İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Metaverse Yatırım Yapma Yolları — En İyi 5 Metaverse Yatırımı

Metaverse para kazanma fırsatları sunan yeni nesil bir teknoloji. Peki, metaverse nasıl yatırım yapılır? Metaverse yatırım yapan şirketler neler? İşte bu yazıda metaverse evrenine yatırım yapma yollarını detaylı şekilde anlatıyoruz.

Metaverse ile para kazanmanın beş temel yolu var. Öyleyse önce videomuzu izleyip daha sonra en temel iki yönteme bakalım.

Video: Metaverse nasıl yatırım yapılır? (Animasyon)

Gerekli süre: 5 dakika

Metaverse nasıl yatırım yapılır?

 1. Öncelikle metaverse teknolojisinin mantığını kavramalısınız.

  Metaverse, dünyada fiziksel olarak yapılan işlerin VR gözlük sayesinde dijital arsalarda yapılmasını sağlayan bir teknoloji. Ayrıca bu teknolojiyi temel alan popüler kripto paralar var. Detaylar için “Metaverse nedir?” yazımızı okuyabilirsiniz.

 2. Birinci yol: Metaverse coin satın alın.

  Metaverse ile para kazanmanın en kolay yolu metaverse coinlere yatırım yapmak. Nitekim onlarca metaverse coin var ve bu coinler son dönemlerde oldukça iyi getiri sağlıyor. Metaverse teknolojisi yaygınlaştıkça metaverse coin ve sanal arsalar da değer kazanmaya devam edecek gibi duruyor. Ayrıca metaverse coinlere nasıl yatırım yapacağınızı bilmiyorsanız “2022 Coin Tahminleri” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 3. İkinci yol: Metaverse oyunları oynayın.

  Sanal evren sayesinde para kazanmanın bir diğer yolu metaverse oyun platformlarına üye olmak. Yani buralara üye olduğunuzda, sanal arsalardaki oyun başarınıza göre oyuna ait tokenlerden kazanma şansınız var. Nitekim daha sonra bu tokenleri MetaMask sayesinde nakde dönüştürmek mümkün.

Metaverse arsalarına nasıl yatırım yapılır?

Sanal evren sayesinde para kazanmanın bir diğer yolu metaverse oyun platformlarına üye olmak. Buralara üye olduğunuzda sanal arsalardaki oyun başarınızı göre oyuna ait tokenlerden kazanma şansınız var. Daha sonra bu tokenleri MetaMask sayesinde nakde dönüştürmek mümkün.

Oyun oynayarak para kazanmanın mümkün olduğu en popüler oyunlar Axie Infinity, Decentraland ve The Sandbox. Nitekim bu oyunlarla ilgili sitemizde birçok tanıtıcı içerik bulunmakta.

Ayrıca Türkiye’den de arsa almanıza olanak tanıyan OVR Metaverse son dönemde çok popüler.

Konu ile ilgili “Oyun Oynayarak Para Kazanma” makalemizi okumanızı öneririz. Ayrıca MetaMask uygulamasına nasıl üye olacağınızı da “MetaMask nasıl kullanılır?” yazımızda anlattık.

Diğer Metaverse Para Kazanma Fırsatları

Video: Metaverse yatırım sistemi.

Metaverse coinleri satın almak, bu coinlere yatırım yapmak ve oyun oynayarak para kazanmanın dışında da metaverse teknolojisinden gelir elde etmek mümkün. Şimdi bunlara bakalım.

Üçüncü yol: Sanal arsa alın.

Metaverse evrenine yatırım yapmanın bir diğer yolu sanal arsa almak. Decentraland ve The Sandbox gibi platformlara üye olup buradan sanal arsa almak son dönemlerde çok popüler. Bunun iyi bir yatırım olduğuna insanlar o denli itimat ediyor ki Barbados adlı ülke çoktan sanal arsa alımına başladı.

Bu noktada ister sanal arsa alıp değerlenmesini bekleyin ister tasarım bilginizi konuşturun. Aldığınız arsada dijital bir işletme ya da metaverse oyunu tasarlayarak milyonlarca dolar kazanmak hayal değil.

Bu konudaki daha detaylı bilgi “Sanal arsa nasıl alınır?” yazımızda.

Dördüncü yol: NFT yapın.

Metaverse teknolojisinden para kazanmanın bir diğer yolu NFT. Bu teknoloji sayesinde ürettiğiniz dijital ürünleri OpenSee gibi NFT pazarlarında satabilirsiniz.

Son dönemlerde Decentraland ve The Sandbox platformları için üretilen dijital içerikler milyonlarca dolara NFT üzerinden alıcı buldu. Bu alıcıların bir kısmı coin balinaları iken bir kısmı ise kendi sanal arsası için gerekli materyali alan toplayan tasarımcılar.

Beşinci yöntem: Roblox tasarımcısı olun.

Metaverse teknolojisinden para kazanmanın bir diğer yolu Roblox Metaverse yatırımı. Şu an için Roblox platformu tam anlamıyla sanal arsasını görücüye çıkarmadı. Fakat bu devasa platform büyük bir dijital göçle yakında kendi sanal evrenine göç edecek. Nitekim bu gerçekleştiği zaman Roblox oyun geliştiricileri ciddi meblağlar kazanma fırsatı yakalayacak.

Bu konuda “Roblox Metaverse nedir?” adlı yazımıza göz atmanızı öneririz.

Yeni bir meslek: Metaverse tasarımcılığı

Tüm bunların yanında MetaHuman ve sanal arsa tasarımcılığı geleceğin mesleklerinden biri olacak. Metaverse ile geleceğine yatırım yapmak isteyen gençler için bu durum bir fırsat olabilir. Çünkü birkaç sene içinde birçok firma ürünlerini tasarladıkları sanal arsalarda tanıtıp satacak. Bu tanıtımlar sayesinde alacağınız bir evi binlerce km ötede gezme fırsatına sahip olacaksınız.

Gelecekte şirketler meta satış temsilcileri için ciddi para harcayacak. Kısacası eninde sonunda herkes metaverse ve sanal yatırım araçları ile tanışacak.

YouTube kanalımızdan bizi takip etmeyi unutmayın. Teknolojik gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun.

3 Yorum

 1. […] Metaverse Yatırım Yapma Yolları — En İyi 5 Metaverse YatırımıMetaverse Yatırım Yapma Yolları — En İyi 5 Metaverse Yatırımıyonetici1 tarafındanMetaverse para kazanma fırsatları sunan yeni nesil bir teknoloji. Peki, metaverse nasıl yatırım yapılır? Metaverse yatırım yapan şirketler neler? İşte bu yazıda metaverse evrenine yatırım yapma yollarını detaylı şekilde anlatıyoruz. […]

 2. […] yapılamaz. Dot, bu konuda uzun vadeli olarak güven duygunuzu tatmin eden bir ürün. Bu açıdan metaverse teknolojisine yatırım yapan coinlerle birlikte 2022 yılında güzel bir öykü yazacak gibi […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir