ANTALYA'DA GEZİLECEK YERLER

1

KAPUTAŞ PLAJI

Kaputaş Plajı, yerli ve yabancı tüm turistlerin merak ettiği mükemmel bir plaj. Plajın kumları sebebiyle aldığı turkuaz renk ve sahilin konumlandığı vadi size mükemmel bir görsel şölen sunuyor.

PATARA KUM TEPELERİ BİR HARİKA

PATARA PLAJI

Patara Plajı hem tarih hem de denizi vadeden görülmesi gereken bir yer. Plajın en çekici özelliği Patara Kum Tepeleri. Bu tepeler dünyadaki önemli fotoğraf turizmi alanlarından.

2

Foto: Gulunalss

ANTALYA'DA TARİH VE DENİZ YAN YANA

KALEKÖY

Kaleköy, Antalya'da sakin ve tarihin içinde tatil yapmak için en yerlerden biri. Kale, sarnıç ve daha birçok tarihî zenginliği süsleyen muhteşem bir manzaraya sahip olacaksınız. Mutlaka görün derim.

3

Foto: jill.breugelmans

EN İYİ KORUNMUŞ ANTİK KENT

ASPENDOS ANTİK KENTİ

Aspendos Antik Kenti, Türkiye'nin en iyi korunmuş antik kentlerindendir. Selçuklu Dönemi'nde restore edilmesi antik kentin en büyük şansıdır. Aspendos, mümkünse bir sahne performansı izlemeniz gereken bir yer.

4

HAVUZ GİBİ BİR PLAJ: PHASELİS

PHASELİS ANTİK KENTİ

Phaselis Antik Kenti, tarih ve deniz turizmini buluşturan sığ bir sahil. Kendinizi bir havuzda gibi hissediyorsunuz. Ayrıca korunmuş bir tarihin, antik bir kentin içerisindesiniz.

5

OLİMPOS ANTİK KENTİNİN SÜSLEDİĞİ PLAJLAR

OLİMPOS VE ÇIRALI

Yan yana olan bu iki plaj, Olimpos Antik Kenti'nin yanı başında. Taşlı bir sahili olan olan bu mekân özellikle deniz altını izlemeyi seven kişiler için birçok fırsat sunuyor.

6

TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL KANYONU

TAZI KANYONU

Tazı Kanyonu, Türkiye'nin son dönemdeki gözde kanyonu. Hatta reklamlara bile konu olan bir alan. Fotoğrafçıların gözdesi. Siz de mutlaka bu güzelliği görmelisiniz.

7

Foto: Yana Leto