İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En İyi 3 Video Arka Plan Silme Programı| Online Arka Plan Kaldır

Video arka plan silme işlemi son dönemde YouTube videosu çeken kişiler için önemli bir kabiliyet. Bu yazımızda yeşil ekransız arka plan nasıl değiştirilir bunu öğreneceğiz. Bunun için en iyi 3 video arka plan silme sitesi ve web 2.0 uygulaması merceğimiz altında.

CupCut Video Arka Plan Silme Programı

En sonda söyleyeceğimizi en başta söyleyelim. Yeşil ekran kullanmadan video arka planlarını yok etmek için ücretsiz seçeneklerin en iyisi CapCut video editörü. Fakat CapCut, android tabanlı. Yani arka plan kaldırma işlemi için telefonunuzu ya da tabletinizi kullanmanız gerekiyor.

CupCut arka plan kaldırma nasıl kullanılır?

Önce yazılı olarak anlatalım. Sonra isterseniz aşağıdaki videoyu da izlemeniz mümkün.

 1. Google Play vasıtası ile CapCut uygulamasını telefonunuza indirin.
 2. Çalışmak istediğiniz videoyu seçin.
 3. Düzenle sekmesine tıklayın.
 4. Aşağıda çıkan bandı sola kaldırın. Karşınıza çıkan “Arka Planı Kaldır” bölümüne basın.
 5. Arka planınız kaldırılacak. Varsayılan olarak artık arka planınız siyah. Ancak siyah arka plan greenscreen yani yeşil ekran kaldırma konusunda yine sorun yaratır.
 6. Arka planı yeşil renge dönüştürün. Bunun için “Düzenle” bölümünden çıkın. Bandın sonundaki “Tuval”e tıklayın. Sonra çıkan banttaki “Renk” butonuna basın. Burada arka planı yeşil olarak belirleyin. Artık video işleme yazılımında arka planını kolayca yok edeceğiniz bir yeşil ekranlı videonuz var.
 7. Videonun arka planını tamamen saydam yapmak için ise “Düzenle” sekmesindeki “Chroma Anahtarı” sekmesini kullanın.
 8. Güle güle kullanın.
Video: CupCut video arka plan silme.

En Kaliteli Video Arka Plan Silme Programı: Unscreen

Bu işlem için birçok seçenek deneyen biri olarak Unscreen adlı online uygulamanın en profesyonel çözümlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Fakat programın kaliteli olması yeterli değil. Çünkü Unscreen ücretli bir çözüm. Ücretsiz sürümü ise bir sürü kısıtlamalarla dolu.

Kısacası programın ücretli sürümünü almadığınızda Çin işkencesi şeklinde ve kaplumbağa hızında da olsa video yapabilirsiniz. Tüm bunlara katlanmanızın tek sebebi ise video çıktısının daha kaliteli olması.

 1. Önce Unscreen sitesine girin.
 2. Muhtemelen para ödemek istemiyorsunuz. Öyleyse Upload Clip seçeneğine tıklayın ve videonuzu seçin.
 3. Videonuz dönüştüğünde ücretsiz sürümde olduğunuzdan video olarak indirmeniz mümkün değil. Ama hareketli png şeklinde indirme şansınız var. Bu şekilde indirin. Ancak bu dosyanın sesi yok ve sadece 5 saniye.
 4. Çözüm: 5 saniyelik videolar yükleyin. Video çıktılarını hareketli png olarak alın. Çıktıları bir video editörü ile birleştirin ve altına gerçek videonun sesini ekleyin.

Alternatif Bir Video Arka Planı Silme Programı: Kapwing

Çok fazla kalite aramıyor ve hızlıca işinizi halletmek istiyorsanız Kapwing video arka plan silme sitesi işinizi görecektir. Ama söylediğimiz gibi çok profesyonel bir görüntü alamayabilirsiniz.

Bu online yazılıma ulaşmak için Kapwing bağlantısına tıklayın. Ardından “Upload File” diyerek dosyanızı seçin. Kısa sürede videonuzun arka planı kalkacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir