamen çökme riski de taşıyorlar.
  • Kripto paralarda dalgalı seyir devam ettikçe ani yükselme olasılığı da artıyor. Ancak bu düşüşün devam edeceğine de işaret edebilir. Detaylar için aşağıdaki videomuzu izlemenizi tavsiye ederiz.
  • WalletInvestor platformuna göre Solana 2022’nin kazananlarından olacak. En azından stabil kalmayı başaracak.
  • 2024’ten sonra kripto paraların rakibinin altın olması bekleniyor.

Yazı önerisi:Bitcoin neden düşüyor?” ve “Yükselmesi beklenen kripto paralar” yazılarımızı da okumanız yararlı olacaktır.

2022 Yılına Damga Vuracak Coinler

Para para denildiğinde öngörülerin büyük oranda tutmadığını görmüşsünüzdür. Çünkü kripto paralar spekülatif hareketlere karşı oldukça dayanıksızdır. Ancak yine de bazı paraların geleceğinin daha açık olduğu kesin. Bu noktada 2022 coin tahminleri yazımızda sizinle bazı “parlak paraların” geleceğini konuşmaya başlıyoruz.

2022 yılına damga vuracak coinler nelerdir?

Bir dijital sözleşme yatırımı olan Avax, Solana ve Dogecoin‘in 2022 yılının kazananlarından olması beklenmektedir. Ayrıca Mana, Axie Infinity, MetaHero gibi metaverse coinler ise metaverse teknolojisi tutarsa önemler kârlara aday. Ayrıca son dönemde Atom coin önemli işler başardı. Tabii ki metaverse coinlerin çökme riski de var. Ancak bunlar sadece birer öngörüdür. Kripto paraların ciddi kayıplar yaşatma riski her zaman mevcuttur.

Aşağıda çeşitli otoritelerin 2022’de kazandırma olasılığını yüksek gördüğü birimler sıralıdır. Fakat bu kripto paralara sadece bu konuya hakimseniz yatırım yapın. Bilgisizce yapılan yatırımlar ciddi kayıplara neden olmaktadır.

Avalanche (Avax)

Avax dijital sözleşmelerle ilgili hızlı bir teknoloji üreten ve bunu token mantığı ile birleştiren bir clok zinciri. Bu yönüyle hızı Ethereum’un bile ötesinde. Yani Avax tokenine yatırım yaptığınız zaman arkasındaki teknolojinin getirilerini de satın almış oluyorsunuz. Bu noktada Avax oldukça mantıklı bir tercih gibi duruyor.

Avax, 2021’in sonunda en fazla kazandıran para birimlerinin en üst sıralarında. Aynı şekilde 2022’de de 4 kata yakın değer kazanacağı bazı çevrelerce dile getirilmekte. Fakat o da 2022 yılının kripto para kışının mağdurlarından.

Avax ile ilgili detaylı bilgi için “Avax Coin” adlı yazımız işinize yarayacaktır.

Mana

2022’nin en büyük kazananları metaverse arsa ve teknolojisine yatırım yapan kripto paralar gibi gözüküyor. Özellikle Facebook’un bu alana girip Diem coin adını verdiği kripto parayı çıkarması ile birlikte büyük bir dijital dönüşüm yaşanacağı iddiası var. Öyleyse başta Mana olmak üzere Axie Infinity ve The Sandbox gibi metaverse coin ve tokenlerine yatırım yapmak oldukça mantıklı gibi duruyor.

Ancak bir diğer iddia korkutucu!

Risk I: Son dönemde metaverse teknolojisinin bir balon olduğu yönünde öngörüler var. Hatta 2000’li yıllardaki dot com çöküşü buna örnek. Eğer bu öngörü gerçekse Mana ve diğer metaverse coinleri kötü günler bekliyor.

Risk II: Ancak burada unutulmaması gereken başka bir nokta, Facebook’un metaverse arsalarını tekel haline getirmeye yönelik bir hareketi olursa ne olacağı. Bu konuda metaverse tokenler sert bir şekilde düşme riski ile karşı karşıya.

Bu kripto para ile ilgili “Mana coin” adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Enjin

Enjin coin denildiği zaman metaverse sistemine NFT teknolojisi sağlayacak bir platform akla geliyor. Bu hususta önemli bir boşluğu dolduran Enjin, 2022 için en önemli yatırım araçlarından biri olma kabiliyetini taşıyor. Fakat yine de Enjin’e yatırım önemli riskler barındırıyor.

Bu riskler MANA coin bölümünde anlattıklarımız ile aynı.

Gelecek öngörülerinde NFT sisteminin dünyanın sanal ticaretine yön vereceği açık. Bu sistem ile ilgili bilgi almak isterseniz “NFT nasıl yapılır?” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Dogecoin

Ne zaman düşecek olsa Elon Musk tarafından ayağa kaldırılan bir kripto para birimi Dogecoin. İşte bu yüzden hiçbir zaman Dogecoin’i es geçmemek lazım.

Eğer gerçekten Tesla Dogecoin ile ticarete başlarsa bu kripto para birimi ciddi bir yükseliş trendine girecektir. Tesla hisseleri, bu noktada kripto paralar için önemli bir ürün durumda.

Diem

Facebook’un henüz piyasaya çıkarmadığı kripto para birimi olan diem, tanıtıldığı andan itibaren büyük bir ilgi görüyor. 2022 coin tahminleri arasında bu paraya da yer vermemizin sebebi bu yıl piyasaya çıkma ihtimali.

Diem piyasaya çıktığında muhtemelen önemli kazançlar elde edecek.

Etherium ve Bitcoin 2022 tahminleri

2022 yılında da kripto paraların kazandıracağı öngörüsü hakim. Bu sebeple daha az volatilitenin olduğu ve riskin azaltıldığı tercihler yapmak isteyenler Ethereum ve Bitcoin tercihini elinde tutuyor.

Fakat en az riskli sayılan kripto paralar bile çok risklidir! Bunu hiçbir zaman unutmamak lazım.

Artı yönler: Bu iki kripto para birimi daha bugünden birçok şirket tarafından konvansiyonel bir birim gibi kabul görmüş durumda. Bu da güven verici bir faktör.

Ethereum ve Bitcoin gibi kendi blok zinciri olan bir diğer para birimi Tron coin. Tron coinin de 2022’de Bitcoin ve Ethereum’a benzer fiyatlanması sürpriz olmaz.

Shiba

Listemizde hep iyi performans beklentisi olan coinlere yer verdik. Ancak bir de 2022’de kötü performans göstermesi beklenen coinler de var. Bu coinlerin başında Shiba geliyor.

Sean Williams‘a göre 2022, Shiba için iyi bir yıl olmayacak. Williams bunu üçlü katalizör etkisine bağlıyor. Yani popülerlik bu yıl Shiba’nın lehine değil aleyhine olma riski taşıyor. Bir başka deyişle yatırımcısına %49.000.000 gibi devasa bir gelir sağlayan bu kripto para için artık durulma vakti.

Cardano

Cardano, 2022 yılında geleceği tartışmalı bir kripto para. Nitekim Cardano blok zincirinin birimi olan Ada coin farklı görüşler olmakla ile birlikte en iyi senaryoda 2022’de %60 civarında bir kâr vadediyor. Fakat Ada coinin daha önce test ettiği 3 dolar seviyesini geçip daha sonra kâr satışları yaşaması da muhtemel.

Okuma önerisi: Bitcoin yükselir mi?

Not: Yukarıdaki para birimlerinin tamamıyla ilgili yorumlarımızı sitemizde bulmanız mümkün. Bunun için site içi arama işinizi görecektir. Ayrıca bu yazı bir yatırım tavsiyesi değildir. Sadece bilgilendirme amaçlıdır. Kripto para alanına hakim olmadan konu ile ilgili yorumlarla yatırım yapmak çok risklidir. Eğer bu alana hakim değilseniz yorumlardan değil, gerçek bir yatırım danışmanından destek alınız.

10 Yorum

  1. […] 2022 Coin Tahminleri — 2022 Yılına Damga Vuracak Coinler2022 Coin Tahminleri — 2022 Yılına Damga Vuracak Coinleryonetici1 tarafındanBu yazımızda 2022 yılı coin tahminleri ve 2022 yılına damga vuracak yani fiyatı en çok atracak coinler ile ilgili öngörü ve yorumlarımızı sizinle paylaşıyoruz. Öncelikle önemli noktalardan bahsedip daha sonra coinler ve metaverse tokenlerin geleceği ile ilgili detaylı analizlerimize başlayalım. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir