İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Trabzon Park giriş ücreti 2024 & Yorumlar, Restoranlar

Trabzon Park, İstanbul’da ormanın içerisindeki restoranlarıyla şehirden uzaklaşabileceğiniz güzel bir alan. Size güzel bir haberimiz var Trabzon Park giriş ücreti 2023 yılında alınmayacak. Yani buraya ücretsiz şekilde girebilirsiniz. İçeride Fevzi Hoca Balık ve Köfte Restoranı gibi güzel mekanlar var.

Mekân Trabzonlular tarafından kurulduğu için Trabzon Park adıyla anılıyor. Trabzonlu Bürokratlar ve İşadamları Derneği (TİAB) uzun yıllar burayı yönetti. Fakat daha sonra Ümraniye Belediyesi TİAB’dan burayı devraldı ve millet bahçesi hâline getirdi.

Trabzon Park Millet Bahçesi Nasıl Bir Yer?

Trabzon Parkı, 15.000 metrekarelik geniş bir alana sahip geniş bir alan. Burası yeşil alanları, ağaçları, çiçekleri ve peyzaj düzenlemeleriyle İstanbul’un içinde doğa ile iç içe bir yer.

Kahvaltı için güzel bir tercih. Özellikle çocuklu aileler burada kahvaltı yapıp park alanında çocukları ile güzel zaman geçirme fırsatı yakalıyor.

Balık yemek için ideal bir yer. İçerisinde beş adet restoran bulunuyor. Bunlar içerisinde genellikle balık tercih edilen seçeneklerden.

Evcil hayvanlar için uygun. Çünkü ormanlık bir yer.

Parkta neler var?

Parkın içerisinde yürüyüş yolları, banklar, oturma alanları ve dinlenme alanları var. Ayrıca çocuklar için oyun alanları da mevcut.

Restoranlar: Trabzon Park’ta bulunan restoranlarda genellikle Türk mutfağından çeşitli yemekler sunulmaktadır. Bunlar içerisinde Karadeniz ve özellikle Trabzon’a özgü balık çeşitleri ön plandadır. Ayrıca Akçaabat köftesi yemek için de güzel bir yerdir.

Trabzon Park, tadilata girmeden önce Trabzon kültürü ve mimarisini yansıtan özelliklere sahipti. Parkın içerisinde yer alan Trabzon evleri, bölgenin geleneksel mimarisini yansıtmakta ve ziyaretçilere Trabzon atmosferini deneyimleme fırsatı sunmaktaydı. Ancak park, daha sonra tadilata girdi ve millet bahçesi olarak yeniden açıldı.

Burası yılın çeşitli dönemlerinde festivaller, sergiler ve konserler gibi çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Ayrıca parkın içerisindeki restoran veya kafe gibi mekanlarda yiyecek ve içecek seçenekleri bulunmaktadır.

Spor tesisleri: 2021 yılında Ümraniye Belediyesi, buraya spor tesisleri eklemek için harekete geçmiştir. Nitekim burada bin 260 metrekareden oluşan spor tesisi inşası vardır.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir