İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ücretsiz ERC-20 Token Oluşturma | Coin nasıl yapılır?

Ücretsiz token oluşturma, sanıldığı kadar zor bir iş değil. Dahası bir coin ya da token üretmek, oldukça kolay bir iş. Öyleyse “Coin nasıl yapılır?” veya “Token nasıl üretilir?” sorularını hemen yanıtlayalım.

Gerekli süre: 5 dakika

Ücretsiz ERC-20 token nasıl oluşturulur?

 1. Coin yapmak için bilgi seviyenizi belirleyin.

  Kripto paralar temelde iki gruptadır: Coinler ve tokenler. Coin, bir blok zincirinin temel birimidir. Bu zincirin alt kollarına ise token ya da altcoin denir. Coin yapmak dünyada az sayıda kişinin yapabileceği bir iştir. Çünkü blok zinciri teknolojisine hâkim olması gerekir. Oysaki token ya da alt coin üretmek kolaydır.

 2. Token üretmenin coine göre fazla bir eksisi yok, token üretmeye yönelin.

  Coin üretmek tabii ki oldukça zor bir iş. Öyleyse amacımız token yaratmak olmalı. Token yapmanın coinden hiçbir eksisi yoktur. Öyle ki Mana, Enjin ve birçok metaverse coin aslında tokendir. Bunlar Ethereum blok zincirini kullanır.

 3. ERC-20 teknolojisini kullanın.

  Diğer binlerce token gibi siz de Ethereum blok zincirini kullanarak token oluşturun. Bunun için aşağıda gerekli linki vereceğiz.

 4. ERC-20 tokeniniz için hangi paketi seçeceğinize karar verin.

  ERC-20 ile kripto para oluşturmak istediğiniz zaman çok farklı seçenekler var. Tabii ki en kolayı danışmanlık almak. Örneğin Fiverr sitesinde tokeninizin adı, kısaltması ve arz sayısını verdiğinizde sizin için ücret karşılığı bunu yapıyorlar.

 5. Ücretsiz seçenekleri değerlendirin.

  Token yatırımı için ücretsiz seçenek sunan bazı siteler mevcut. Bunlardan biri ERC20 Token Generator uygulaması ile vittominacori.github.io platformu. Fakat ücretsiz paket ile üretilen bir token eğer tutarsa çok pişman olursunuz. Çünkü arzınız sınırlıdır. Deneme yapmak için ise ücretsiz paket ideal.

 6. Gerçek bir coin yapın!

  Dünyadaki benzer örnekleri olan bir token için önce yatırımcı bulmanız önemli. Eğer yatırımcısı olan bir token kuracaksanız, sadece 0.55 Ethereum’a çok güçlü bir coin yapabilirsiniz. Bu ücret fazla görünse de aslında başarılı olduğunuzda kazanacağınız paranın yanında olsa olsa bir damla. Bu işlemi de vittominacori.github.io adresinden yapma şansınız var.

ERC-20 Token Generator ile token oluşturma

ERC-20 Token Generator ile bir token oluşturma oldukça basit. Hiçbir kodlama bilgisine sahip olmanız gerekmiyor.

Tek yapmanız gereken vittominacori.github.io sitesini kullanmak.

Tabii ki başka seçenekler de var. Skyflow, Cystack ve Cointool.app işinize yarayacak diğer siteler. Buralara üye olarak ERC-20 teknolojisinden faydalanmanız mümkün.

Hatta Cointool.app sadece ERC-20 değil diğer protokollerle de coin oluşturmayı destekliyor. Bu platformu kullanırken şu yönergeleri uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Cointool coin oluşturma

Eğer coin yapmak ve satmak istiyorsanız ve bu konuda ciddiyseniz Cointool size göre. Paralı bir platform. Yani yatırım için kurulmuş. İlk önce ekranın sağındaki connect wallet kısmında MetaMask uygulamanızı açın. Evet, coin oluşturmaya hazırsınız.

Şimdi blok zincirler içerisinden Ethereum’u seçmenizi öneririz. Ardından karşınıza çıkan formdaki gerekli yerleri doldurun.

Token name kısmına tokeninizin adını, symbol bölümüne kısaltmanızı yazın. Kısaltmanız üç harften oluşsun.

Initial supply ilk başta kaç token oluşturmak istediğinizi sorgulayan bölüm. Buraya ne kadar çok yazarsanız o kadar çok gas fee ödersiniz. Gas fee işlem ücretine verilen ad. Decimals ise paranızın ondalık sayı dilimini belirtiyor.

Aşağıdaki diğer seçenekler, coin biriminizin kalitesini belirler. Örneğin can burn ile yakılabilir bir coin elde edersiniz. Can mind ile ise paranız madenciliğe uygun hâle gelir. Eğer maddi durumunuz müsaitse bu seçeneklerden uygun olanları işaretlemeniz mümkün.

Ayrıca “Kripto Para ile Para Kazanmak İçin 5 Yol” yazımızı okumanızı da tavsiye ederiz.

Bunların hepsinden daha kolay olan yöntem ise NFT’dir. Bu konuda aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Video: NFT nasıl yapılır?

İlk yorum yapan siz olun

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir