İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Beldibi Gizli Koy – Nerede, Nasıl Gidilir, Kamp Bilgileri

Beldibi Gizli Koy, Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan mükemmel bir plaj. Doğa şartları gereği araba ile ulaşımın olmaması sebebiyle bu adı alıyor. Nitekim koya geçiş için nispeten engebeli bir mesafeyi katetmeniz gerekiyor. Yaz mevsiminde Rus turistlerin akınına uğrayan Gizli Koy, bu sebeple Rus Koyu olarak da biliniyor. Ayrıca Çöplük Koyu olarak da adlandırılan bu plaj, Beldibi Mağarası ve Kargıcak Günübirlik Kamp Alanı koyun yakınında bulunuyor.

Gizli Koy nasıl bir yer?

Dik bir yokuştan indiğiniz Gizli Koy, güzel bir manzara ve deniz ile buluşacağınız harika bir yer. Deniz oldukça sıcak ve kum kalitesi oldukça iyi. Özellikle denizde atlayış yapmayı sevenler için elverişli bir sahil. Buradaki tek olumsuz yön, kampçıların bıraktıkları çöpler. Maalesef burası keşfedildikten sonra kirletilen bir destinasyon. Ek bir bilgi olarak Türkiye’de Gizli Koy adıyla Fethiye ve Gökçeada da plajlar bulunuyor. Peki, Beldibi Gizli Koy nerede?

Gizli Koy’a nasıl gidilir?

Gizli Koy’a gitmek için öncelikle Antalya’dan 26 km’lik bir mesafe katetmelisiniz. Antalya’dan Kemer’e doğru hareket edin. Beldibi civarına geldikten sonra “Beldibi Tatil Köyleri” tabelasını gördüğünüzde bu yöne doğru yönelin. Koya araçla ulaşamıyorsunuz. Çamdağ Tüneli tarafına ulaştığınızda buradan güneye doğru yaya olarak 800 m kadar yürüyerek koya ulaşabilirsiniz.

Navigasyon bilgisi: Google Haritalar’da koyun adı Çöplük Koyu olarak geçiyor. Navigasyondan bu adla aratarak ya da bu bağlantıdan koya ulaşmanız oldukça kolay. Eğer koyun bulunduğu bölgede konaklamak istiyorsanız, 1 km mesafede birçok otel mevcut.

Gizli Koy Kamp

Burada kamp yapmanız için güzel bir mekân sizi bekliyor. İster koyda ister civarda bulunan Kargıcak Kamp Alanı içerisinde kamp yapabilirsiniz. Maalesef bölgeyi ziyaret eden kişilerin neden olduğu çevre kirliliği üzücü.

Gizli Koy plajı özel bir yer
Gizli Koy, Kemer | Fotoğraflar: Ergün Ünsal

Kamp için aracınızla geliyorsanız malzemelerinizi 800 m kadar taşımanız gerekecek. Ancak motosiklet ile trafiğe kapalı alanı kullanarak Gizli Koy’un hemen üst kısmına kadar ulaşmanız mümkün.

Koyda WC ve duş gibi imkânlar yok. Ayrıca tesis de bulunmuyor. Bu sebeple gerekli tedarikinizi sağlayarak buraya gelmelisiniz. En yakın tesisler takriben 1 km mesafedeki Beldibi oteller bölgesindedir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir