İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Metaverse Giriş Yap! — Metaverse Login ve Üyelik

Dünyada metaverse adında tek bir platform yok. Bu sebeple metaverse giriş yani login işlemleri için birçok farklı platform mevcut. Bu yazıda metaverse evrenine giriş yapmak amacıyla hangi şirket ve platform sitelerine üye olabileceğiniz konusunda bilgi ve bağlantılar bulacaksınız.

Önemli! Aşağıda hakkında bilgi verdiğimiz tüm metaverse şirketlerini inceledikten sonra amacınıza en uygununa karar vermeniz önemli. Bu yüzden anlattığımız 5 farklı platformu da detaylı bir şekilde incelemenizi tavsiye ederiz.

Not: Metaverse platformlarına girdiğinizde işlem yapma yeteneğine erişmek için MetaMask sanal cüzdan uygulamasına ihtiyacınız olacak. Ayrıca NFT kavramını tanımanız gerekecek. Bu konuda “NFT nasıl yapılır?” yazımızı da okuyabilirsiniz.

Decentraland metaverse sistemine giriş

Decentraland şu an dünyadaki en popüler metaverse platformlarından biri. Üstelik bu platforma ait MANA coin ciddi bir kripto yatırım aracı hâline gelmiş durumda. Ayrıca sisteme nasıl gireceğinizi öğrenmek için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Giriş linki: Platforma ait metaverse girişine Play Decentraland bağlantısından ulaşma şansınız var. Ayrıca sistemi tam olarak algılamak için Oculus Quest 2 tarzında bir metaverse gözlüğü kullanmanızı tavsiye ederiz.

Video: Metaverse Giriş.

Axie Infinity Metaverse

Axie Infinity basit bir oyunmuş gibi dursa da dünyanın en değerli metaverse kripto paralarından birine sahip. Yani bu metaverse evreni içerisinde devasa bir parasal işlem hacmi var. Siz de bu sisteme ilgi duyuyorsanız ve Axie Infinity sistemine giriş yapmak istiyorsanız aşağıdaki videomuzu izlemek isteyebilirsiniz.

Giriş linki: Platformun ürünlerine ve metaverse arsasına Axie Infinity Play bağlantısı ile ulaşmanız mümkün.

Video: Axie Infinity Giriş.

Daha yakın bir dönemde dünyanın en büyük metaverse sanal arsa satışı 2,3 milyon dolara Axie Infinity sisteminde gerçekleşti.

The Sandbox Metaverse

Metaverse sisteminde milyonlarca dolarlık hacme sahip platformlardan bir diğeri The Sandbox. Nitekim platforma üye olduğunuzda SAND token kazanma ve oyun oynama gibi yetenekler elde etmiş oluyorsunuz.

Sistemin içerisinde yer alan Alpha adlı oyuna girmek için Facebook hesabınızı kullanmanız mümkün. Ayrıca oyunda elde ettiğiniz tokenleri almak için MetaMask uygulamasını yüklemeniz gerekli.

Giriş linki: Sisteme girmek için The Sandbox Game bağlantısına tıklayın.

Facebook Metaverse

Facebook yani Meta şirketinin en yeni vizyonu Horizon Home uygulaması. Bu uygulama henüz resmî olarak piyasada değil. Fakat geliştirici modu herkese açık. Platform piyasaya çıktığı zaman dünyada çok büyük bir değişime sebep olacağı iddiası bile mevcut.

Sistemin kripto parası olan Diem coin de henüz kripto para borsalarında işlem görmüyor. Ama 2022’de piyasaya çıkması muhtemel.

Tanıtım linki: Bu platform ile ilgili detaylı bilgi için Facebook Horizon Home bağlantısına tıklayın.

Roblox Metaverse Arsalarına Giriş

Dört büyük metaverse platformunun dışında farklı yatırım şirketleri de var. Bunların içerisindeki en önemli yatırımcı şüphesiz çevrim içi oyun devi Roblox. Roblox şimdiden metaverse etkinlikleri başlattı. Fakat tam anlamıyla bir metaverse arazisine sahip değil.

Şirket kısa zaman içerisinde en büyük metaverse arazilerinden birini inşa etmek konusunda iddialı. Sonuç olarak bu gerçekleşirse Roblox oyunları bu arsalara taşınacak.

Tanıtım linki: Daha detaylı bilgi için “Roblox Metaverse” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bloktopia Gökdelenine Giriş

Metaverse evrenlerinin görsel olarak en kalitelilerinden biri şüphesiz Bloktopia. Bloktopia sanal olarak oluşturulan bir gökdelen. Bu gökdelende eğitim ve eğlence alanları mevcut. Ayrıca platform içerisinde birçok reklam yer alıyor. Tüm bu donatılar, gökdelenden alan satın alanlara kâr olarak geri dönüyor.

Kişisel fikrimiz şu an metaverse sistemini uygulayan platformlar arasında Bloktopia’nın ayrı bir yerinin olduğu noktasında. Çünkü görsel sorununu gerçekten büyük ölçüde çözmüş durumdalar.

Tanıtım linki: Bloktopia’yı daha iyi tanımak için “Bloktopia Metaverse Platformu” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca diğer metaverse NFT projeleri için sitemizde birçok yazımız mevcut.

Second Life Metaverse Giriş

Oyun tutkunları Second Life dediğimizde bu ada aşinadır. Çünkü sanal gerçekliği metaverse kavramı meşhur olmadan bize Second Life öğretmişti. Fakat Second Life bu süreçte bir adım geride kaldı. En azından bir öyle düşünüyorduk.

Son teknoloji haberlerine göre yakın dönemde Second Life oyunu Disneyland simülatörü ile metaverse alanına girecek. Bu konudaki detayları “Second Life Metaverse” yazımızdan edinmeniz mümkün. Second Life, metaverse vizyonuna gözlüksüz meta teknolojisini geliştireceğini iddia ederek başlıyor. Bu da oldukça etkileyici bir iddia.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir