İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Metaverse NFT projeleri nelerdir?

Metaverse NFT projeleri, oyun ve reklam tabanlı tasarımlara sahip. Basitçe söylemek gerekirse oyun konseptlerinin içerisindeki sanal arsa emlakları ve konsept içi reklamlar en önemli NFT ürünleri. Bu ürünler geleceğin en önemli yatırım araçları arasında.

Video: NFT nasıl yapılır?

Aslında sanal arsaları oluşturan parçalardan her biri bir kripto varlığa denk geliyor. Ancak bu kripto varlığın kripto paradan tek farkı sabit bir arza sahip olması. Başka bir ifade ile NFT’ler kripto para borsası içerisinde işlem görmüyor. Bu konuda “NFT Coin Uygulama Örnekleri” yazımızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca “Hangi NFT alınır?” yazımızda en kârlı NFT yatırımlarını anlattık.

En İyi 6 Metaverse NFT Projesi

Bloktopia: En başarılı platform içi görsellere sahip olan metaverse NFT projeleri içerisinde biz ilk sıraya Bloktopia’yı yazıyoruz. Aynı zamanda platform eğlence, sosyalleşme ve eğitim olanaklarını da içeriyor. Gerçekten her yönüyle tatmin edici bir yatırım. Fakat bu platformun tadını çıkarmak için Oculus Quest 2 ayarında bir metaverse gözlğk edinmenizi öneririz.

Platform hakkında detaylı bilgi edinmek için “Bloktopia Metaverse Platformu” adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Platformun internet sitesi ise Bloktopia.com adresi.

OVR: Bu platformu gerçekten tebrik etmek lazım. Çünkü hiçbir arka plan etkinliği yapmadan dünyayı trilyonlarca parsele ayırarak yüz binlerce kişiye sattı. Şu an dünyada en çok sanal arsa satan platformların başında geliyor. Siz de bu yatırımı merak ediyorsanız detaylı bilgi “OVR Metaverse Platformu” adlı yazımızda.

Eğer siz de OVR’ye merak duyuyorsanız Youtube kanalımızdaki ilgili videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Decentraland: Metaverse kavramı trend olduğunda hazır durumda olan az sayıdaki platformdan biri Decentraland olmuştu. Bu sebeple bu platforma çok büyük bir ilgi oluştu. Fakat aslında basit bir oyun platformu olan bu yapı, görsel kalitesi açısından birçok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı. Oysaki Decentraland Kanadalı uluslararası bir şirketten milyonlarca dolarlık bir yatırım dahi almıştı.

Fakat Decentraland kendi oyun sistemine yönelmek yerine sanal arsalarına karşılık gelen tokenini ön plana çıkardı. Bugün MANA coin dünyadaki en bilinen metaverse coinlerin başında geliyor.

Ayrıca metaverse coinler ile ilgili “Metaverse Coin Listesi” yazımız da ilginizi çekebilir.

Sandbox: The Sandbox teknolojik açıdan metaverse alanında başarı sağlayacak platformların başında geliyor.

Bu platform yüksek bir teknolojiye sahip. Hatta kısa bir süre önce yüz binlerce Amerikan dolarına burada bir sanal yat bile satıldı.

Platform ile ilgili birçok ayrıntıyı “Sandbox Metaverse Arsa” yazımızda bulabilirsiniz.

Piyasaya Henüz Çıkmayan Metaverse NFT Projeleri

Metaverse kavramını gündemimize getiren en önemli gelişme aslında Facebook Horizon Home yatırımıydı. Fakat bu yatırım hâlâ piyasada değil. Aynı zamanda çevrim içi oyun devi Roblox’un yeni platformu da bekleniyor.

Horizon Home: Herkesin dilinde gezen Facebook Metaverse aslında Horizon Home. Fakat bu sistem şu an deneme aşamasında. Horizon Home’un oldukça başarılı bir yatırım olmasını bekliyoruz. Çünkü bu yatırımın arkasında sanal gerçeklik gözlükleri ile bilinen Oculus firması var. Nitekim bir süre önce bu firmayı Facebook satın aldı.

Bu konuda “Facebook Horizon Metaverse” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Roblox: Roblox aslında metaverse teknoloji bilinmeden önce de o alanda faaliyet gösteren bir girişimci. Zaten platform dünyanın en büyük çevrim içi oyun platformlarından biri.

Nitekim her yönüyle metaverse evreni ve mantığını temsil edecek yeni bir konsept üzerinde çalışan Roblox yakında iddialı bir ürünle geliyor.

Metaverse Projelerini Kim Geliştiriyor?

Bu projeleri geliştiren yatırımların birçoğu çevrim içi oyun sektöründe faaliyet gösteriyor. Hatta çocuklar için oyun üreten firmalar bile hızlı bir şekilde teknolojiye dönüşüm sağladı.

Örneğin dıştan bakıldığında oldukça basit bir oyun gibi görülen Axie Infinity metaverse coin piyasasında en yüksek değere ulaştı.

Kısacası metabase projelerini irili ufaklı birçok yatırımcı gerçekleştiriyor. Bu da tamamen merkeziyetsiz bir yapının ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu projeler içerisinden sarılanlar gelecekteki önemli metal merkezlerinin sahipleri olacak.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir