Kategoriler: GENEL

Metaverse nasıl alınır? — Metaverse coin hangi borsadan alınır?

Paylaş

Geleceğin interneti olarak tasvir edilen metaverse satın almak için üç farklı yol tercih etmek mümkündür. Bunlardan biri doğrudan metaverse yatırımı yapan platformlara ait coin ya da token ürünlerinden satın almaktır. İkinci yöntem ise dijital arsa sahibi olmaktır. Sonuncusu ise oyun oynayarak para kazanma yöntemidir. Öyleyse gelin “Metaverse coin nasıl satın alınır?” sorusunun yanıtını aşama aşama öğrenelim.

Video: Metaverse teknolojisinin mantığını anlamak için bu videoyu izleyebilirsiniz.

Metaverse nasıl alınır?

 1. Metaverse yatırımı yapmadan önce sistemin nasıl işlediğini araştırın.

  Sanal evren üç boyutlu ögeler yardımıyla dünya üzerinde yapabileceğimiz birçok şeyi hologramlar ve MetaHuman temsilciniz sayesinde gerçekleştireceğiniz bir ortamdır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için önce sayfanın sonundaki videomuzu izlemenizi öneririz.

 2. Metaverse coin ve tokenlerinin hangi borsadan alınacağını öğrenin ve buraya üye olun.

  Bu paralardan Binance gibi popüler kripto para borsası ve platformlarına üye olarak satın alma şansınız var. Ayrıca Türkiye’de hizmet veren BtcTurk şu anda Metahero hariç diğer metaverse kripto paralardan almanızı sağlayan BtcTurk Pro versiyonunu kullanıma açmıştır.

 3. Bir kripto para borsasından token ya da coin satın alın.

  Dünyada şu an metaverse evrenleri oluşturan 5 büyük yatırım bulunmaktadır. İsterseniz bu yatırım platformlarının internet siteleri yardımıyla üç boyutlu sanal arazilere ulaşma şansınız var. Fakat bu olay size çok karışık geliyorsa doğrudan aşağıda bahsedeceğimiz kripto paralarından almanız doğru bir tercihtir. Çünkü metaverse yatırımları değer kazandıkça sizin aldığınız kripto paranın da değeri artacaktır.

 4. Alacağınız kripto paranın değerini öğrenin.

  Doğru bir yatırım yapmak için alacağınız kripto paranın değerini ve geleceğini tahmin etmeniz çok önemlidir. Bu konuda bilgi edinmek isteyenler için “Metaverse Arsa Fiyatları” yazımız güzel bir kaynaktır.

 5. Hangi kripto paralardan almanız gerektiğine karar verin.

  Metaverse yatırımına dayanan kripto paralar Axie Infinity, Decentraland, Metahero, Enjin Coin ve The Sandbox şeklindedir. Kararınızı verdikten sonra krpito borsaya gidip istediğiniz metaverse coin ya da tokeni alın.

 6. İşin mutfağında olayım diyorsanız sanal arsa satın alın.

  Kurulan bu evrenlerden herhangi birinde arsanız olsun istiyorsanız yukarıdaki saydığımız kripto paraların 3D platformlarına dâhil olmalısınız. Bunun için “Sanal arsa nasıl alınır?” ve “Oyun Oynayarak Para Kazanma” yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 • USD
 • EUR
 • GPB
 • AUD
 • JPY
 • Polkadot(DOT)
  $22.716.27%
 • Axie Infinity(AXS)
  $70.757.56%
 • Decentraland(MANA)
  $2.795.96%
 • The Sandbox(SAND)
  $3.615.79%
 • Enjin Coin(ENJ)
  $1.814.85%
 • Metahero(HERO)
  $0.0532645.59%

Facebook’tan Metaverse Nasıl Alınır?

Facebook henüz sanal arsaya dayalı para ürününü piyasaya sürmemiştir. Ancak bu para biriminin adının “Diem” olacağı açıklanmıştır.

Facebook’un ortaya çıkartacağım metaverse evrenini görmeden de sanal arsalara yatırım yapmak mantıklı gibi görünmektedir. Çünkü geçenlerle Facebook, The Sandbox’ın Twitter mesajına “Metaverse güçleniyor.” manasında bir karşılık yazmıştır. Bu da aslında Facebook’un şu anda hizmet veren platformlara savaş açmak gibi bir niyeti olmadığını ima etmektedir.

Eğer bizim görüşümüz doğruysa Facebook tıpkı bir sanal alışveriş sitesi gibi farklı yatırımları içerisinde toplamak niyetin nedir. Böylelikle kurulan platform çok hızlı bir şekilde ilerlemesi şansına sahip olacaktır. Nitekim Facebook bu alana Horizon Home yatırımı ile girecektir.

Simit Çay

Simit Çay, edebiyattan teknoloji dünyasına kadar geniş bir alanda bilgiler bulabileceğiniz kültür platformudur. Siz de bizi takip ederek kültürel ve teknolojik gelişmelerden anında haberdar olun. Bizi takip etmek için buradan YouTube kanalımıza abone olmak ister misiniz?

Yorumlar

Son gönderiler

Akyaka Kamp Alanları ve Fiyatları

Ücretli ve ücretsiz kamp hizmetleri ile Akyaka kamp alanları gezginler için birçok imkân barındırıyor. Kamp… Daha Fazla

Ağustos 24, 2023

Mağaralı Koy (Finike) – Nasıl gidilir, giriş ücreti, park yeri

Mağaralı Koy, Finike'den Demre'ye ulaşan kara yolu üzerinde bulunan çok sayıda koydan belki de en… Daha Fazla

Ağustos 24, 2023

Gelmiş Geçmiş En Güçlü İmparatorluk Nedir?

Dünya tarihindeki en güçlü imparatorluk nedir sorusu, tarihle ilgilenen herkesin merakını uyandırır. Bu soruya objektif… Daha Fazla

Ağustos 24, 2023

Çıralı Tekne Turu Fiyatları 2023 & Öneriler

Olimpos ve Çıralı çıkışlı günübirlik tekne turu fiyatları 2022 yılında 300 Türk lirasıdır. Bu fiyata… Daha Fazla

Temmuz 2, 2023

Karaincir Plajı Yorumlar, Giriş ve Şezlong Ücreti 2023

Karaincir Plajı, Datça'nın en keyifli plajlarının başında geliyor. Bu plaj, kamuya ait ve 2023 yılında… Daha Fazla

Haziran 30, 2023

Bodrum Tekne Turu Fiyatları 2023 & Yat Kiralama ⛵

Bodrum çevresinin tadını çıkarmak istiyorsanız, Bodrum günübirlik tekne turu fiyatları 2023 yılında 600 ila 750… Daha Fazla

Haziran 30, 2023