İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mountassir Lahtimi kimdir?

Mountassir Lahtimi, 1 Nisan 2001 tarihinde Fas’ın Rabat kentinde doğan Faslı sağ kanat oyuncusudur. Oyuncu özellikle alt yaş kategorilerinde gösterdiği başarı ile büyük kulüplerin dikkatini çekmiştir.

Lahtimi’nin tanıtımı.

Mountassir Lahtimi hangi bölgede oynuyor?

Henüz 21 yaşında olan Faslı orta saha oyuncusu, futbolu iki yönlü oynaması ile öne çıkıyor. Oyun tarzı olarak tempoyu seven bir yapısı var. Bu açıdan Edin Vişça ile ortak özellikler gösteriyor. Sağ kanatta hem hücum hem de defans konusunda total futbola uyun bir oyuncu.

Lahtimi uzun boyuna rağmen hızı ve şut kabiliyeti ile geleceğin önemli oyuncularından biri olmaya aday.

Mountassir Lahtimi Kariyeri

Oyuncu futbola Fas’ın başkenti Rabat’taki bir futbol akademisinde başladı. FUS Rabat’ta gösterdiği performansla 17 yaşından itibaren alt yaş kategorilerinde millî takım forması giymeye başladı.

Sağ ayaklı bir oyuncu olan Lahtimi, futboldaki çıkışını 2020-2021 sezonunda yaptı. Oyuncu bu sezondan itibaren çıktığı 35 resmî maçta 3 gol attı.

Hatayspor ile Trabzonspor arasında oynanan maçta Edin Vişça’nın sakatlanmasından sonra oyuncu Trabzonspor’un gündemine geldi. Trabzonspor’un özellikle oyuncunun İslami Dayanışma Oyunları’nda gösterdiği performanstan etkilendiği iddia edildi. Ayrıca yeni yabancı kuralındaki genç oyunculara dair maddeler de Türk futbol kulüplerini bu tarz transferlere yöneltmiş durumda.

Yorum

Oyuncu şu an için Trabzonspor’un ihtiyaçlarını karşılayacak durumda değil. Fakat geleceğe yatırım olarak alınması mantıklı. Eğer kendini geliştirir ve Türk ligine uyum sağlarsa kumaşı iyi. Ancak geldiği gibi Vişça’nın yerini doldurması hayalcilik olur.

Oyuncunun Transfermarkt profili.

Bu yazı simitcay.com referans gösterilmeden kullanılamaz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir