İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Metaverse Evreni Aslında Nedir? | Binance Coin Ürünlerine Bağımlı mı?

Metaverse evreni son dönemdeki en popüler kavramlardan biri olmaya devam ediyor. “Metaverse evreni nedir?” ve “Metaverse nasıl bir dünyadır?” soruları da bu dönem kafamızı karıştırıyor. Çünkü aslında dünyada herkes metaverse kavramından başka bir şey anlıyor. Kimilerine göre metaverse evreni Binance borsasında işlem gören coin ve tokenlerin pazarlama stratejisi. Yani aslında metaverse blockchain teknolojisinin PR ürünü.

Bu yazıyı okuduğunuzda metaverse evreninin ne olduğunu ve ne olmadığını daha iyi anlama şansımız olacak.

Artık çevremizde metaverse coinler hangileri diye merak eden ve MANA, Enjin ve Sand coine yatırım yapan birçok insan var. Kısacası Binance başta olmak üzere metaverse evreni kavramını ortaya atanlar yapılan reklamın kaymağını da yiyor. Metaverse coin listeleri bu reklam sayesinde tarihî zirveleri gördü ve görünen o ki bu yükseliş sürekli olacak.

Metaverse evreni nasıl bir yer?

Şu an ortaya koyulan ciddi bir metaverse evren. yok. Ancak metaverse ile ilgili başta ekşi sözlük gibi platformlardaki yorumlar olmak üzere ciddi bir bilgi karmaşası ortaya çıktı. İnsanlar an itibariyle metaverse evrenine girerek istedikleri her şeyi sanal arsa ve arazilerde yapabileceklerini zannetmeye başladı.

En gelişmiş metaverse platformu hangisi?

Şu an en gelişmiş metaverse platformu Bloktopia. Bloktopia dışındaki Decentraland ve Sandbox gibi önemli metaverse platformları, ciddi bir teknolojik hüsran meydana getirdi. İnsanlar bu platformları özellikle görsel açıdan oldukça yetersiz buldu. Ancak tabii ki bu konuda daha doğru yorumlar yapmak için Facebook Horizon Home yatırımını görmek lazım.

En iyi metaverse coin hangisi?

Şu an piyasa şartlarında en iyi metaverse coinler MANA, SAND ve Axie Infinity. Bu token ya da coinlerin tamamı metaverse platformlarının kripto para yatırımları durumunda. Hatta bu kripto paraların başarısı, bu şirketlerin metaverse evrenlerine olan ilgisini azaltmış görünüyor.

Metaverse Blockchain Evreni

Aslında metaverse blokchain teknolojisi temelinde temelleri atılan bir yapı. Daha net bir ifade ile metaverse kavramının kaderi kripto varlıklara olan taleple eşgüdümlü ilerliyor. Ethereum gibi büyük blockchain ağlarının en gözde tokenleri metaverse destekli.

Kısacası son dönemlerde bir kripto varlığı yükseltmek için “metaverse destekli coin” ifadesi sihirli bir hâle geldi. Son dönemde Ethereum ERC-20 teknolojisi ile üretilen tokenlerin yarıdan fazlası metaverse coin olma iddiasında.

Peki bu doğru mu?

Kesinlikle hayır. Şu an metaverse ile hiçbir ilgisi olmayan birçok kripto para ürünü insanların cehaletini kullanıyor. Bu platformların yarıdan fazlasının metaverse destekli bir ürünü yok. Hatta bunu yapmak için yeterli teknolojiye de sahip değiller.

Ne yapmalıyız?

Kimsenin bilmediği ve doğru düzgün bir internet sitesi bile olmayan kripto paralardan uzak durmak lazım. Bunlar ileriki dönemde birçok kişinin canını ciddi şekilde yakacak.

Metaverse mantıklı bir yatırım mı?

Metaverse evrenine yatırım yapmak oldukça mantıklı bir seçim. Ama nereye nasıl yatırım yapacağınıza doğru karar vermeniz gerekiyor. Şu an Bloktopia ciddi ve çalışan bir sistem kurmuş önemli platformlardan biri.

Yakında Facebook Horizon Home ve Diem coin ile birlikte piyasaya girecek. Roblox gibi bir oyun devi de hazırlık içerisinde. Kısacası bu büyük şirketlere yatırım yapmak tabii ki mantıklı.

Ancak harita üzerinden arsa satan OVR gibi platformlara biz ön yargılıyız. Hatta Decentraland ve Axie Infinity gibi şu anki en popüler platformların dahi nereye kadar gideceği konusunda ciddi endişelerimiz var.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir