FETHİYE'DE GEZİLECEK YERLER

KELEBEKLER VADİSİ

Kelebekler Vadisi, dünyanın en nefis manzaralarından birini sizlere vadediyor. Tehlikeli bir kayalık vadi olan bu yer, yaza doğru kelebeklerle dolduğu için bu adı almış.

1

Foto: ruthanneloves

TÜRKİYE'NİN EN SUYU SAKİN PLAJI

ÖLÜDENİZ

Ölüdeniz, hem deniz hem de paraşüt gibi farklı aktiviteleri bulabileceğiniz müthiş bir destinasyon. Ölüdeniz dünyanın en güzel plajlarından biri. Aynı zamanda bu destinasyonun ne kadar güzel göründüğünü söylemeye gerek yok.

2

Foto: ruthanneloves

EN GÜZEL FETHİYE MANZARASI

Foto: irinabega

BABADAĞ SEYİR TEPESİ

3

Fethiye ve Ölüdeniz'i tepeden izleme fırsatı bulduğumuz Babadağ, sizlere dünyanın en güzel manzaralarından birini sunuyor. Deniz tatiline bir müddet ara vererek bu eşsiz güzelliğe tanık olabilirsiniz.

SAKLI BİR KANYON

SAKLIKENT KANYONU

Saklıkent Kanyonu, Türkiye'nin en güzel kanyonlarından biridir. Kanyonda buz gibi suya ayaklarınızı sokabilirsiniz. Ayrıca suda yemek yemek veya rafting gibi seçenekler de sizleri bekliyor.

4

CARETTA CERATTA PLAJI

İZTUZU PLAJI

İztuzu Plajı, her ne kadar Fethiye sınırları içerisinde olmasa da Fethiye ile bütünleşmiş bir yer. Plaj, mükemmel bir manzaraya sahip. Plaja tekneler ile ulaşabilir, mavi yengeçlerin tadına varabilirsiniz. Ayrıca Kaunos kral mezarlarını da bu şekilde görebilirsiniz.

5