Kategoriler: GENEL

Metaverse nasıl alınır? — Metaverse coin hangi borsadan alınır?

Paylaş

Geleceğin interneti olarak tasvir edilen metaverse satın almak için üç farklı yol tercih etmek mümkündür. Bunlardan biri doğrudan metaverse yatırımı yapan platformlara ait coin ya da token ürünlerinden satın almaktır. İkinci yöntem ise dijital arsa sahibi olmaktır. Sonuncusu ise oyun oynayarak para kazanma yöntemidir. Öyleyse gelin “Metaverse coin nasıl satın alınır?” sorusunun yanıtını aşama aşama öğrenelim.

Video: Metaverse teknolojisinin mantığını anlamak için bu videoyu izleyebilirsiniz.

Metaverse nasıl alınır?

 1. Metaverse yatırımı yapmadan önce sistemin nasıl işlediğini araştırın.

  Sanal evren üç boyutlu ögeler yardımıyla dünya üzerinde yapabileceğimiz birçok şeyi hologramlar ve MetaHuman temsilciniz sayesinde gerçekleştireceğiniz bir ortamdır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için önce sayfanın sonundaki videomuzu izlemenizi öneririz.

 2. Metaverse coin ve tokenlerinin hangi borsadan alınacağını öğrenin ve buraya üye olun.

  Bu paralardan Binance gibi popüler kripto para borsalarına üye olarak satın alma şansınız var. Ayrıca Türkiye’de hizmet veren BtcTurk şu anda Metahero hariç diğer metaverse kripto paralardan almanızı sağlayan BtcTurk Pro versiyonunu kullanıma açmıştır.

 3. Bir kripto para borsasından token ya da coin satın alın.

  Dünyada şu an metaverse evrenleri oluşturan 5 büyük yatırım bulunmaktadır. İsterseniz bu yatırım platformlarının internet siteleri yardımıyla üç boyutlu sanal arazilere ulaşma şansınız var. Fakat bu olay size çok karışık geliyorsa doğrudan aşağıda bahsedeceğimiz kripto paralarından almanız doğru bir tercihtir. Çünkü metaverse yatırımları değer kazandıkça sizin aldığınız kripto paranın da değeri artacaktır.

 4. Alacağınız kripto paranın değerini öğrenin.

  Doğru bir yatırım yapmak için alacağınız kripto paranın değerini ve geleceğini tahmin etmeniz çok önemlidir. Bu konuda bilgi edinmek isteyenler için “Metaverse Arsa Fiyatları” yazımız güzel bir kaynaktır.

 5. Hangi kripto paralardan almanız gerektiğine karar verin.

  Metaverse yatırımına dayanan kripto paralar Axie Infinity, Decentraland, Metahero, Enjin Coin ve The Sandbox şeklindedir. Kararınızı verdikten sonra krpito borsaya gidip istediğiniz metaverse coin ya da tokeni alın.

 6. İşin mutfağında olayım diyorsanız sanal arsa satın alın.

  Kurulan bu evrenlerden herhangi birinde arsanız olsun istiyorsanız yukarıdaki saydığımız kripto paraların 3D platformlarına dâhil olmalısınız. Bunun için “Sanal arsa nasıl alınır?” ve “Oyun Oynayarak Para Kazanma” yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 • USD
 • EUR
 • GPB
 • AUD
 • JPY
 • Polkadot(DOT)
  $17.56-19.09%
 • Axie Infinity(AXS)
  $48.27-24.96%
 • The Sandbox(SAND)
  $2.97-18.42%
 • Decentraland(MANA)
  $1.95-18.93%
 • Enjin Coin(ENJ)
  $1.46-23.11%
 • Metahero(HERO)
  $0.055833-28.47%

Facebook’tan Metaverse Nasıl Alınır?

Facebook henüz sanal arsaya dayalı para ürününü piyasaya sürmemiştir. Ancak bu para biriminin adının “Diem” olacağı açıklanmıştır.

Facebook’un ortaya çıkartacağım metaverse evrenini görmeden de sanal arsalara yatırım yapmak mantıklı gibi görünmektedir. Çünkü geçenlerle Facebook, The Sandbox’ın Twitter mesajına “Metaverse güçleniyor.” manasında bir karşılık yazmıştır. Bu da aslında Facebook’un şu anda hizmet veren platformlara savaş açmak gibi bir niyeti olmadığını ima etmektedir.

Eğer bizim görüşümüz doğruysa Facebook tıpkı bir sanal alışveriş sitesi gibi farklı yatırımları içerisinde toplamak niyetin nedir. Böylelikle kurulan platform çok hızlı bir şekilde ilerlemesi şansına sahip olacaktır. Nitekim Facebook bu alana Horizon Home yatırımı ile girecektir.

yonetici1

Yorumlar

Son gönderiler

Kripto para alırken dikkat edilmesi gerekenler | 10 Kural

Kripto para alırken dikkat edilmesi gerekenler listemiz sizi olası kayıplara karşı koruyacaktır. Öncelikle eğer kripto… Daha Fazla

Ocak 22, 2022

Kaside Nazım Şekli Özellikleri

Bu yazımızda kaside nazım şekli yani biçimi özellikleri ile işlenmektedir. Ayrıca kasidenin bölümleri, Türk edebiyatındaki… Daha Fazla

Ocak 22, 2022

Metaverse Evreni Aslında Nedir? | Binance Coin Ürünlerine Bağımlı mı?

Metaverse evreni son dönemdeki en popüler kavramlardan biri olmaya devam ediyor. "Metaverse evreni nedir?" ve… Daha Fazla

Ocak 21, 2022

Betik Dergisi “Yol” Sayısı ve Şiir Yarışması Sonuçları

Yol, her zaman insan tabiatında önemli bir çağrışım ögesi olmuştur. Bu sebeple Türk edebiyatında yol… Daha Fazla

Ocak 20, 2022

En Güzel 20 Erkek Bebek İsmi | Erkek Bebek İsim Önerileri

Bu yazımızda en güzel 20 erkek bebek ismi yer alıyor. Çağrışımı, anlamı ve söylenişi güzel… Daha Fazla

Ocak 19, 2022

Diem Coin Nasıl Alınır? | Ön Satış ve Yorum

Diem coin, Facebook'un Libra yerine piyasaya süreceği kripto paradır. Henüz piyasaya çıkmasa da "Diem coin… Daha Fazla

Ocak 18, 2022