İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En İyi 7 Metaverse Gözlük Modeli — Metaverse VR gözlük nedir?

Metaverse VR gözlük, sanal evrende fiziksel bir çaba harcamadan gerçek dünya algısını yaratan çok boyutlu gözlüklere denir. Bu gözlükleri metaverse alanına girerken taktığınız zaman, artırılmış gerçeklik sayesinde sanal arsa içerisindeki nesneler ile dijital etkileşimde bulunma şansını yakalarsınız.

Video: Metaverse VR Sanal Gerçeklik Gözlükleri.
Ekonomik fiyatlara sanal gerçeklik gözlüğü edinmek mümkün mü?

Evet, sanal gerçeklik üzerine en uygun fiyatlı deneyim gözlükleri Google’a aittir. Google VR Cardboard sanal gerçeklik gözlüğü alanında basit, kullanışlı ve ekonomik bir çözümdür. Ayrıca Vestel VR yerli ve uygun fiyatlı bir tercihtir. Bunlara Zore VR Box ürününü de eklemek lazım. Ayrıca bu bağlantıdaki videonun açıklama kısmından VR gözlük çekilişimize katılmanız mümkün.

En iyi metaverse VR gözlükler nelerdir?

Şu an metaverse alanı ile bağlantılı çalışan firma Oculus’tur. Bu sebeple Türkiye’de de satılan Oculus Quest 2, Oculus Rift S, Oculus Go iyi bir tercihtir. Muhtemelen Horizon Home kullanıma açıldığında bu gözlük metaverse dünyasına giriş için de önemli bir araç hâline gelecektir.

Metaverse tabanlı VR gözlüklere kim yatırım yapıyor?

VR gözlük yani artırılmış sanal gerçeklik gözlükleri bugün Facebook’un en büyük yatırımlarından biridir. Horizon adlı sanal evreni inşa eden Facebook, şu an gözlük teknolojisini daha da geliştirmeye çalışmaktadır. Nitekim dünyanın en önemli çok boyutlu gözlük üreticilerinden olan Oculus VR firmasını satın almıştır. Bu satın alma ile birlikte Facebook sanal gözlük alanının baskın yatırımcısı olmayı hedeflemektedir.

Diğer sanal gerçeklik gözlükleri nelerdir?

Farklı fiyat aralıklarında Sony, Samsung, LG ve HTC sanal gerçeklik gözlüğü seçenekleri sunmaktadır. Fakat bu firmaların henüz büyük bir metaverse yatırımı yapıp yapmadığı açık değildir.

Hangi metaverse VR gözlüğü tercih etmeliyim?

Video: VR gözlük ile metaverse evrenine girmek.

Metaverse teknolojisi dünyada büyük ses getirse de teknolojinin geniş bir yaygınlığa ulaşmadığı bir dönemdeyiz. Bu sebeple birçok VR gözlük markası metaverse tabanlı değildir. Bu şirketlerin amacı daha çok yüksek çözünürlüklü oyun sektörüdür. Bu açıdan bakıldığında metaverse ile en uyumlu gözlüklerin Oculus üretimi olması bekliyoruz.

Ayrıca Google ve Vestel’in gözlükleri uygun fiyatlı deneyim sunmaları açısından öne çıkmaktadır.

Peki bu gözlükler şu anda daha çok hangi alanlarda kullanılıyor?

Metaverse teknolojisinin henüz tam anlamıyla yaygınlaşmadığı günümüzde, bu gözlükler özellikle tıbbi amaçlarla kullanılmaktadır. Ya da Amerika’da ünlü spor hocaları bu teknolojiyle yaygın olarak bireylere uzaktan fitness hizmeti vermektedir.

Ayrıca bu gözlüğün bir diğer kullanım alanı oyunlardır. Özellikle oyun oynayarak para kazanmaya dayalı bazı yatırımlar, bu gözlükleri etkin olarak sistemine dahil etmişler.

Gelecekte ise sanal arsa alanlarındaki işlemlerde VR teknolojisi kullanılacaktır.

Metaverse gözlük fiyatları

Metaverse VR gözlük çekilişimize katılın!

Aşağıdaki fiyatlar 11 Aralık 2021’e ait ortalama tutarlardır. Nitekim farklı site ve mağazalarda farklı fiyatlar görmeniz mümkündür.

SıraModelFiyatı
1Oculus Rift S PC-Powered VR Gaming Headset$202
2Oculus Quest 2 — Advanced All-In-One $399
3HTC Vive Cosmos Elite Virtual Reality System$873
4Newest HP Reverb G2 Virtual Reality Headset$666
5Samsung Gear VR Virtual Reality Headset$29
6Google Cardboard,VR Headsets 3D Box Virtual Reality Glasses$9.99
7Vestel Vr Bluetooth Kumandalı 3D Sanal Gerçeklik Gözlüğü $26
Metaverse Gözlük Fiyatları

6 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir