İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bir paket A4 kağıdı ne kadar? | Ucuz A4 Kağıdı Satın Al

Bir paket A4 kağıdı şu an 85 ila 140 lira arasında değişiyor. Şu an fiyat performans oranı en iyi kağıt Doğasever’in geri dönüşümlü krem rengi kağıdı. Rengi dışında normal A4’ten farksız olan bu kağıt 85 lira. En ucuz A4 kağıdı da bu.

Bahsettiğimiz A4 kağıdını bu linkten alabilirsiniz: Doğasever A4 kağıdı.

Yüksek kaliteli A4 kağıdı sınıfındaki Copier Bond şu an internette 110-120 lira bandında satılıyor. Birçok kişiye göre en iyi A4 kağıdı olan Navigator ise 120 liranın üzerinde bir fiyata sahip. Navigator’un alt ürünü olan Globulus ise 110 lira civarında bir fiyata sahip.

Copier Bond ve Navigator dışında da birçok marka var. Fakat bu markaların birçoğu çok kalitesiz kağıtlar üretiyor. Bunları alacağınıza kaliteli bir krem rengi geri dönüşüm kağıdı almanız daha mantıklı.

Eğer A4 kağıdı alacaksanız parlak beyaz kağıtlarda 80 gram, geri dönüşümlü kağıtlarda ise 65 gramın altını tercih etmeyin. Geri dönüşümlü kağıtlarda kalınlık beyaz kağıtlara göre daha fazla olduğundan genellikle 65 gramlık ürünler yazıcılarda baskı yapmak için yeterlidir.

Ucuza A4 kağıdı almanın bir yolu da fazla sayıda almak. Genellikle bir koli yani 5 paket alındığında A4 kağıdı fiyatlarında paket başına 10 liraya varan indirimler meydana geliyor.

Bir paket A4 kağıdında kaç yaprak var?

Bir paket A4 kağıdında genellikle 500 adet yaprak bulunmaktadır. Ancak son dönemde bazı firmalar 400 adet yaprak bulunan ürünler de çıkarmıştır. Birçok alıcı bu farka dikkat etmeden daha ucuz diye 400 adet kağıt bulunan ürünlerden satın almaktadır. Bu da aslında kağıdı daha pahalıya almalarına sebep olmaktadır.

Son dönemlerde kağıt fiyatlarında gerçekleşen artış 250’li paketlerin de market raflarına gelmesini sağlamıştır. Hatta internette 200’lü, 100’lü ve 50’li ürünler de mevcuttur. Ancak genellikle bu ürünler 500’lü ürünlere göre daha pahalıya gelmektedir.

Kağıt kâr marjı en düşük ürünlerden biridir. Satıcılar paket başına genellikle ₺10’dan daha az kar etmektedir. Bu da kağıt sektöründeki rekabetin diğer sektörlere göre daha az olmasını sağlamaktadır. Bu sebeple aşağı yukarı her mağazada bir kağıdın fiyatı birbirine yakındır.

Bir paket A4 kağıdı nereden alınır?

Kaliteli bir A4 kağıdı almak istiyorsanız bunu her yerde bulamayabilirsiniz. Yani alacağınız kağıdın markasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Genellikle tüm markaları bulabileceğiniz en yakın yer bu açıdan internettir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir