İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Oculus Quest 2 İncelemesi | Oculus VR Satın Al, Sanal Evreni Keşfet!

Oculus Quest 2, Meta Platformu içerisinde yer alan Oculus VR firmasının ürettiği metaverse gözlük modelidir. Bu gözlük artırılmış gerçeklik yani VR teknolojisine sahiptir. Nitekim gözlüğün 64 GB, 256 GB ve 128 GB gibi farklı bellek kapasitesine sahip sürümleri var. Oculus Quest 2’nin fiyatı ise bellek kapasitesine göre 299$ ila 399$ arasında değişiyor.

Ürünü en ucuza nasıl satın alabileceğinizi aşağıda anlattık!

Video: Oculus Quest 2 İncelemesi.

Sanal evreni yani metaverse teknolojisini gerçek anlamda yaşamak isteyenler için Quest tavsiye ettiğimiz bir ürün. Bu sayede Decentraland, Bloktopia ve Axie Infinity gibi oyun ortamlarının keyfini bir başka çıkaracaksınız!

Nitekim şu anda Oculus, dünyadaki en önemli metaverse gözlüğü üreticilerinin başında geliyor. Ayrıca firmanın Quest serisinin yanında Oculus Rift modeli de var. Bunun dışında metaverse deneyimini çok ucuza yaşamak için Google CardBoard ürününü tercih edebilirsiniz.

Şimdi gelin Quest 2 serisinin özelliklerini ve uygun fiyatlı satın alma fırsatlarını inceleyelim.

Oculus Quest 2 Artı Yönleri

Ürünün en olumlu tarafı ağırlığının ciddi şekilde azaltılmış olması ve ekran kalitesi. Ayrıca 299 dolarlık başlangıç fiyatı, Oculus Quest 2’yi yüksek kaliteli metaverse VR gözlükleri içerisinde en uygun fiyatlı seçeneklerden biri hâline getirmekte. Yani Quest 2, Zore VR Box gibi çok ucuz seçeneklerle kıyaslandığında çok daha yüksek bir kalite vadediyor.

Video: Metaverse Gözlük İncelemeleri ve Fiyatları.

Kısacası şu an metaverse sanal arsa konseptleri içerisinde gezmek ve Roblox gibi oyun platformlarında kullanmak için en ideal gözlüklerden biri Quest 2.

Üstelik bu gözlüğün tüm yönleri ile kullanılmasını sağlayacak Facebook Horizon Home yatırımı heyecan verici! Horizon Home büyük ihtimalle metaversenin kaderini değiştirecek. Çünkü büyük firmalar bu alana yatırım yaptıkça dünya ticaretinin önemli bir kısmı metaverse evrenine kayacak.

Yani bu gözlük yalnızca oyun oynamak isteyenlere hitap etmiyor!

Eksi Yönleri

Aslında gözlük hakkında olumsuz anlamda söylenebilecek pek fazla bir şey yok. Fakat kur farkı Türkiye’de gözlüğün fiyatının yüksek gibi algılanmasına sebep oluyor. Oysaki Quest 2 içerdiği teknoloji ve sağladığı imkânlarla aslında tam bir fiyat-performans ürünü.

Eğer bu gözlüğe verecek kadar paranız yoksa en ucuz metaverse gözlüklerini anlattığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Bunun için ilk paragraftaki metaverse gözlük bağlantısına tıklamanız yeterli.

En Uygun Quest 2 Fiyatları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ürün bellek kapasitesine göre farklı fiyatlara sahip. Oculus ürününün 2022’nin hemen başında lira olarak en ucuz fiyatlarını aşağıada belirttik.

Oculus Quest 2 256gb, fiyat-performans dengesi açısından en uygun ürün. Bu ürünle birçok oyunu oynama şansınız var. En uygun satış fiyatı ise 9.500 lira civarında. 128gb versiyonunu ise 8.250 liraya bulmanız mümkün.

Önemli: Satın alma işlemini Meta Quest ekranından Buy Now seçeneği ile yapabilirsiniz. Bu seçeneği tıkladığınız zaman karşınıza bellek seçimi gelecek. Ürünü yurt dışından getirmek genellikle daha ucuza geliyor.

Artık OVR Metaverse ve The Sandbox gibi platformlar elinizin altında!

Alacağınız sürüm çok önemli! Ürünün 64gb versiyonunu ise önermiyoruz. Çünkü muhtemelen gelecekteki ihtiyaçlarınızı daha gelişmiş gözlükler karşılayacak. Birkaç yıl sonra yeni bir harcama yapmamak için şimdiden 256 GB‘lık sürümü tercih etmenizi öneriyoruz.

Özet
İnceleyen
Selami Kıpçak
İnceleme Tarihi
İnceleme Adı
Oculus Quest 2
Ürün Puanı
51star1star1star1star1star
Ürün Adı
Oculus Quest 2
Fiyat
USD 299
Ürün Tedarik Bilgisi
Out of Stock

4 Yorum

  1. […] Oculus Quest 2 İncelemesi | Oculus VR Satın Al, Sanal Evreni Keşfet!Oculus Quest 2 İncelemesi | Oculus VR Satın Al, Sanal Evreni Keşfet!yonetici1 tarafındanOculus Quest 2, Meta Platformu içerisinde yer alan Oculus VR firmasının ürettiği metaverse gözlük modelidir. Bu gözlük artırılmış gerçeklik yani VR teknolojisine sahiptir. Nitekim gözlüğün 64 GB, 256 GB ve 128 GB gibi farklı bellek kapasitesine sahip sürümleri var. Oculus Quest 2'nin fiyatı ise bellek kapasitesine göre 299$ ila 399$ arasında değişiyor. […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir