İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Metaverse nedir? Nasıl alınır? | Sanal Evren Bilgileri

Metaverse nedir, nasıl alınır? Bu soruların yanıtını bilmek, aynı zamanda modern dünyayı tanımak açısından önemli bir adım. Öyleyse haydi başlayalım.

Video: Metaverse nasıl girilir?

Metaverse nedir?

Hiçbir fiziksel çaba harcamadan sadece bir metaverse gözlük sayesinde her türlü gündelik faaliyeti gerçekleştirmeyi sağlayan teknolojiye metaverse ya da sanal evren denir.

Metaverse ile neler yapılabilir?

Metaverse sayesinde size ait bir avatar ile bir konsere ya da futbol karşılaşmasına gidebilirsiniz. Burada bu etkinlikleri istediğiniz bir konumdan izleme şansınız var. Nitekim metaverse sistemi NBA’da şimdiden denendi.

Video: Ariana Grande metaverse konseri.

Kafeye gidip arkadaşlarınızla çay içebilirsiniz.

Metaverse teknolojisinin ilerleyen dönemlerinde artık alışverişe ya da kafeye arkadaşlarınızla birlikte evinizden gitme şansı yakalayacaksınız. Şu an bile Bloktopia platfortmu bu saydığımız özelliklerin çoğunu sağlıyor.

Facebook Horizon Home metaverse eğitim fırsatı sunuyor.

Henüz beta sürümü çıkan Horizon Home daha şimdiden uzaktan fitness ya da bale dersi gibi uygulamalar için kullanımda. Uygulama sayesinde en iyi hocalardan uzak mesafelerden eğitim almanız mümkün.

Video: Facebook Horizon Home.

Metaverse Nasıl Alınır?

Metaverse nedir, sorusunu yanıtladıktan sonra şimdi de metaverse nasıl alınır, sorusunu inceleyelim.

Sanal yani metaverse arsa satın almak için öncelikle MetaMask eklentisi yüklenir.

Daha sonra ise OpenSea NFT platformunda almak istenen sanal arsa parseli aranır. Bu noktada Decentraland, The Sandbox, Somnium ve OVR en önemli metaverse platformlarıdır.

OpenSea platformunda bulduğunuz sanal arsayı daha önce yüklediğiniz MetaMask eklentisi sayesinde Ethereum tokenleri sayesinde alırsınız.

Öyleyse şu sıralama ile bu işlemler gerçekleştirilmelidir.

  1. MetaMask cihazımızda yüklü olmalı.
  2. İstediğimiz bir metaverse platformuna ya da tüm metaverse parsellerinin bulunduğu OpenSea sistemine giriyoruz.
  3. OpenSea platformunda istediğimiz arsayı arıyoruz. Örneğin Decentraland arsası almak istiyoruz. Öyleyse arama kısmına bu kelimeyi (Decentraland) yazıyoruz.
  4. Çıkan sonuçlardan sonuçlardan istediğimiz parseli alıyoruz. Bunun için “Buy” tuşuna basıp MetaMask’ı seçip devam etmek yeterli. MetaMask’ta yeterli bakiyeniz varsa artık arsa cüzdanınıza yüklenmiş demektir.

Detaylı anlatım için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Video: Metaverse arsa satın alma.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir