İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Roblox Metaverse nedir? — Roblox Metaverse Giriş & Robux Coin 2022

Roblox metaverse muhtemelen birkaç yıl sonra çok sık duyacağımız bir söz olacak. Öyleyse gelin geleceğin dijital dünyasının mimarlarından Roblox sistemini, Roblox oyunlarını ve Robux coinin geleceğini şimdiden tanımaya başlayalım. Roblox Adapt Me gibi oyunların bulunduğu alana nasıl gireceğimizi öğrenelim.

Roblox aslında metaverse sistemini pratikte hayata geçiren ilk platformlardan biri. Fakat son dönemde Axie Infinity, Decentraland ve The Sandbox gibi sanal arsa satan girişimler öne çıktı. Bu girişimler kendi kripto paralarını üretti ve önemli finansal girdiler sağladı. Ayrıca OVR Metaverse İstanbul’dan sattığı arsalarla bir anda popüler duruma geldi.

Ancak Roblox son sözü söylecek gibi duruyor. Çünkü oyuncuları için devasa bir metaverse arazisi inşa ediyor! Ayrıca Robux coin geleceği parlak bir kripto para! Roblox’a giriş, Robux coin geleceği ve Roblox oynayarak para kazanmayı sayfanın alt kısmında anlattık.

Video: Metaverse nasıl girilir?

Peki Roblox metaverse rekabetine nasıl yanıt verecek?

Önce Roblox’un mevcut durumundan bahsedelim ve sonra Roblox metaverse evrenine nasıl girileceğini anlatalım.

Öncelikle şunu belirtelim ki metaverse yatırım yapmak için Roblox ideal bir platform. Çünkü metaverse konser ve toplantı konularında da Roblox önde gelen bir platform.

Artık Roblox’ta oyun oynayarak para kazanma şansınız var!

Roblox, insanların üye olduktan sonra kendi oyunlarını tasarlanmasına izin veren bir platform. Aynı zamanda buraya girip tasarlanan oyunları oynama şansınız da var. Zaten birçok kişi Roblox’u oyun oynamak için kullanıyor.

Roblox oyun platformunda yüzlerce oyun sizi bekliyor!

Robux, geleceğin değerli kripto paralarından biri olma yolunda!

Artık Roblox üye olup kendi oyun ekosisteminizi oluşturduğunuz takdirde para kazanma şansınız da var. Robux, ürettiğiniz oyun içi dijital materyali Robux birimi ile satmanız ve satın almanız mümkün!

Not: Metaverse arsalarından para kazanma hususunda oyun oynayarak para kazanma yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Roblox dünyada dijital oyunlara ilgi duyan kişilerin en çok kullandığı platformlardan biri. Öyle ki dünyada tam tamına 47 milyon aktif roblox kullanıcısı var. Yani Roblox aslında diğer tüm platformlara göre gelişime daha açık.

Bu durumun farkında olan Roblox metaverse yatırımlarını ciddi oranda artırdı. Tüm bunlar olurken Roblox’un piyasa değeri 38 milyar doları aştı. Roblox teknoloji şefi Dan Sturman, Roblox oyunlarını entegre ettikleri tamamen gerçekçi bir sanal evren üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Bu arada metaverse hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız “Metaverse nasıl girilir?” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Roblox Metaverse Evrenine Nasıl Girerim?

Roblox metaverse evrenine girmek oldukça kolay bir işlem. Giriş için “Roblox Login” sayfasına tıklamanız yeterli.

Bu sayfaya ulaştıktan sonra eğer üye değilseniz üye olmalısınız. Yakından Roblox içerisinde yer alan birçok popüler oyun metaverse arsalarına taşınacak. Metaverse gözlük yani VR gözlük takarak bu oyunları sanal arsalarda artırılmış gerçekle izleyeceğiz. Oculus Quest 2 şu an bu gözlüklerin en ideallerinden.

Diğer platformlar sadece bir oyun üzerine kurulu iken Roblox bize koca bir metaverse dünyasında yüzlerce oyun arsası sunacak. Bu da çok zengin bir metalverse platformu ile karşılaşacağımız anlamına geliyor.

Kısacası yakın bir dönemde birçok kişi Roblox’a girip VR gözlükler sayesinde gerçekçi oyunlar oynama fırsatına sahip olacak.

Eğer bir göz ve sahip değilsiniz YouTube kanalımızdaki çekilişe katılmanızı tavsiye ederiz. Çekiliş ile ilgili bilgiler aşağıdaki videonun açıklama kısmında yer almaktadır.

Video: Metaverse VR gözlük.

3 Yorum

  1. […] Roblox Metaverse nedir? — Roblox Metaverse Giriş & Robux Coin 2022Roblox Metaverse nedir? — Roblox Metaverse Giriş & Robux Coin 2022yonetici1 tarafındanRoblox metaverse muhtemelen birkaç yıl sonra çok sık duyacağımız bir söz olacak. Öyleyse gelin geleceğin dijital dünyasının mimarlarından Roblox sistemini, Roblox oyunlarını ve Robux coinin geleceğini şimdiden tanımaya başlayalım. Roblox Adapt Me gibi oyunların bulunduğu alana nasıl gireceğimizi öğrenelim. […]

  2. […] Roblox Metaverse nedir? — Roblox Metaverse Giriş & Robux Coin 2022Roblox Metaverse nedir? — Roblox Metaverse Giriş & Robux Coin 2022yonetici1 tarafındanRoblox metaverse muhtemelen birkaç yıl sonra çok sık duyacağımız bir söz olacak. Öyleyse gelin geleceğin dijital dünyasının mimarlarından Roblox sistemini, Roblox oyunlarını ve Robux coinin geleceğini şimdiden tanımaya başlayalım. Roblox Adapt Me gibi oyunların bulunduğu alana nasıl gireceğimizi öğrenelim. […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir