İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İztuzu Plajı Giriş Ücreti 2022 | İztuzu Nasıl Gidilir?

Muğla’nın Ortaca ilçesinde bulunan İztuzu Plajı giriş ücreti 2022 yılında 25 liradır. Bu ücret plaja aracınızla giriş esnasında otopark için alınmaktadır. Bu sebeple Müzekart ve öğretmen kimlik belgesi geçerli değildir. İztuzu Plajı’na dolmuş tekneler ile gidiş-dönüş kişi başı 60 liradır. Kara yolu dolmuşlarını tercih ederseniz fiyat 20 lira. Çünkü plaj 08.00-20.00 arasında hizmet veriyor. İztuzu kamp alanı ile ilgili bilgiler aşağıda.

Video: Dalyan ve İztuzu Plajı.

Plaj ile ilgili bilmeniz gerekenler

 • Plajda kafeler mevcut. Fiyatlar ise makul. Örneğin Haziran 2022 itibarıyla çay 8, kahve 10, tost 25, köfte 80 ve küçük su 3 lira.
 • Plajda soyunma kabinleri, WC ve cankurtaran var.
 • İztuzu donatı alanı kamu tarafından işletilmekte ve burada karetta karetta hastanesi bulunmakta.
 • Fethiye’den İztuzu Plajı 66 km uzaklıkta. Bu mesafe araç ile yaklaşık 1 saat sürüyor.
 • Deniz alabildiğince sığ ve geniş bir alan kumsala sahip. Deniz ve sazlıklar arasında oluşan alüvyon set inanılmaz bir görüntü oluşturuyor.
 • Tekli şezlong ve şemsiye Haziran 2022 itibarıyla 30 lira. Çiftli satın alacaksanız 60 lira.
 • Fethiye’de gezilecek yerler ile oldukça yakın bir destinasyondasınız. Yani görmeniz gereken çok daha fazla yer var.
 • Navigasyon bilgisi ve detaylar aşağıda:

İztuzu Plajı Çok Sığ ve Dalgalıdır

Dalyan İztuzu Plajı size mükemmel bir görüntü ve çok sığ bir suda dalgalarla keyifli zaman geçirme fırsatı sunar. Bu açıdan burası özellikle çocuklu aileler için doğru bir tercih.

İztuzu Plajı içerisinde ara ile giriş yapabileceğiniz ücretli bir park alanı da mevcut.

Dünyanın en güzel manzaralarından biri.

Özellikle plajı gören tepelerden bakıldığında dünyadaki en eşsiz manzaralardan birine şahit oluyorsunuz. Çünkü sazlıklarla kaplı adacıklı bir göl ile denizin arasında alüvyon bir set girmiş. Bu da muhteşem bir görüntü.

İncecik bir kumla karşılaşacaksınız.

Plajın dünyaca ünlü özelliği incecik kumu. Nitekim deniz kaplumbağaları da bu kaliteli kumda yuva yapmakta. Burada temmuz başından itibaren kaplumbağalar yumurtadan çıkmaya başlıyor.

Gölleri ziyaret etmeyi unutmayın.

Eğer yürüyüş yapmayı seviyorsanız bu uzun sahili enine doğru mutlaka yürüyün. Kum vücudunuzdaki olumsuz enerjiyi alacak. Hem de muazzam güzellikte göllerle karşılacaksınız.

İztuzu Plajı Giriş (Ulaşım) Bilgileri

İztuzu Plajı’na ulaşım noktasında çok fazla seçenek var. Ama biz kesinlikle tekne turunu öneriyoruz. Bunun için öncelikle Dalyan Kaunos kaya mezarlarının karşısındaki tekneleri tercih edin. Çünkü kara yolunun sathı oldukça bozuk. Ayrıca yakıtı ve otopark ücretini de hesaba katarsanız kendi aracınız daha maliyetli.

Mavi yengeçlerin tadına bakın.

Dalyan Tekne Kooperatifi tarafından işletilen bu tekneler sayesinde sazlıkların arasından geçerken mavi yengeç pişiren seyyar tekneler ile karşılaşacaksınız.

Çamur banyosu yapın.

Tekne turlarında genellikle çamur banyosu yapılan bir alan da ziyarete dâhil.

Teknenize geç kalmayın.

Tekne ziyaretinin en kötü yanı belirli bir süre ile sınırlı olması. Eğer burada çok uzun zaman geçirmek arzusundaysanız kendi aracınızla gelmeniz daha doğru olacak.

Plajda kamp yapma şansınız yok.

İztuzu Plajı, deniz kaplumbağalarının yaşam alanı olduğu için geceleri kamp vb. her türlü etkinliğe kapalı. Fakat buranın yakınında kamp merkezleri mevcut.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir