Kategoriler: GENEL

Metaverse nasıl alınır? — Metaverse coin hangi borsadan alınır?

Paylaş

Geleceğin interneti olarak tasvir edilen metaverse satın almak için üç farklı yol tercih etmek mümkündür. Bunlardan biri doğrudan metaverse yatırımı yapan platformlara ait coin ya da token ürünlerinden satın almaktır. İkinci yöntem ise dijital arsa sahibi olmaktır. Sonuncusu ise oyun oynayarak para kazanma yöntemidir. Öyleyse gelin “Metaverse coin nasıl satın alınır?” sorusunun yanıtını aşama aşama öğrenelim.

Video: Metaverse teknolojisinin mantığını anlamak için bu videoyu izleyebilirsiniz.

Metaverse nasıl alınır?

 1. Metaverse yatırımı yapmadan önce sistemin nasıl işlediğini araştırın.

  Sanal evren üç boyutlu ögeler yardımıyla dünya üzerinde yapabileceğimiz birçok şeyi hologramlar ve MetaHuman temsilciniz sayesinde gerçekleştireceğiniz bir ortamdır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için önce sayfanın sonundaki videomuzu izlemenizi öneririz.

 2. Metaverse coin ve tokenlerinin hangi borsadan alınacağını öğrenin ve buraya üye olun.

  Bu paralardan Binance gibi popüler kripto para borsası ve platformlarına üye olarak satın alma şansınız var. Ayrıca Türkiye’de hizmet veren BtcTurk şu anda Metahero hariç diğer metaverse kripto paralardan almanızı sağlayan BtcTurk Pro versiyonunu kullanıma açmıştır.

 3. Bir kripto para borsasından token ya da coin satın alın.

  Dünyada şu an metaverse evrenleri oluşturan 5 büyük yatırım bulunmaktadır. İsterseniz bu yatırım platformlarının internet siteleri yardımıyla üç boyutlu sanal arazilere ulaşma şansınız var. Fakat bu olay size çok karışık geliyorsa doğrudan aşağıda bahsedeceğimiz kripto paralarından almanız doğru bir tercihtir. Çünkü metaverse yatırımları değer kazandıkça sizin aldığınız kripto paranın da değeri artacaktır.

 4. Alacağınız kripto paranın değerini öğrenin.

  Doğru bir yatırım yapmak için alacağınız kripto paranın değerini ve geleceğini tahmin etmeniz çok önemlidir. Bu konuda bilgi edinmek isteyenler için “Metaverse Arsa Fiyatları” yazımız güzel bir kaynaktır.

 5. Hangi kripto paralardan almanız gerektiğine karar verin.

  Metaverse yatırımına dayanan kripto paralar Axie Infinity, Decentraland, Metahero, Enjin Coin ve The Sandbox şeklindedir. Kararınızı verdikten sonra krpito borsaya gidip istediğiniz metaverse coin ya da tokeni alın.

 6. İşin mutfağında olayım diyorsanız sanal arsa satın alın.

  Kurulan bu evrenlerden herhangi birinde arsanız olsun istiyorsanız yukarıdaki saydığımız kripto paraların 3D platformlarına dâhil olmalısınız. Bunun için “Sanal arsa nasıl alınır?” ve “Oyun Oynayarak Para Kazanma” yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 • USD
 • EUR
 • GPB
 • AUD
 • JPY
 • Polkadot(DOT)
  $22.716.27%
 • Axie Infinity(AXS)
  $70.757.56%
 • Decentraland(MANA)
  $2.795.96%
 • The Sandbox(SAND)
  $3.615.79%
 • Enjin Coin(ENJ)
  $1.814.85%
 • Metahero(HERO)
  $0.0532645.59%

Facebook’tan Metaverse Nasıl Alınır?

Facebook henüz sanal arsaya dayalı para ürününü piyasaya sürmemiştir. Ancak bu para biriminin adının “Diem” olacağı açıklanmıştır.

Facebook’un ortaya çıkartacağım metaverse evrenini görmeden de sanal arsalara yatırım yapmak mantıklı gibi görünmektedir. Çünkü geçenlerle Facebook, The Sandbox’ın Twitter mesajına “Metaverse güçleniyor.” manasında bir karşılık yazmıştır. Bu da aslında Facebook’un şu anda hizmet veren platformlara savaş açmak gibi bir niyeti olmadığını ima etmektedir.

Eğer bizim görüşümüz doğruysa Facebook tıpkı bir sanal alışveriş sitesi gibi farklı yatırımları içerisinde toplamak niyetin nedir. Böylelikle kurulan platform çok hızlı bir şekilde ilerlemesi şansına sahip olacaktır. Nitekim Facebook bu alana Horizon Home yatırımı ile girecektir.

Simit Çay

Simit Çay, edebiyattan teknoloji dünyasına kadar geniş bir alanda bilgiler bulabileceğiniz kültür platformudur. Siz de bizi takip ederek kültürel ve teknolojik gelişmelerden anında haberdar olun. Bizi takip etmek için buradan YouTube kanalımıza abone olmak ister misiniz?

Yorumlar

Son gönderiler

2022 Coin Tahminleri — 2022 Yılına Damga Vuracak Altcoinler

Bu yazımızda 2022 yılı coin tahminleri ve 2022 yılına damga vuracak yani fiyatı en çok… Daha Fazla

Temmuz 28, 2022

Metaverse Giriş Yap! — Metaverse Login ve Üyelik (21 Haziran 2022)

Dünyada metaverse adında tek bir platform yok. Bu sebeple metaverse giriş yani login işlemleri için… Daha Fazla

Temmuz 22, 2022

Çıralı Tekne Turu Fiyatları, Rotası ve Tavsiye 2022

Olimpos ve Çıralı çıkışlı günübirlik tekne turu fiyatları 2022 yılında 300 Türk lirasıdır. Bu fiyata… Daha Fazla

Temmuz 21, 2022

Phaselis Plajı ve Antik Kenti – Giriş ücreti 2022, yorumlar, nasıl gidilir?

Phaselis Plajı, Likya uygarlığının en önemli şehirlerinden Phaselis Antik Kenti'nde bulunuyor. Burası tıpkı Patara gibi… Daha Fazla

Temmuz 19, 2022

Ölüdeniz Giriş Ücreti 2022 | Ölüdeniz Plaj ve Kamp Bilgileri

Ölüdeniz, Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan dünyaca ünlü bir lagün ve plajdır. Taksi için Ölüdeniz plajı… Daha Fazla

Temmuz 16, 2022

MANA Yorum 2022 — MANA Coin Geleceği 2022, 2023

MANA coin, Decentraland Metaverse platformunun Ethereum ERC-20 tabanlı geleceği parlak kripto parasıdır. Aşağıda 2022 ve… Daha Fazla

Temmuz 8, 2022