İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dogecoin Geleceği 2022 — 🐶 Gerçekçi Dogecoin Yorum ve Analizleri

Dogecoin, Bitcoin ve Ethereum egemenliğine karşı Elon Musk tarafından Twitter mesajlarıyla yaygınlaşan köpek temalı bir kripto para birimi.

⚠️ LongForecast bu sene Dogecoin için kısa vadede olumlu tahminde bulunuyor:

AyAçılışEn Düşük-En YüksekKapanışAylık DeğişimToplam Değişim
2022
Temmuz0.0660.064-0.0890.08325.8%25.8%
Ağustos0.0830.073-0.1030.09615.7%45.5%
Eylül0.0960.075-0.0960.081-15.6%22.7%
Ekim0.0810.063-0.0810.068-16.0%3.0%
Kasım0.0680.059-0.0680.063-7.4%-4.5%
Aralık0.0630.060-0.0700.0653.2%-1.5%
Longforecast: Dogecoin kısa vadede bir miktar kazanç sağlayıp sonra yeniden düşüş eğilimine girme yönelimine sahip.

Dogecoin için kısa yorum: Dogecoin, her an Elon Musk’ın rüzgarını arkasına alabilecek bir kripto para. Bu sebeple her zaman yükseliş beklentisi taşıyan coinlerden biri olarak kalacak.

Not: Bu yazı bir yatırım tavsiyesi olmayıp amacımız Dogecoin hakkında bilgi vermektir. Yeterli finans bilgisi olmayanlar gerçek bir danışman hizmeti almadan kripto paralara kesinlikle yatırım yapmamalıdır. Aksi takdirde çok trajik kayıplar ortaya çıkmaktadır.

Video: Dogecoin 2022.

Dogecoin Yorum

Doge, başlangıçta Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından bir şaka olarak üretilmiştir. Fakat Elon Musk‘ın Twitter mesajlarıyla bir anda dünyanın en büyük yatırım araçlarından birine dönüşmüştür. Böylelikle Dogecoin’in hacmi 85 milyar doların üzerine çıkmıştır.

2021 yılında 14 Aralık’a kadarki 6 aylık dönemde Dogecoin yatırımcıları dolar bazında zarar etmiştir. Fakat 15 Aralık’ta Musk’ın “Doge ile Tesla satışı” yapacağına dair Twitter masajı ile Dogecoin %40 değer kazanmıştır. Aylar sonra gelen Musk Tweet’i bir gerçeği tekrar gözler önüne sermiştir. Gerek olumlu gerek olumsuz Twitter mesajlarıyla Dogecoin’in geleceğini bir nevi Musk’ın tercihleri belirleyecektir.

Dogecoin ilk ortaya çıktığı zaman düşük birim değeri sayesinde pahalı kripto paralara karşı psikolojik bir üstünlük kurmuştur. Ancak zamanla buna benzeyen Shiba ve Floki gibi birçok farklı kripto para birimi ortaya çıkmıştır. Bu para birimleri çok başarılı olmuştur. Nitekim bu yeni birimler kendilerini “doge katili” olarak ilan etmiştir. Ancak Musk etkisi bu noktada da Doge’nin olumlu olarak ayrışmasını sağlamıştır.

Bu noktada “Shiba Coin” adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Doge için olumsuz yorum yapılmasına neden olan bazı hususlar da vardır. Bunlardan biri Elon Musk’ın şakası sonrası Doge’nin değerinin bir anda çakılması olmuştur. Bu da paranın mali altyapısının güçlü olmadığı yorumlarına neden olmuştur. Zaten sosyal medya sayesinde yükselen Dogecoin, zamanla sosyal medyanın itici gücünü kaybetmeye başlamıştır. Böylelikle Shiba ve Floki gibi yeni birimler öne çıkmıştır.

Ayrıca Avax coin gibi geleceğin dijital teknolojilerine yatırım yapan tokenler de Doge ile ciddi bir rekabete girecek gibi gözükmektedir.

Dogecoin Uzun Vadeli Geleceği

Uzun vadeli olarak TL’deki değer kaybı sürerse Dogecoin Tl açısından kârlı olabilir. Ancak olaya dolar cinsi bakımından bakmak daha doğrudur. Dogecoin ve Bitcoin gibi paraların 2022 içerisindeki geleceği metaverse teknolojisine bağlıdır. Şu an için trend metaverse evreni üzerine yatırım yapan kripto paralara kaymıştır. Metaverse coin ve tokenlerin en önemlileri The Sandbox, Decentraland ve Axie Infinity gibi sanal arsa yatırımcılarıdır.

Eğer metaverse söylendiği gibi internetim yerine alacaksa Dogecoin gibi kripto paraların yerine sanal arsa üzerinden kripto para karşılığı üretilen metaverse coinler öne çıkacaktır. Çünkü Bitcoin ve Dogecoin artık tıpkı bir yabancı para birimi gibi konvansiyonel bir hâle gelmiştir. Bu yüzden kısa dönemde bu birimlerle kâr etmek çok kolay değildir.

Fakat Dogecoin ile ilgili Musk tweetleri devam ettiği sürece Doge’de ani sıçrama veya düşüşler her an mümkündür.

Dogecoin adı ile çıkarılan Metaverse Dogecoin adlı bir ürün de vardır. Ancak bu ürünün metaverse altyapısı ve Dogecoin ile bağlantısı hususunda bir bilgi şimdilik bulamadık.

2022 Coin Tahminleri” yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

9 Yorum

  1. […] Dogecoin Geleceği 2022 — Dogecoin YorumDogecoin Geleceği 2022 — Dogecoin Yorumyonetici1 tarafındanDogecoin, Bitcoin ve Etherium'a karşı ortaya çıkıp Elon Musk'ın Twitter mesajlarıyla yaygınlaşan bir kripto para birimidir. "Dogecoin Geleceği 2022" adlı bu yazımızda Dogecoin ve Metaverse Dogecoin'in 2022 yılında nasıl bir performans göstereceğini dair yorum ve öngörülerimiz yer almaktadır. Bu yazı bir yatırım tavsiyesi değildir. […]

  2. […] Dogecoin Geleceği 2022 — Dogecoin YorumDogecoin Geleceği 2022 — Dogecoin Yorumyonetici1 tarafındanDogecoin, Bitcoin ve Etherium'a karşı ortaya çıkıp Elon Musk'ın Twitter mesajlarıyla yaygınlaşan bir kripto para birimidir. "Dogecoin Geleceği 2022" adlı bu yazımızda Dogecoin ve Metaverse Dogecoin'in 2022 yılında nasıl bir performans göstereceğini dair yorum ve öngörülerimiz yer almaktadır. Bu yazı bir yatırım tavsiyesi değildir. […]

  3. […] Dogecoin Geleceği 2022 — Dogecoin YorumDogecoin Geleceği 2022 — Dogecoin Yorumyonetici1 tarafındanDogecoin, Bitcoin ve Etherium'a karşı ortaya çıkıp Elon Musk'ın Twitter mesajlarıyla yaygınlaşan bir kripto para birimidir. "Dogecoin Geleceği 2022" adlı bu yazımızda Dogecoin ve Metaverse Dogecoin'in 2022 yılında nasıl bir performans göstereceğini dair yorum ve öngörülerimiz yer almaktadır. Bu yazı bir yatırım tavsiyesi değildir. […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir