İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yükselmesi beklenen kripto paralar 2022 | Mart 2022

Son güncelleme tarihi Mart 4, 2022

2022 yılında yükselmesi beklenen kripto paralar genel itibarıyla metaverse coinler. Nitekim uluslararası tahmin şirketlerine göre 2022 yılında yükselmesi beklenen kripto paralar şunlar:

 1. Avax coin,
 2. MANA token,
 3. Solana,
 4. Enjin,
 5. Dogecoin,
 6. Ethereum,
 7. SAND token,
 8. MetaHero,
 9. Atom coin.
Video: Yükselmesi beklenen kripto paralar.

Yükselmesi beklenen coin ve token birimleri ile ilgili iki önemli faktör var. Bunlardan ilki merkez bankalarının sıkı para politikalarına geçecek olması. İkincisi ise Facebook’un gittikçe düşen kullanıcı sayısı.

Not: Bu yazı sadece olasılıklar üzerinden yapılan bir tahmindir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

2022’de yükselmesi beklenen kripto paralar neler?

Yeni yılda yükselmesi beklenen kripto paraların hepsi yatırımcılarına belirli bir yönüyle cazip gelecek. Özellikle Facebook’un yaşayabilmek için artık metaverse teknolojisine ihtiyaç duyması, dijital dönüşümü hızlandıracak. Aşağıda 2022’de çok kazandırması muhtemel kripto paraları sizin için sıralıyoruz.

MANA coin: 2021 yılını efsane bir yükseliş ile kapatan MANA 2022 yılının hemen başında düşüş trendine girdi. Hatta fiyatı 2 doları gördü. Fakat bu bir alış fırsatıydı. Geldiğimiz noktada 5 Şubat günü MANA 3 doları yeniden geçti. Horizon Home yatırımı, bu tokenin fiyatını daha da destekleme şansı sunuyor.

Video: MANA coin geleceği.

AVAX: Türkiye’nin gururu olan AVAX, Prof Dr. Emin Gün Sirer’e ait. Çok gelişmiş bir blok zincire sahip. Ayrıca millî otomobilimiz TOGG ile de AVAX arasında protokol imzalandı. Yani AVAX artık sadece sanal bir platform değil, yaşama da dokunuyor. Bu yüzden TOGG ile kader birliği içerisinde yükselmesi şaşırtıcı olmaz. Togg ile Ava Labs anlaşması kripto para dünyası için büyük bir adım.

Solana coin: Solana 2021 yılının Ekim ayından itibaren başarılı bir performans çizmedi. Fakat arkasında gerçekten iyi bir teknoloji var. Hatta Ethereum’dan daha hızlı bir blok zincirine sahip. Kısacası Solana eninde sonunda hak ettiği değeri görecektir. Bu konudaki “Solana Coin Fiyat Tahmini 2022, 2023” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Enjin coin: Enjin, metaverse coinler arasında özel bir yere sahip. Çünkü Enjin, direkt bir metaverse platformuna sahip değil. Fakat bu platformların dijital sözleşme ihtiyaçları için çözümler üretiyor. Bu da çok vizyonlu bir bakış. Yani Enjin, 2022 yılında en yükselmesi beklenen kripto paralar arasında ön sıralarda. Bu konuda “Enjin Coin Geleceği 2022” yazımızı okumanızı öneririz.

Dogecoin: Aslında Dogecoin için reel bir yükseliş beklentimiz yok. Fakat malumunuz Dogecoin sıklıkla Elon Musk etkisi ile yükseliyor. Yeniden bu etkinin gelmemesi için hiçbir sebep yok.

Ayrıca en güncel haberler için “Kripto Paralar Son Durum” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Yükselmesi beklenen metaverse coinler

Yukarıda saydığımız kripto paralar dışında kalan metaverse coinler için de yükseliş bekliyoruz. 2022’de yükselmesini beklediğimiz metaverse coinleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Decentraland MANA coin,
 • Enjin coin,
 • MetaHero,
 • Axie Infinity,
 • The Sandbox,
 • OVR coin.

Bunların dışında kalan Bloktopia platformuna ait BLOK coin de yükselme adayı. Ayrıca Roblox’un Robux coini de unutmamak lazım.

Fakat bu kripto paralardan bir kısmı yaygın kripto para borsalarında işlem görmüyor. Bu yüzden alım-satım için MetaMask kullanmayı bilmeniz lazım.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir