İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Somnium Space Nedir? | Somnium Space Coin Fiyat Tahmini

Somnium Space, tamamen kullanıcılar tarafından tasarlanan bir metaverse arsa hedefliyor. Platforma üye olan kullanıcılar 3D tasarımlarla sürekli bir inşa hâlinde. Ayrıca Somnium Space coin ürünü de son dönemde çıkışta olan geleceği parlak bir kripto para. Price Prediction, Somnium coinin 2022 sonunda 10 doları geçeceğini tahmin etmektedir. Nitekim Somnium metaverse evrenine giriş için gerekli bağlantıyı aşağıda bulabilirsiniz.

Somnium ne demek?

Somnium kelime anlamı olarak Latincede düş yani rüya anlamına gelmektedir.

2017 yılında kurulan Somnium, özellikle Facebook Horizon Home duyurusunun ardından popülerliğini artırmıştır. Platformda alım-satım yapma ve uzay etkinliklerine katılma fırsatınız var. Bu doğrultuda Star Wars evreni ve Disko Gecesi gibi evren modelleri mevcut.

Somnium Giriş Bağlantısı: Somnium sisteme girişinizi sağlayacak bağlantıdır. Ancak sistemi daha iyi anlamak için aşağıdaki bilgileri okumanızı tavsiye ederiz.

Video: Metaverse evrenine nasıl girilir?

Somnium Space alanının amacı ne?

Oyundaki temel amaç karma puanınızı artırmak olacaktır. Bunun için oyunu daha fazla keşfetmeniz gerekiyor. Ayrıca oyunun temel birimi cube yani küplerdir. Bu küplerin alım-satımı MetaMask gibi dijital cüzdanlar aracılığı ile yapılabilmektedir.

Somnium Space Giriş

Somnium, metaverse evreninde herkese açık bir sanal gerçeklik alanı sunuyor. Space alanına girmek için Oculus Quest 2 benzeri bir VR gözlüğe sahip olmanız gerekiyor. Çünkü ortamın tüm imkanlarından bu şekilde faydalanmanız mümkün.

Platformun en etkili özelliklerinden biri sınırsız ölçekli bir sanal dünya yaratma şansınızın olması. Bu noktada hazır bir sanal arsa satın alma olanağı da var.

Sistem blok zincir teknolojisi sayesinde kullanıcıların avatar, NFT ürünleri ve sanal arsa gibi ürünlere ulaşmasını sağlıyor. Bunu yaparken MetaMask ile sistemi entegre etmek gerekiyor. Bu uygulamayı nasıl kullanacağınızı “MetaMask nasıl kullanılır?” yazımızda anlattık.

Somnium, kurduğu bu sistemle uzun vadede para kazanmanızı sağlayacak bir platform oluşturduğunu iddia ediyor. Yani oyun oynarken para kazanma diye bilinen sistem Somnium için de geçerli.

Somnium VR reklamlar

Somnium oluşturduğu teknolojiyi paraya çevirme konusunda istekli bir platform. Bu noktada platformdaki sanal arsalarda reklam geliri elde etmek mümkün. Ayrıca ürünlerinizi bu ortamda uluslararası bir şekilde tanıtma şansınız var.

Somnium reklamları şu an için küresel ürünlerde başarı gösterme potansiyeline sahip. Platform ülkemizde yeterince bilinmiyor. Bu sebeple reklam verme konusunda dikkatli olmak şart.

Somnium Space Marketplace

Diğer tüm metaverse platformlarında olduğu gibi oyunun NFT ürünlerinin bulunduğu bir market alanı mevcut. Bu market alanına marketplace deniyor.

Marketplace alanında sadece oyun içi ögeleri satın alma işlemleri yapılmıyor. Ayrıca kendi ürettiğiniz NFT’leri de burada satma şansınız var. Ayrıca bu iş için Rarible ya da OpenSea gibi platformları da kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir