İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dogecoin Elon Musk tweet ve yönlendirmelerine mi bağlı?

Dogecoin, Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından kurulsa da herhâlde manevi kurucusu Elon Musk desek yanlış olmaz. Çünkü Musk’ın tweetleri sayesinde görünür olan ve ciddi yükselişler kaydeden bir kripto para. 14 Aralık’ta da Tesla yatırımcısı Musk, metaverse coinlerle rekabeti esnasında Doge’nin en büyük destekçisi oldu. Bu yüzden Dogecoin geleceği açısından tamamen Musk’ın Twitter mesajlarına bağımlı.

Musk’ın Twitter mesajlarından bizim çıkardığımız sonuç, dünyaca tanınan milyarderin Dogecoin’i önemsiyor oluşu. Örneğin tüm kripto paraların düşün trendine girdiği bir anda Musk’ın bir açıklaması Doge’yi ayağa kaldırdı. Doge’deki artış %20’yi geçti.

Musk’ın son Doge gönderisi.

Dogecoin ile İlgili Elon Musk Tweetleri

Yazımıza başlarken şunu belirtmemiz lazım. Elon Musk, Dogecoin ile ilgili Tweet atmaya devam ettiği sürece Doge, ani sıçramalarına devam edecek. Tabii geçmişte örneği olduğu üzere ani düşüşler de mümkün.

Dogecoin ve Elon Musk ilişkisi.

İşin bir diğer yönü Musk’ın uzun bir aradan sonra 14 Aralık’ta attığı tweet… Ve bu tweet ile Dogecoin’i bir kez daha desteklemesi. Oysaki bu gönderiden önce birçok analizci Dogecoin’deki yükseliş trendinin sona erdiğinde inanıyordu. Çünkü Doge, hem sosyal medya gücünü kaybetmiş hem de metaverse coinlerle rekabette yara almış durumdaydı.

Kimilerine göre Dogecoin Elon Musk’ın kripto para hobisinin en sevdiği parçası. Bitcoin ve Ethereum gibi iki öncül birime karşı eleştirel bir tutum takınması da bunda etkili.

Bir diğer görüş ise Musk’ın bu para birimi üzerinden ciddi miktarda para kazandığı yönünde. Nitekim onu herkes genellikle Doge ile ilgili olumlu tweetleri ile hatırlasa da Doge’yi ciddi şekilde düşüren ve sonra “şaka” olarak nitelendirdiği bir gönderisi de var. Bu durumda Musk’ın Bitcoin’e göre işlem hacmi daha düşük olan Dogecoin’de yer yer alım fırsatı oluşturan düşüşleri destekleyerek kâr amacı güttüğü yaygın bir görüştür.

Musk’ın Doge’ye verdiği desteğin önemli bir sebebi de birim fiyatı düşük birimlerin öncüsü olmasından kaynaklanabilir. Eğer Musk böyle bir öngörüye sahipse Floki ve Shiba gibi benzer paralara da dikkat gerekli. Çünkü birimler de onun tercihlerinden olumlu yönde etkilenmeye devam edecektir.

Sonuç: Musk’ın Doge ile ilgili attığı tweetlerin aralıklı da olsa devam etmesi enli ipuçları taşıyor. Kısacası nun bu para birimine hâlâ ilgi duyduğunu gösteriyor. Bu da Doge’nin alım ve satım fırsatı sunan bir para olmaya devam edeceğini gösteriyor.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir