İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Coin Para Kazanma Stratejileri | 2022 Al-Sat Yapılacak Coinler

Coin ile para kazanma sanal dünya ve metaverse şekillenen dünya için yeni bir perspektif sunan yenilikçi bir yatırım alanı. Peki, 2022 yılında al-sat yapılacak coinler neler? Coin para kazanma stratejilerini bu yazımızda sizinle paylaşıyoruz.

Kripto paralardaki güçlü dalgalanmalar, kısa vadeli kâr beklentisini iyi yöneten kişiler için büyük şanslar doğuruyor. Evet, bu doğru. Fakat kripto para ile kazananlar kadar batıranları da unutmamak lazım.

2022 yılının en iyi al-sat yapılacak coinleri

Öyleyse gelin coin ile para kazanma amaçlı 5 farklı yolu birlikte inceleyelim.

1. Kripto Para Al Sat Taktiği ile Coin ile Para Kazanma

Kısa vadeli alım-satım yaparak coin ile para kazanma tam bir uzman işidir. Yani halk arasındaki adıyla “al-satçılık” teknik coin analizine dayanan sofistike bir alandır.

Yeterince bilgi sahibi olmadan bu alana girmek trajik sonuçlara sebep olmakta. Kripto para kumar ya da kolay para kazanma aracı değildir. Bilgi ve deneyim gerektirir.

Kripto para ticaretine başarılı olmak için blok zincirleri ve finansal konularda deneyimli olmak gerekiyor. Al sat tekniklerini bilmeden coin ticareti yapmak ciddi kayıplara sebep oluyor.

Öneri: Al-sat yapmak istiyorsanız önce küçük paralar ile başlayın. Tabii ki bu az paralarla gelir elde etmeniz zor. Fakat bu size yaş tahtaya basmamayı öğretir. En az bir yıl bu şekilde deneyim kazanmanızı tavsiye ederiz.

2022 Al-Sat Yapılacak Coinler

Bir coin ile al-sat yapılabilmesi için bu coinin hem düşme hem de yükselme hareketi yapması istenir. Kısa mantıkla düşünce alır çıkınca satarsınız. Ancak tabii ki düşme ve çıkma noktalarını iyi tahmin etmeniz gerekir.

⚠️ The Economic Times günlük al-sat için şu coinleri öneriyor:

 1. Lucky Block (LBLOCK): Günlük al-sat işinde en iyi kripto paralardan biri olarak görülüyor.
 2. Bitcoin: Yüksek hacmiyle piyasayı yönlendirdiği için daha tahmin edilebilir bir para birimi. Bu yüzden al-sat işinde hata yapmak istemeyenler için klasik coinler her zaman iyidir.
 3. Ethereum: Çok risk almak istemeyen ama Bitcoin’den daha fazla kazanmak isteyenler için iyi bir klasik coin tercihidir.
 4. Binance Coin (BNB): Finansal okur-yazarlığını kolaylıkla kazanabileceğiniz bir kripto para. Arkasında ise en büyük kripto para platformu var. Bu açıdan hem dalgalanmalı bir coin hem de %15’in üzerindeki dramatik düşüşlere karşı dirençli.
 5. Dogecoin: Dogecoin yılın önemli bir bölümünü ekside geçirip daha sonra Elon Musk faktörü ile çıkış yapan bir kripto para. Bu sebeple uzun süreli al-satçılar düşük seviyelerden Dogecoin almayı tercih edebiliyor. Sonrasında ise Musk’ın Twitter’dan yaptığı açıklamalar bugüne kadar hep satış fırsatları yarattı.

⚠️ AnalyticsInsight bu kripto paralara ilave olarak şunları öneriyor:

 1. Fantom (FTM): Ölçeklendirilmesi en kolay kripto paralardan biri.
 2. Solana (SOL): Günlük hacmi en yüksek kripto paralardan biri.
 3. Cosmos (ATOM): Piyasada hala avantajlı bir para olduğu inancında olanlar var.
 4. Cardano (ADA): İyi performans gösteren kripto paralardan.
 5. Polkadot (DOT): AnalyticsInsight Polka’yı iş birliğine en açık para birimi olarak görüyor.

Peki al-satçılığın temel kuralları nelerdir?

 • İnsanların büyük bir bölümü her saniye bilgisayar başında olamaz. Öyleyse al-sat yapmak için otomatik alım ve satım noktaları belirlemek şart.
 • Hangi dalgalanmanın yükseliş göstergesi hangisinin ise “kripto kışı” belirtisi olduğunu anlayacak deneyim lazım.
 • Al-sat işi, 0 TL’den para kazanma veya evi arabayı satıp coine yatırma meselesi değil. Az paradan al-sat para kazandırmaz. Ancak her şeyinizi satıp al-satçılık yaparsanız yine muhtemelen kaybedersiniz. Çünkü bu iş romantizmi kaldırmaz. Önce gerçekçi olmayı öğrenmelisiniz.

2. Yeni Token ve Coin ile Para Kazanma

Bir kripto para lansman ile birlikte sıçrama dönemine girer. Çünkü bir coin ya da token ilk üretildiği anda genellikle katlar şeklinde artış sağlar. Çünkü öncelikle en alt seviyeden başlayan bu birim, ilk yatırımcılarının katkısıyla bazen binlerce kat değer kazanır.

Yeni çıkan kripto paraları Coin Market Cap platformundaki “Bugün ve Bu Hafta Listelenen Yeni Kripto Paralar” bölümünde bulabilirsiniz.

Bitcoin’in ilk çıktığında bir pizzaya ile eş değer olduğunu unutmayalım.

Şimdiye kadar olayın güzel yüzünü gördük. Bir de olumsuz taraf var tabii. Büyük bir iddia ile piyasaya giren coin ya da tokenlerin çoğu başarısız girişimlerdir. Yani bunlara ciddi paralar yatırmak büyük kayıplara neden olur.

Öyleyse gerçekten teknolojisine güvendiğiniz bir kripto paranın lansman sonrası alımı ciddi kazanç potansiyeli taşır. Fakat aynı zamanda büyük riskleri de beraberinde getirir.

Bu yatırım tarzı sadece coin dünyasında uzmanlaşmış kişiler tarafından tercih edilmelidir.

3. Non-fungible Token (NFT) ile Ticaret Yapmak

Non-fungible tokenler, değiştirilemez kripto paralardır. Yani bunların ticari değerleri ya belirlidir ya da basit açık artırım usulüyle el değiştirirler.

Özellikle ünlüler anı değeri olan bu tarz ürünleri satarak önemli gelirler elde ediyor. Bu konuda ücretsiz NFT yapmanın yolunu anlattığımız aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Video: NFT ile nasıl para kazanılır?

Daha basit bir açıklamayla elinizde bir NFT varsa bunu sabit bir ücrete satabilirsiniz. Ya da bir açık artırım ile de satma imkânınız var.

NFT ile para kazanmak için şu an dünyada OpenSea ve Rarible adında iki önemli NFT borsası var. Bu borsalara girerek herhangi bir dijital ürünü satmak sizin elinizde.

4. Oyun Oynayarak Coin Kazanma

Bu tam bir Z kuşağı uğraşı. Saatlerce bilgisayar başında zaman mı harcıyorsunuz? Bu zaman boşa gitmesin. Metaverse platformlarında bilgisayar oyunlarıyla para kazanmanız mümkün.

Bu konuda “Oyun Oynayarak Para Kazanmak” adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Metaverse oyun platformlarında 3D tasarım ödülü veya seviye atlama durumlarında açığa çıkan tokenler ile birçok kripto para balinası ortaya çıktı. Bu balinaların birçoğu da oldukça küçük yaşta insanlar.

Ancak bu sizin de bir coin balinası kadar şanslı olduğunuz anlamına gelmiyor. Bu iş, ciddi emek ve zaman istiyor. Tabii ki biraz da şans.

Bugün birçok kripto para borsası, metaverse coinlere karşılık olarak üretilen oyun birimlerine yatırımı destekliyor. Ancak bu konudaki en popüler araç hâlâ sanal para cüzdanları. Bu cüzdanlar içerisinde en çok kullanılan ise MetaMask.

5. Uzun Vadeli Coin Yatırımı ile Para Kazanma

Uzun vadeli kripto para yatırımları sabır gerektirir. Aynı zamanda coin ve tokenlerden para kazanmak için en güvenli yoldur.

Sanal para piyasasında bazı birimler teknolojileri ve gelecek planlarıyla öne çıkar. Bu ürünlerin piyasadaki güveni fazladır.

Güven duyulan bir coin, gündelik iniş ve çıkışlardan bağımsız olarak bir yatırım aracıdır. Yeterince zamanınız varsa güvendiğiniz bu para birimlerini aylarca hatta yıllarca bekleyebilirsiniz.

Fazla zamanı olmayan yatırımcıların tercih etmesi gereken yöntemlerden biri de uzun vadeli yatırımlardır. Çünkü kripto para işini meslek edinmeyen biri, bu paralarla ilgili her datayı takip edemez. Bu da al-sat işinde zarar etmesine sebep olur.

Geleceğe kalabilecek coinlerin bir hikâyesi olmalıdır.

Örneğin Ethereum, yalnızca bir para birimi değildir. Aynı zamanda binlerce altcoinin üretildiği ERC-20 protokolünün çalıştığı blok zincirin sahibidir. Bu sebeple bazı yatırımcılar Ethereum blok zincirindeki bu ekosisteme güven duymaktadır.

Ancak tüm bunlar Ethereum’un %100 güvenli bir para olduğu anlamına gelmez. Çünkü Ethereum yüksek gas fee ücretlerine sahip bir blok zinciridir. Bu da büyük bir kripto para kışında Ethereum’a bağlı birimlerin birçoğunun ölümüyle sonuçlanabilir.

Bir diğer ihtimal olarak Solana gibi daha ucuz blok zincirler gelecekte Ethereum’a ciddi rakip olma potansiyelini taşıyor.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir