İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Satılık Metaverse Arsa ve Araziler | Sahibinden Metaverse Arsa

Bu yazımızda satılık metaverse arsa ve arazileri nereden, nasıl alacağınızı anlatıyoruz. Ayrıca yazımızda sahibinden satılık metaverse arsa alma rehberimiz de bulunuyor. Metaverse arsası almak için öncelikle MetaMask yüklemeniz gerektiğini unutmayın.

Video: Satılık Metaverse Arsa Fiyatları.

Gerekli süre: 5 dakika.

Satılık metaverse arsa nereden alınır?

 1. Öncelikle MetaMask eklentisini yükleyin.

  Metaverse arsası satın almak için önce MetaMask adlı sanal cüzdanı yüklemelisiniz. Çünkü aldığınız metaverse arsa aslında bir kripto varlıktır. Bu sebeple bu kripto varlığı bu cüzdanda saklayacaksınız. Eğer bu uygulamayı daha önce kullanmadıysanız “MetaMask nasıl kullanılır?” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 2. Güvenlik ve fiyat araştırması yapın.

  İnternette sanal arsa satan birçok firma var. Fakat bu firmaların hepsi güvenilir değil. Örneğin hiçbir ürün sunmadan harita üzerinden parsel satan platformlar bile mevcut. Bu sebeple alacağınız satılık metaverse arsa ya da arazinin güvenilir bir platformda olmasına özen gösterin. Ayrıca fiyat araştırması yapmayı unutmayın. Bu konuda yukarıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

 3. Almak istediğiniz platformu seçin.

  Şu an metaverse arsa almak için Decentraland, Axie Infinity, The Sandbox, Bloktopia ve OVR Metaverse öne çıkan firmalar. Bunların tamamı hakkında sitemizde yazılar mevcut. Bu yazıları okuyarak kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

 4. Satılık metaverse arsa satın alın.

  Bunun için bahsi geçen platformun internet sitesine girin. Bu noktada bazı platformlar marketplace bölümünden satış yaparken bazıları direkt ana sayfadan satış için link veriyor. Aşağıdaki videoda OVR Metaverse platformundan arsa almayı anlattık. Bu videoyu izlediğinizde bu işi nasıl yapacağınız konusunda fikir edineceksiniz.

Video: OVR Metaverse platformundan sanal arsa satın alma.

Sahibinden Satılık Metaverse Arsa Almak

Sahibinden satılık metaverse arsa alımları, genellikle NFT borsalarında gerçekleşiyor. Bu platformlardan en önemlisi OpenSea. Burada Sandbox’tan Decentraland’a kadar birçok arsa satıcısının arazilerini 3. kişilerden alabilirsiniz.

Zaten bazı platformlar arsa satışlarını direkt OpenSea borsasına yönlendirmiş durumda. Örneğin The Sandbox’ın sitesinde OpenSea arsa satışları için bir bölüm bile var.

OpenSea platformu hakkında bilgi almak istiyorsanız “OpenSea nasıl kullanılır?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Sanal arsa alabileceğiniz bir diğer NFT borsası ise Rarible NFT. Bu platform daha ziyade ücretsiz NFT üretimine odaklansa da pazar yeri bölümü de mevcut.

The Sandbox metaverse için satılık arsaların bulunduğu pazar yeri bölümü için “Welcome to the NFT Marketplace” bağlantısını inceleyebilirsiniz.

Şu an bu platformlarda satılan arsaların birçoğu basit 3D tasarımlardan oluşuyor. Hatta birçok platform amatör tasarımcıların metaverse evreni ögelerine izin veriyor. Bu da görsel açıdan tatmin edici olmayan platformlar ortaya çıkarmış durumda.

Yetersiz görsellere sahip bu platformlar sizi şaşırtmasın. Çünkü bunlar milyonlarca dolara satılan alanlar.

The Sandbox’ta 650 milyon dolara sanal yat satıldığını unutmamak gerekiyor.

Satılık Metaverse Arsa Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

MetaMask’ı kullanayı öğrenin: Metaverse arsa almadan daha önce MetaMask uygulaması konusunda bilgi edinmelisiniz. Çünkü kripto para ile yapılan işlemlerin geri dönüşü yok. Yaptığınız yanlış bir işlemi veya harcadığınız yanlış bir parayı geri alabileceğiniz bir mekanizma bulunmuyor.

Sadece güvenilir yerlerden arsa alın: Kamuoyunda son derece tanınan bazı metaverse platformları dahi gelecekleri konusunda yeterli güven vermiyor. Örneğin OVR Metaverse kendi kripto parasına karşılık ürettiği bir harita üzerinden sanal arsa satıyor. Fakat arsanın arkasında herhangi bir ürün en azından şu an için yok.

Arsa işlemlerinin çok riskli olduğunu unutmayın: Kripto varlıklar ile yapılan tüm işlemler çok risklidir. Bu sebeple aldığınız arsa ile gerçekten çok iyi para kazanabilirsiniz. Ancak bunun tam tersi de olabilir. Bu noktada yatırım yaptığınız şirketin gelecekteki konumu çok önemli.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir