İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Betik

Betik, sizin de yazılarınızı önerebileceğiniz çevrim içi bir edebiyat dergisidir. “Simit Çay Edebiyat Etkinlileri”ce ücretsiz yayımlanmaktadır.

E-YAYINIMIZIN SAYILARI

SON SAYI (EYLÜL 2021)

Sayı: 1 (Haziran 2020)

Sayı: 2 (Eylül 2020)

Sayı: 3 (Ocak 2021)

“Rüya” temalı “Mart 2020” sayımıza yazınızı göndermek istiyorsanız, aşağıdaki ilke ve kurallara uygun eserinizi yonetici@simitcay.com e-posta adresine gönderebilirsiniz.

“Betik”e Kendi Yazımı/Sanatsal Çalışmamı Nasıl Önerebilirim?

Siz de aşağıdaki “telif hakkı ve sorumluluk beyanı” hususlarını kabul ederek elektronik yayınımıza “rüya konulu” yazı önermek istiyorsanız derginin biçimsel gerekliliklerine uygun yazılarınızı yonetici@simitcay.com e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Biçimsel gereklilikler

  • Yazılar A4 kâğıdı formatında Times New Roman yazı stili ile 11 punto ile yazılmalıdır.
  • Şiirler 5 sayfayı geçmemelidir. Diğer türdeki yazılar ise en çok 40 sayfa uzunluğunda olmalıdır.
  • Yayımlanması için gönderilen yazılar .doc veya .docx formatında olmalıdır.
  • Gönderdiğiniz yazıya ek olarak telif hakkı olmayan (ücretsiz) görsellerin bulunduğu sitelerden (pixabay.com, freeimages.com, pexels.com, freepik.com ve freephotos.cc gibi) yazınızda kullanılmak üzere en az iki adet görsel önermelisiniz. Ayrıca önerdiğiniz görsel size ait bir resim çalışması ya da hakları size ait bir fotoğraf da olabilir. (Bu durumda görselin haklarının tarafınıza ait olduğunu lütfen e-postanızda belirtiniz.)

Telif ve sorumluluk beyanı

  • Yayımlanmak üzere gönderilen hiçbir eser için telif hakkı maksadıyla ödeme yapılmaz.
  • Eseri gönderen kişi metnin içeriğinden ve verdiği mesajdan, doğacak hukuki durumlardan, intihalden veya eser daha önce başka bir yerde yayımlandıysa bu durumun oluşturduğu yasal sorumluluklardan bizzat kendisi sorumludur.
  • Eseri gönderen kişi gönderdiği yazının telif haklarını devrettiğini kabul eder. Bununla birlikte yazar, bu yazısını (kendi adıyla müstakil olarak çıkması  şartıyla) şiir, roman, öykü vb. şahsi kitaplarında izne ihtiyaç duymaksızın yayımlayabilir, kendi yazısına ait bölümü internet ortamında paylaşıp çoğaltabilir.
  • Eserin sonunda yazar adını, soyadını doğru şekilde beyan etmekle yükümlüdür.
  • Yazısının yayımlanması için yonetici@simitcay.com e-posta adresine yazı gönderen herkes yukarıdaki şartları ve sorumlulukları peşinen kabul ve tebellüğ etmiş sayılır.
  • Dergi danışman ve editörleri kabul edilen yazılardaki imla, noktalama hataları ve anlatım bozuklukları nedenleriyle kısmi (anlam farkı doğurmayacak, yazarın tarzına müdahale etmeyecek) değişiklikler yapmaya yetkilidir.

Bu yayın yalnızca genel ağ üzerinde ticarî kaygı güdülmeksizin kültür-sanat etkinliği olarak yayımlanıp çevrim içi ve ücretsiz dağıtılmakta, fiziki ortamda basılmamaktadır. Yayının ve içeriğin tüm hakları simitcay.com’a ait olup izin alınmadan yayının tamamı ya da bir kısmı hiçbir şekilde başka bir yerde yayımlanamaz, basılamaz, çoğaltılamaz. Yayındaki yazıların sorumluluğu yazarına ait olup “Betik” hiçbir sorumluluğu kabul etmez.
Yayın Kimliği (GGKEY):
8Q0ZN3RA00H

Copyright © 2021 | Trabzon

Özet
Betik
Başlık
Betik
Açıklama
Üç ayda bir ücretsiz yayımlanan çevrim içi kültür yayını "Betik"
Yayımcı
Simit Çay
Yayımlayan
Simit Çay
Logo