GENEL

Android Auto ekranda gözükmüyor sorunu

Paylaş

Birçok araçta Android Auto bağlantı sorunu vardır. Genellikle yazılım araç ekranına yansımaz. Bunun temel sebebi USB ya da telefonunuzdaki birtakım problemlerdir. Nitekim motor performans durumu, beygir gücü gibi araçları önemli kılan özelliklerin yanına günümüzde çoklu ortam (multimedya) yetenekleri de eklenmiştir.

Çözüm: Android Auto arabanın ekranında gözükmüyorsa sistemi çalıştırmak için USB’yi bağlayın ve telefonunuzun kamerasını açın. Daha sonra üç saniyelik bir video çekin, çekimi durdurun. Geri tuşuna bastığınızda Android Auto çalışacaktır.

Bu çözüm işe yaramadıysa yine USB bağlıyken kamerayı açın, birkaç saniye bekleyin. Ardından kameradan çıkın. Bu şekilde Android Auto sorununu farklı bir şekilde çözmüş olursunuz.

Bu da olmadıysa telefonunuzdaki galeri sekmesine girin. Daha sonra herhangi bir videoyu açın. Sonra durdurun. Geri seçeneğine geçtiğinizde aracın ekranında yazılım görüntüsünün belirmesi gerekiyor. Birçok hata veren araçta bu teknik işe yarıyor.

Android Auto niçin çalışmıyor?

Android Auto sorunu birçok telefon markasında yaşanıyor. Bunun en temel sebepleri, uyumsuz USB’ler. Nitekim siz telefonunuzun gerçek USB’sini kaybetmişseniz, çok kaliteli bir USB almak bile işinize yaramayabilir.

Bu tarz bir sorun yaşıyorsanız, telefonunuzun aslında projeksiyon mantığı ile arabanıza bağlanmasını sağlamalısınız. İşte yukarıda anlattığımız yöntem, bunu sağlıyor.

Araç üreticileri, arabaların paket değerlerini artırmak ya da düşürmek için küçük detayları içinden çıkılmaz hâle getiriyor. Android çoklu ortam bulunan araçlarda da bu duruma sıkça rastlanıyor. Çok daha basit ve kullanışlı sistemlerin yerine sık sık hata veren sistemler yüzden mevcut.

Android Auto nedir?

Bu yazılım bilgisayarlar ile arabaların arasında çoklu ortam transferi yapmayı sağlar. Sözgelimi telefonunuzdaki navigasyonu bu yazılım sayesinde araç ekranına yansıtırsınız. Yazılım bunun gibi birçok olanak sağlar.

Android Auto, bir dönem Türkiye’de çalışmayan bir yazılım olarak yurt dışında kullanılmıştır. Ancak günümüzde birçok telefonda sabit yazılım olarak yüklü gelmektedir. Hatta Samsung telefonların birçoğunda satın alma esnasında bulunmasa da güncellemeler ile telefonlara kurulu hâle gelmiştir.

Yazılım eğer telefonunuzda bulunmuyorsa buradan indirebilirsiniz. Araç sürüşünüze keyif katacak bu küçük yardımcı sayesinde ücretsiz bir navigasyon cihazına sahip olacaksınız. Navigasyonlu araçların 6-7 bin lira civarında pahalı olduğu düşünülürse yazılımın değeri ortaya çıkacaktır. Yazılımın tanıtım bülteninde şunlar yazmaktadır:

Android Auto, Google Asistan ile odaklanmanıza, bağlantıda kalmanıza ve eğlenmenize yardımcı olan akıllı sürüş arkadaşınızdır. Basitleştirilmiş bir arayüz, büyük düğmeler ve güçlü sesli işlemlerle Android Auto, yoldayken sevdiğiniz uygulamaları telefonunuzdan kullanmayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Google LLC

Android Auto telefonda görünmüyor

Android Auto ekranı telefonunuzda görünmüyor ise burada birkaç ihtimalden söz etmek mümkün. Eğer bu yazılım tüm telefonlarda varsayılan olarak yüklü değildir. Öncelikle uygulamanın telefonunuzda bulunduğundan emin olun.

Uygulama telefonunuzda yüklü olsa da bazen kullandığınız kablo soruna neden olabilir. Eğer kablonuz yüksek veri akışını kaldıramayacak üzerinde USB işareti olmayan bir kablo ise bu hata ile karşılaşırsınız.

Bir diğer ihtimal ise yazılımsaldır. Bazı telefonlarda herhangi bir uygulama için “çift uygulama” seçeneği açık olduğunda Android Auto çalışmamaktadır. Bu durumda Ayarlar sekmesinden “Uygulamalar” bölümüne geçmelisiniz. Buradaki çift uygulama izinlerini kaldırmanız gerekiyor.

yonetici1

Son gönderiler

Baş ağrısına iyi gelen şeyler

Bu yazımızda baş ağrısına iyi gelen ilaç dışındaki şeylerden bahsedeceğiz. Ama unutmayın ki şiddetli ve… Daha Fazla

Temmuz 28, 2021

Yanartaş Giriş Ücreti 2021, Nasıl ve Ne Zamandır Yanıyor

Yanartaş ya da Chimera, Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Çıralı mahallesinde bulunan kaya ateşi alanıdır. Yanartaş'ta… Daha Fazla

Temmuz 27, 2021

Olimpos Plajı giriş ücreti 2021 | Olimpos Antik Kenti’ne nasıl gidilir?

Olimpos Plajı, Türkiye'nin en temiz ve tarihî kalıntılarıyla ünlü plajlarındandır. Plaj, Antalya'nın Kemer ilçesindedir. Olimpos… Daha Fazla

Temmuz 25, 2021

İyi insan olmak

İyi insan olmak, hayatla barışık yaşamak ve önce kendini sevmektir. Çünkü sevgiyi kendine yakıştıramayan insan,… Daha Fazla

Temmuz 24, 2021

İnsan Şiirleri 2021: Ödüllü Şiir Yarışması Sonuçları

İnsan, modern edebiyatın öznesi yani olmazsa olmazıdır. Modern şiir anlayışında "insan" konusunu işlemeyen hiçbir şiir… Daha Fazla

Temmuz 20, 2021

Akyaka Kamp Alanları ve Fiyatları

Ücretli ve ücretsiz kamp hizmetleri ile Akyaka kamp alanları gezginler için birçok imkân barındırıyor. Kamp… Daha Fazla

Temmuz 16, 2021