İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Shiba Coin Yorum — Shiba Inu geleceği ve Aralık 2021 yorumları

Shiba Inu (SHIB) coin, Dogecoin ve Floki ile birlikte köpeklerden ilham alarak oluşturulan kripto paralardan biri. Shiba 2021’de yüzlerce kat değer kazanarak inanılmaz bir yükseliş trendi yakaladı. Ayrıca Shiba, kısa süre önce en popüler yükseliş coini iken son günlerde popülerliğini metaverse coin ve tokenlere bıraktı. Bu yazımızda Shiba Inu coin için yorum ve coinin geleceği ile ilgili öngörülerimiz yer almaktadır.

Not: Bu video kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Shiba ve diğer coinler yeterli finansal okuryazarlığı olmayanlar için ciddi kayıplar yaşanmasına neden olmaktadır. Kripto paralar çok riskli varlıklardır.

Önemli❗️ Yahoo analisti Michael Kuchar Shiba coin ile ilgili 2022 ile ilgili şu yorumu yapıyor:

Teknik analizler Shiba’nın yeniden yükselişe geçmesinin yüksek olasılık olduğunu gösteriyor. Bu durumda, fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.000088$ seviyesine ulaşması bekleniyor. Ayrıca bu seviyenin aşılması da mümkün. 2022 için Shiba Inu fiyat tahminimiz, Shiba Inu’nun 0.0001$ psikolojik sınırına ulaşacağı yönünde.

Shiba Inu Price Prediction For 2022

Shiba ile ilgili detaylı analizleri aşağıda bulacaksınız. Nitekim Shiba farklı görüşlerin olduğu bir kripto para, bu yüzden aşağıdaki farklı görüşleri okumanızda da fayda var.

Not: Burada yazılanlar bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir. Bu arada coin alım-satımı hakkında bilgi almak için “Coin nasıl alırım?” yazımız işinize yarayacaktır.

Video: Shiba coin 2022’de nasıl bir performans gösterecek?

Önemli Noktalar

  • 21 Aralık gecesinde $0.000033 seviyesini gören Shiba, yeni bir yükseliş trendinin sinyalini verdi. Shiba dalgalı seyre biraz daha devam edip ciddi bir sıçrama dönemine yaklaşma sinyali veriyor.
  • Shiba, 2021 yılını en büyük kripto paralar olan Bitcoin ve Ethereum birimlerine göre çok daha kârlı kapatacak.
  • $0,0000387 seviyesi kritik. Eğer bu eşik aşılırsa Shiba %40’a varan hızlı bir yükseliş trendine girme şansına sahip.
  • Shiba’nın kripto para borsaları dışında çok küçük bir mali geçerlilik alanı var. Bu da bu para biriminin geleceği ile ilgili endişeleri artırıyor. Detaylar aşağıda.

Shiba Coin Kısa Vadeli Yorum

Son dönemlerde dünyada artan enflasyon oranlarından kripto paralar da nasibini almıştır. Nitekim 25 Kasım 2021 tarihi itibariyle kripto paralarda çok büyük düşüşler meydana gelmiştir. Bu düşüşlerden Shiba da etkilenmiştir.

14 Aralık 2021‘de kripto paralarındaki büyük kayıpların 22 Aralık‘a gelindiğinde yerini yükselişe bırakmıştır. Bir ayı aşan düşüş trendinden sonra artık kripto paraların ve Shiba’nın toparlanma zamanı yaklaşıyor. Nitekim şu an Shiba coin hakkındaki güncel yorum ve beklentileri, diğer kripto paralardaki toparlanmanın yönü etkileyecektir. FXStreet yazarı Akash Girimath’a göre Shiba $0,0000387 seviyesini geçerse %40’lık bir artış süreci başlatma şansına sahip.

Video: 2022 yılında en iyi performans gösterecek coinler.

Shiba’daki düşüşlerin enflasyon dışındaki bir diğer nedeni kripto paraların uzun süre çok iyi kazandırmasıdır. Bu yüzden bu düşüşleri düzeltme hareketi olarak yorumlayanlar da çıkmıştır. Şu durumda $0.0000350 seviyelerinin uzun vadeye dönük alıma müsait olduğunu düşünenler vardır. Ancak yükselme trendinin de hızlı olmama ihtimali üzerinde durmak mantıklıdır.

Genel olarak uzun vadede TL’ye karşı Shiba’nın değer kazanma olasılığı bizce hâlâ yüksektir. Ayrıca kripto paralarla ilgileniyorsanız “Dogecoin Geleceği” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Sizin de sayfanın sonundaki “Yorum Yap” bölümden Shiba coinin geleceği ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Shiba Coin Uzun Vadeli Yorum

Shiba Inu, Dogecoin’e karşı önerilen bir kripto para olarak 2021 yılına damga vurmuştur. Örneğin Ağustos 2020’de 8 bin dolarlık Shiba alan bir yatırımcı, artışlarla birlikte bugün 8 milyar dolarlık dev bir servete kavuşmuştur. Bu tüm zamanların en büyük bireysel ticareti olarak kabul edilmektedir.

Bir zamanların yeni keşfedilen ve hızlı yükseliş vadeden para birimi olan Shiba, bugün yavaş yavaş konvansiyonel bir kripto paraya dönüşmektedir. Yani eskiden olduğu gibi bu parada devasa ani artışlar görmek gittikçe zorlaşmaktadır. Çünkü kripto paralar iyice tanınıp kökleştikçe piyasa dinamiklerine bağımlı hale gelir. Yani Bitcoin gibi büyük birimlerdeki hareketlenmelere göre ortalama bir değer borsası oluşur.

Olumlu Yön: Shiba’nın uzun vadede inişli çıkışlı bir grafikle de olsa kazandırma potansiyelini kaybetmemesi olasıdır. Bu konuda Shiba’nın 1 katrilyonluk devasa arz politikası olumlu sonuç vermiştir. Çünkü arzı fazla bir para olması, Shiba’nın psikolojik olarak her dönemde “ucuz” olarak görülmesini sağlamaktadır. Bu da özellikle yeni yatırımcıları cezbetmektedir.

Risk I: Bu kripto para ile ilgili en büyük endişe ise ticari altyapısındaki olası eksikliklerdir. Çünkü sosyal medya gücüyle yükselen bir para birimidir. Sosyal medya algısı Shiba’yı nasıl yüzlerce kat yükseltmişse ters bir algı durumunda ne olacağı belirsizdir. Bu sebeple hâlâ Shiba alım-satımının ciddi riskler taşıdığını görmek gerekir.

Risk II: Bu para biriminin önündeki en büyük risklerden bir diğeri, sanal arsa satışı yapan Axie Infinity, The Sandbox ve Metahero gibi yatırımlardır. Şu anki metaverse arsa ve tokenlerin yeni yükseliş trendlerinin baş oyuncuları olma olasılığı ağırlık kazanmaktadır.

Metaverse coinler hakkında “Metaverse nasıl girilir?” yazımızı incelemenizi öneririz.

8 Yorum

  1. […] Shiba Coin Yorum — Shiba Inu geleceği ve Aralık 2021 yorumlarıShiba Coin Yorum — Shiba Inu geleceği ve Aralık 2021 yorumlarıyonetici1 tarafındanShiba Inu (SHIB) coin, Dogecoin ve Floki ile birlikte köpeklerden ilham alarak oluşturulan kripto paralardan biridir. Shiba 2021'de yüzlerce kat değer kazanarak inanılmaz bir yükseliş… […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir