İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hangi kripto para alınmalı? — 2022 En İyi Kripto Para Yatırımları

Hangi kripto para alınmalı sorusunun yanıtı sizin beklentinizde gizli. Çünkü bazı kripto paralar uzun vadeli getiri için uygunken bazıları kısa vadede al-sat için uygun. Bu yazıda Coin Price Forecast tahminlerinden de yararlanarak 2022 için hangi kripto paralara yatırım yapmanın mantıklı olduğuna dair detaylı bilgiler bulacaksınız.

Önemli! Bu yazı bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paralar ile yapılan işlemlerin tamamının aşırı riskli olduğunu unutmayın. Bu konuda bilgi sahibi değilseniz yorum okuyarak yatırım yapmayın.

Yazı önerisi: Bitcoin neden düşüyor?

Aşağıdaki videoda 2022’de öne çıkacak coinleri sizin için değerlendirdik. Videomuzu beğenirseniz bizi takip etmeyi unutmayın.

Video: 2022 Coin Tahminleri.

Kısa vadeli getiri elde etmek istiyorsam ne yapmalıyım?

Şu an kısa vadede volatilitesi yani dalgalanması en yüksek olan kripto paralar metaverse coinler. Bir metaverse coinin değeri 2 gün arasında %40’a varan değişikler gösterebiliyor. Bu da al sat yaparak para kazanma imkanı demek.

Kısa vadeli alım satımlar ile kâr edebileceğiniz kripto paraları açıklamadan önce birkaç önemli husustan bahsetmekte yarar var.

Al-satta Hangi Kripto Para Alınmalı

Al-sat tekniği oldukça risklidir. Çünkü al-sat mantığının kendisi bir risktir. Riskli olmayan bir para al-sat için zaten uygun değildir.

Büyük bir düşüş gördüğünüzde siz de o kervana katılıp aldığınız parayı bozarsanız zarar etme riskiniz çok yüksek. Böyle durumlarda eğer aldığınız paraya dair felaket senaryosu şeklinde bir durum yoksa soğukkanlı olmak gerekiyor.

Eğer Bitcoin gibi temel birimlerde de çok ciddi bir düşüş yoksa birkaç gün içinde bu düşüşün telafi edildiğini sıklıkla görüyoruz.

Unutmayın ki fiyatı çok hızlı değişen kripto paralarda sıklıkla alım fırsatları doğuran düşüşler meydana gelir.

Elde edilen kârı mantıklı bir noktada realize etmek de başka bir önemli husus. Zaten yükselişteki bir parayı elinizde çok bekletirseniz tepki satışları sonrası kârınızdan olma riskiniz var.

Kripto paralar normal ülke paralarına benzemiyor. Fiyatlarında ani yükseliş ve düşüşlerin olması çok normal.

Kısa vadeli al-sat için uygun ve bu yüzden çok riskli olduğunu düşündüğümüz bazı kripto paralar şunlar:

Kripto paraların güncel değerleri için “Anlık Coin Fiyatları” sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Uzun vadede hangi kripto para alınmalı?

Uzun vadeli kripto para alımlarında en çok dikkat edilmesi gereken şey güvenlik. Çünkü birçok kripto paranın arkasında herhangi bir mal ya da hizmet yok. Bu da bu birimlerin risklere karşı oldukça kırılgan hale getiriyor.

Bir alım yapayım ve unutayım, ilerle değer kazanır diyenlerden misiniz? Öyleyse bilinmedik kripto paralardan uzak durun. Nitekim Bitcoin, Ethereum temel birimler bu konuda bir adım öne çıkıyor. Bunlara Dot coin gibi yüksek teknoloji vadeden ürünleri de eklemek gerekiyor.

Ayrıca arkasında güçlü bir teknoloji ya da ürün olan Avax, Tron ve Elon Musk’ın desteğini arkasına alan Dogecoin bu hususta bir tercih olabilir.

Ayrıca metaverse teknolojisi gelecekte önemli bir alan olacak. Ancak metaverse coinler şu an için tam anlamıyla güçlü yapılar değil. Birçoğu küçük oyun firmalarından bozma platformlar. Bu yüzden çıktığında Facebook Horizon Home‘un birimi olan Diem iyi bir seçenek olmaya aday.

Okuma önerisi: Bitcoin yükselir mi?

Daha fazla bilgi için Youtube kanalımızdaki videoları izleyip sitemizdeki her paraya özel yazıları okumanızı tavsiye ederiz.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.