İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bitcoin yükselir mi? — 2022’de Bitcoin Yükselecek mi Düşecek mi?

Bitcoin, yılın bazı dönemlerinde yükseliş bazı dönemlerinde ise düşüş trendine giren bir coin. Bu yüzden şu anki düşüş sizi yanıltmasın! Öyleyse “Bitcoin yükselir mi?” ya da “Düşer mi?” sorusunun yanıtını gelin birlikte verelim. Ayrıca 2022’de hangi kripto paraların ön planda olacağına dair alt kısımdaki videolarımızı izlemenizi tavsiye ederiz.

Not: Bu yazı bir yatırım tavsiyesi değildir. Bilgilendirme amaçlıdır. Bitcoin çok riskli bir yatırım aracıdır. Konuya hâkim değilseniz kesinlikle bu alana yatırım yapmanız sizin için çok tehlikelidir.

Forbes dergisinden Sean Stein Smith’in yorumu: Çok pozitif.

Smith, “Bitcoin yükselir mi?” sorusunu “Evet!” şeklinde yanıtlıyor. Ona göre Bitcoin 2022’de 100.000 dolar sınırını geçecek. Smith’in bu konudaki yorumları şu şekilde:

Bitcoin 100 bin doları bulacak. Bu, bazı çevrelerde Bitcoin fiyatı için nispeten muhafazakar bir tahmin gibi duruyor. Fakat 2021 boyunca Bitcoin fiyatının 30.000 dolar civarındaki en düşük seviyelerden neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyelerine kadar değişen tarihsel oynaklığının* bir kısmını sergilediğini belirtmekte fayda var.

Crypto And Blockchain Predictions For 2022

Tüm bunların yanında Smith enflasyon riskine dikkat çekiyor. Fakat enflasyon riskine rağmen kripto paraların büyüme odaklı bir yatırım olması onun pozitif görüşlerini destekliyor.

*Önemli! Oynaklık kripto para piyasasında genellikle yükseliş habercisi olarak yorumlanmaktadır.

Sayantani Sanyal’ın yorumu: Pozitif.

Sanyal’a göre diğer analistlerin de üzerinde durduğu gibi Bitcoin fiyatları 2022 yılında 70.000-100.000 dolar bandına ulaşma potansiyelini taşıyor. Nitekim Sanyal, Bitcoin’in gitgide daha fazla işletme tarafından finansal bir enstrüman hâline geldiğini belirtiyor. Bu durum Bitcoin’i daha güvenilir hâle getiriyor.

Video: Bitcoin Geleceği.

Ayrıca Sanyal; Dogecoin, Ethereum, ADA ve Shiba coinde de önemli yükselişler bekliyor.

DeMatteo’nun yorumu: Pozitif.

Time yazarı Megan DeMatteo‘ya göre Bitcoin her ne kadar 2021’in Aralık ayında büyük bir düşüş yaşasa da aslında 100.000 doları geçme yolunda. Ancak DeMatteo’nun bunun ne zaman olacağına dair kesin bir öngörüsü yok.

Veradittakit’in yorumu: Temkinli.

Paul Veradittakit‘e göre Bitcoin, artık kripto para alanında bir tekel değil. Pazar payı da %80’den %40’a kadar düştü. Bu yüzden diğer kripto paralarla kıyaslandığında 2022 coin tahminleri içerisinde Bitcoin, en kârlı yatırım gibi durmuyor.

Floki Inu, Avax ve Tron gibi farklı kripto paralar piyasaya çıktı. Bu paralar birçok durumda Bitcoin’den daha fazla kazandırma potansiyeline sahip.

2022 coin tahminlerine dair videomuzu beğendiyseniz Youtube kanalımızı takip eder misiniz?

Bitcoin Riskleri

Bitcoin yükselir mi sorusu kadar şüphesiz düşer mi sorusu da önemli. Nitekim 2022 kripto paralar için zor bir yıl olacak. Çünkü 2022 birçok riski de beraberinde getiriyor. Bu riskler bazı kripto paralar için fırsata dönüşecek bazıları için ise kötü gidişatın başlangıcını teşkil edecek.

Metaverse coinler standart coinleri tehdit ediyor.

Metaverse sistemi dünyada hızla bilinen hale geldi. Bu süreçte kripto para ürünlerini metaverse sanal arsalarına endeksleyen platformlar öne çıktı. Bu da ilginin metaverse sanal arsa ve coinlerine kaymasına neden oldu.

Yasal düzenlemeler Bitcoin’i olumsuz etkileme potansiyeline sahip.

Dünyada şu anda coin hesaplarından vergi alınması gibi çeşitli durumlar söz konusu. Bu tarz gelişmeler 2022’de çok fazla karşımıza çıkacak. Bu da Bitcoin ve diğer coinler üzerinde olumsuz fiyatlamalara sebep olma potansiyelini taşıyor.

2022’de hacker saldırıları kripto para piyasasının olumsuz etkilenme riskini artırıyor.

Olası bir milyar dolarlık hacker saldırısına karşı kripto paraları ne kadar dirençli olduğu bilinmiyor. Bu tür bir saldırıdan sonra panikle hem Bitcoin hem de diğer kripto paralarda ciddi kayıplar yaşanması söz konusu.

Enflasyon ve enerji krizi Bitcoin’i de etkiliyor.

Dünyanın genelini etkileyen ekonomik problemler diğer varlıklarda olduğu gibi kripto paralarda da etkili. Pandemi süreci, enflasyon, enerji fiyatlarındaki yükseliş bu risklerin en önemlileri.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir