İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bodrum rüzgarsız sahil ve koylar – Bodrum’un rüzgarsız koyları

Bodrum, Türkiye’nin en elit turistik merkezlerinden biri. Fakat rüzgarı ile de meşhur. Bodrum rüzgarsız sahil ve koylar açısından değerlendirildiğinde ön plana çıkan mekânları bu yazıda sizinle paylaşacağım. Ayrıca Bodrum Tekne Turu yazımızı mutlaka okuyun. Çünkü Bodrum’un tadı tekne turu olmadan çıkmaz.

Torba: Bodrum’un rüzgarsız koyları arasında Torba plajları ön sıralarda. Çünkü burası tıpkı bir Haliç gibi bir üçgenin ortasında kalıyor. Bu sebeple diğer yerlere göre rüzgar oranı daha az. Ancak burada da rüzgarlı günler var.

Torba’da bulunan Akyarlar Karaincir Plajı rüzgarsız bir tatil isteyenler için uygun. Ayrıca tercihleriniz arasına eklemeniz gereken Camel Beach giriş ücreti bulunan plajlardan. 2021 yılında plajın giriş ücreti 150 lira.

Akyarlar Karaincir Plajı belediye tarafından organize edilmiş bir yer. Genellikle hafif ve serin bir rüzgarı var. Buraya gidecekseniz Datça’daki Karaincir Plajı ile karıştırmamalısınız. Çok kalabalık bir plaj olduğunu söylemek lazım. Ayrıca sahile çok fazla şezlong koyulduğu için yer bulmakta zorlanabilirsiniz.

Bodrum dışındaki rüzgarsız plajlar

Rüzgar, özellikle sinüzit ve benzeri hastalıkları olan kişiler için çekilmez olabiliyor. Ayrıca dalgaya neden olduğu için yüzme kalitesini de düşürüyor. Bu konuda hassassanız size tavsiyemiz Antalya olacaktır. Buradaki antik bir limana konumlanmış Phaselis Plajı size iyi gelecek. Bunun dışında İzmir plajları da aklınızda bulunsun. Özellikle İzmir Karaburun‘daki plajlar rüzgarsız olmaları ile ünlü.

Türkiye’de rüzgar denince akla Bandırma, Çanakkale aksı gelir. Fakat bu aksın içinde denizde rahatsız etmeyen rüzgarıyla Erdek ön plana çıkar. Erdek’teki “Öğretmenler Plajı” rüzgar konusunda sorun yaşamayacağınız bir yer. İstanbul’a yakın olması da buradan gelecek kişiler için önemli bir artı.

Eğer Burhaniye veya Ayvalık tarafında gittiyseniz rüzgardan kaçma fırsatınız pek olmayacak. Özellikle Burhaniye Ören rüzgar konusunda Türkiye’nin en rüzgarlı birkaç tatil alanından biri. Bu alanda en az rüzgarlı diyebileceğimiz yer Ayvalık’ta bulunan Badavut Koyu.

Tatil deyince akla hep plaj gelmesin. Şöyle rüzgarsız bir sahilde yürüyüş yapmak istiyorum diyorsanız, bu konuda en iddialı sahil Akçaabat sahilidir. Eğer bir Doğu Karadeniz turuna çıkmışsanız burada kısa bir yürüyüş yapıp Akçaabat köftesi yemek oldukça eğlenceli.

Bir yorum

  1. […] Bodrum rüzgarsız sahil ve koylar – Bodrum’un rüzgarsız koylarıBodrum rüzgarsız sahil ve koylar – Bodrum’un rüzgarsız koylarıyonetici1 tarafındanBodrum, Türkiye'nin en elit turistik merkezlerinden biri. Fakat rüzgarı ile de meşhur. Bodrum rüzgarsız sahil ve koylar açısından değerlendirildiğinde ön plana çıkan mekânları bu yazıda sizinle paylaşacağım. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir