İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

NFT Coin Uygulama Örnekleri | En İyi 3 NFT Örneği

Kripto işlemlerin önemli bir unsuru olan NFT, son dönemlerde dünyadaki en popüler trendlerden biri. NFT coin üretme veya 3D ürün satışı yapma hususunda birçok farklı yöntem var. Bu sebeple en başarılı NFT örnekleri ve uygulamalarını sizin için derledik.

NFT örnekleri konusuna başlamadan kısaca NFT’nin ne olduğundan ve mantığından bahsedelim. Eğer isterseniz “Metaverse coin listesi” yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Video: NFT uygulama örneği.

Değiştirilemeyen token olarak da adlandırılan NFT, aslında bir tür dijital ürün lisanslaması. Bu lisans ile birlikte oluşturduğunuz ürünü dilediğiniz fiyata satma imkânınız oluyor. Bu işlemler genellikle Ethereum ile gerçekleşiyor. Bu konuda Cryptopunk NFT koleksiyonu gibi ürünler milyonlarca dolara satılıyor.

Dijital alanda bir karşılığı olan tüm ürünler NFT olarak satılmaya uygun. Bu noktada video, fotoğraf ve özellikle 3D modellemeler en önemli NFT ürünleri. Yani NFT satış ürünleri doğrudan coin ya da sanal arsa anlamına gelmiyor. Çok daha geniş bir yelpazeye sahip.

Kısacası NFT yapmak için coin almaya veya satmaya çalışmıyorsunuz. Yaptığınız iş bir blok zincirinin içerisinde kodlanan sabit tokenler sayesinde dijital ürününüzü satışa çıkarmak. Hepsi bu!

Video: NFT, Coin ve Metaverse Evreninin Mantığı.

Eğer NFT teknolojisinde ışık görüyorsanız, NFT şirketlerine ait coinlerden alabilirsiniz. Fakat bu NFT yapmak değildir. Bu bir kripto para yatırımıdır. Bunun için Rarible coin en uygun seçeneklerden biridir. Binance veya BtcTurk Pro gibi borsalardan bu coini edinmeniz mümkün.

Kripto para yatırımlarınız için “2022 Coin Tahminleri” yazımızı okumanızı öneririz.

Ancak sattığımız ürünlerin kullanıcılar tarafından ilgi çekmesi gerekir. Nitekim insanların ilgisini çekmeyen bir ürünü NFT ile satmak oldukça zordur.

NFT Örnekleri

1. Dijital ürününüzü satın! Ürettiğiniz herhangi bir dijital ürünü NFT ile satmanız mümkün. Bu işlem için şu an en önemli borsa OpenSea. Ayrıca ücretsiz NFT oluşturma fırsatı sunan Rarible de önemli bir seçenek. Birçok kişi bu platformlarda tasarladıkları NFT ürünlerini coin karşılığında (Ethereum) satıyor.

Rarible’de ürününüzü nasıl satacağınıza dair “Rarible NFT” yazımızda bu işlemi nasıl yapacağınızı anlattık.

Örneğin The Sandbox metaverse sistemi için üretilen bir sanal yat, milyonlarca dolara satıldı.

2. 3D tasarımlarınızı geliştiricilere ulaştırın. NFT yapmanın en güzel yolu 3D içerik geliştirmektir. Örneğin Unity Asset Store platformu içerisinde geliştiricilerin para ile sattığı tasarımlar yer almaktadır. Sizin de tasarım bilginizle bu geliştiricilerden olma şansınız var.

3. NFT değil normal token üretin! Mutlaka normal token üretmek zorunda değilsiniz. Ücretsiz bir şekilde kripto para birimi oluşturmanız mümkün. Gerisi bu ürünü satıp satamayacağınızda bitiyor. Bu iş için ERC20 Token Generator bağlantısı işinizi görecektir.

Tabii ki bu borsalara üye olmadan önce içerisinde Ethereum bulunan sanal cüzdanlara ihtiyaç duyuyoruz. Bu cüzdanların en bilineni MetaMask.

Bu konuda “MetaMask nasıl kullanılır?” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

NFT Satın Alma Uygulaması

Ucuz bir NFT ürünü ile NFT satın almayı öğrenmeniz için Rarible portalında 0.001 Ethereum (kura göre 8-15 lira arası) fiyatından daha ucuz bir NFT oluşturduk. Şimdi bu NFT’yi nasıl satın alacağımıza birlikte bakalım.

İşlem için bize içerisinde Ethereum bulunan bir MetaMask cüzdanı lazım. Bu cüzdanı nasıl kullanacağınıza dair bağlantıyı yukarıda paylaştık. Sonra NFT’mizin satış işlemleri için Simit Çay Metaverse sekmesini açıyoruz. Ardından Buy sekmesinden satış işleminizi hemen tamamlıyoruz.

Bundan sonrası tamamen arz talep dengesi. Eğer bu az sayıda üretilen tokene zamanla ilgi artarsa ileride yaptığınız satışta kâr etme olasılığınız var.

Siz de kendi NFT’nizi oluşturmak için önce NFT’nizi nerede tanıtacağınıza karar verin. Örneğin biz sitemizde tanıtma şansına sahibiz. Siz de Youtube, websiteniz ya da Twitter’da tanıtım yapma şansına sahipsiniz.

Başarılı NFT örnekleri ile ne kadar kazanırım?

NFT ile para kazanma konusunda en önemli ölçüt arz-talep dengesi. Örneğin ünlü bir ses sanatçısıysanız basit bir resminizi bile satın almak isteyenler çıkacaktır. Bu konuda çok başarılı NFT örnekleri mevcut. Hatta NFT konusunda başarılı olan birçok kişi zamanla kendi yaygın tokenini üretmeye de başlıyor.

Bunun dışında NFT’nin en önemli alanı 3D tasarım. Eğer 3D tasarım yapan bir kişiyseniz ciddi meblağlar kazanma şansınız var. Özellikle kur farkı sayesinde lira olarak ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Ancak bu olaya çok beklenti ile girmeyin. Çünkü tüm ülkede tanınan birçok sanatçı bu sektöre ve metaverse alanına girmek istemesine rağmen dikiş tutturamadı.

NFT üretmenizde size danışmanlık yapmamızı talep ediyorsanız yonetici@simitcay.com adresine mesaj bırakmanız yeterli.

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir