İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Betik Mart 2022 Sayısı Çıktı! | Hemen Satın Al

Betik, ilk basılı sayısı olan Mart 2022 sayısı ile yayında. Bu sayıda her zamanki gibi dopdolu bir içerikle karşınızdayız. Dergimizde edebiyat ürünleri ve bunların yansımalarını sizlere ulaştırdık. En güncel kavramlardan olan metaverse evreninin çıktığı bilim kurgu romanı Parazit’i tanıttık.

Dergiyi satın almak için “Betik Mart 2022 Sayısı” bağlantısına tıklayınız.

Betik Mart Sayısının İçeriği

Kahve telvesiyle yapılmış sıra dışı bir kapakla karşınızdayız!

Orhan Veli Kanık hakkında yazdığımız yazıya özgün tasarımlarıyla yeni boyut katan Soner Kise kahve telvesiyle çizdiği kapak resmiyle adından söz ettirecek iddialı bir genç. Nitekim kendisine ekibimize dâhil olduğu için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Arka kapakta soyut tablolarıyla hayalin sınırlarını zorlayan değerli ressam Evrim Gonca’yı görmekteyiz. Ayrıca Evrim Gonca’nın tablolarını yakında Simit Çay e-Mağazadan satın alabileceğinizin müjdesini vermekten mutluluk duyarım.

Türkoloji alanına ilgi duyanlar için de içeriklerimiz var.

Betik dopdolu bir sayıyla karşınızda! Prof. Dr. Selahittin Tolkun ile Türkoloji üzerine yaptığımız röportaj alanın meraklıları için kaynak niteliğindedir.

Bu sayımızda ayrıca bol bol kitap tanıtımlarımızı bulacaksınız.

Metaverse evreninin doğduğu Parazit romanını tanıtıyoruz. Ayrıca Kirpinin Zarafeti, Bayan Ming’in Hiç Olmayan Çocuğu kitap tanıtımları ve Kulüp dizisi inceleme yazısı yeni dizi ve kitap arayanlar için bir boşluğu dolduracak nitelikte.

Özellikle sosyal medyayı iyi kullananlara bir haberimiz var.

Ayrıca bir yeniliğe imza atarak Instagram uygulaması üzerinde ilgi çeken kitap tanıtım ve seyahat sayfaları üzerine sayfa sahipleri tarafından düzenlenen tanıtım yazılarını sizlerle paylaştık.

Ayrıca minimal öykülerimiz ve tiyatro metinlerimiz siz bekliyor.

Betik dergisine minimal öyküleriyle katkıda bulunan Alper Sadıç gene bir öyküsüyle bizlerle. Ayrıca Betik editörlerinden Hayati Sarıekiz’in Ruh Tiyatrosu sahnelenmeye hazır bir şekilde beklemekte. Betik tiyatro yazarlarımızdan Tolga Alver’in yeni kitabı Kafamın İçine Seyahat siz değerli okurları için raflardaki yerini aldı. Bu kitabı edinmek için de bizimle irtibata geçmeniz mümkün.

Bizleri simitcay.com adresinden takip edebilir, ayrıca yönetici@simitcay.com üzerinden Betik’te, Simit Çay Edebiyat Etkinleri ve tatilanım.com sitelerimizde yayımlanmak üzere yazılarınızı gönderebilirsiniz. Aynı zamanda serbest konulu VIII. Simit Çay Edebiyat Etkinlikleri Ödüllü Şiir Yarışmamıza katılım sağlayabilirsiniz.

Ne hoş ey güzel Tanrı’m ne hoş
Maviliklerde sefer etmek
Bir sahilden çözülüp gitmek
Düşünceler gibi başıboş
Orhan Veli Kanık

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir