İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Betik’in “İnsan Konulu” Eylül 2021 Sayısı

Betik’in “insan konulu” Eylül 2021 sayısı çıktı. Dergimizde insan konulu şiirler, hikâyeler ve diğer türlerde yazılan en güzel yazılar sizi bekliyor.

Dergimizi bu bağlantıdan ücretsiz indirebilirsiniz.

Dergimize ya da sitemize yazı göndermek için tıklayın.

Bu sayımızda şiir yarışmamızda dereceye giren şiirlerin yanında, yarışmaya gönderilen birbirinden güzel şiirleri bulacaksınız. Ayrıca İnsan Şiirleri 2021: Ödüllü Şiir Yarışması Sonuçları sayfamızdan yarışmayla ilgili sonuç bilgilerine göz atmanız mümkün.

Ayrıca Ocak 2021 sayımız için hayat konulu yazı ve şiirlerinizi bu bağlantıdan göndermeniz mümkün. Dergimize yazı kabulünde düzyazı türleri için en az 500 kelime sınırımız var. Bu sınırın altındaki yazılar yayımlanma sürecine geçmiyor. Ayrıca gönderdiğiniz yazının yazım ve noktalamasının da doğru olması gerekiyor. Eğer eserinizi yayımlamak istiyorsak sizi bilgilendireceğiz.

İnsan konulu sayımızın içeği

Altıncı sayımızda tüm varoluşuyla -acı ve sancısı dâhil- insanı ele aldık. Evrenin kucağına atıldığımız ilk andan günümüzün kaotik anlarına kadar bilinçli ve bilinç dışı hareketlerimizle çok da uzak olmayan sonumuzu bekler vaziyetteyiz.

Bu sayıda insanın karmaşık iç dünyasının bize fısıldadığı gerçeklere kulak verdik. Bu ses bize çok iyi geldi. Henüz yayımlanmadan derginin tüm sayfalarını editörler olarak defalarca keyifle okuduk. Öyle umuyoruz ki edebiyatseverlerin zihninde kalıcı izler bırakacak bir sayı ile karşınızdayız. Her türlü konu ile ilgili bize yonetici@simitcay.com adresinden ulaşın.

“İnsan” sayısı hazırlık aşamasında ülke olarak büyük kayıplarımız oldu.  Nitekim orman yangınları, deprem, sel… Evrende bizlerden de önce var olan bitkiler ve hayvanlar dâhil ortak bir acının yaralarını sarmaya çalıştık ve hâlâ sarmaktayız. Hayata tutunmak için yüzyıllardır sanata sarılan nice insanın yanında yerimizi almış, usul usul adımlar atıyoruz; gelecek mutlu günlere doğru.

Altıncı sayımız insan konulu şiir yarışmamızda derece alan şiirlerin ahengiyle şiir yüklü bir sayı oldu. Birinci şiirimiz “Kediyi Unut Bu Salona Gelme”nin sahibi Canan Kefeli’yi tekrar tebrik ediyoruz. Bunun yanında “yol” konulu yeni şiir yarışmamıza katılımlar devam etmekte. İnsan sayımızı kısa aralarla aramızdan ayrılan iki yakın dost ve Türk sanat hayatında yeri doldurulamayacak iki usta Rasim Öztekin ve Ferhan Şensoy’a armağan ediyoruz. Hayat yolumuza ışık tutan iki büyük insan, yattığınız yer incitmesin…

Bir yorum

  1. […] Betik’in “İnsan Konulu” Eylül 2021 SayısıBetik’in “İnsan Konulu” Eylül 2021 Sayısıyonetici1 tarafındanBetik'in "insan konulu" Eylül 2021 sayısı çıktı. Dergimizde insan konulu şiirler, hikâyeler ve diğer türlerde yazılan en güzel yazılar sizi bekliyor. Dergimizi bu bağlantıdan ücretsiz… […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir