GENEL

Metaverse Arsa Fiyatları – En değerli 5 metaverse coin

Paylaş

İnsanların sanal bir dünyada keyifli vakit geçirip birçok işini hologramlarla halletmesini sağlayan metaverse teknolojisi sanal arsa sistemi üzerine kurulmuştur. Son dönemde metaverse arsa fiyatları büyük bir yükseliş trendinde. Ayrıca metaverse yatırımının sanal arazisinde yatırımlık arazi almanız mümkün. Ancak çoğunlukla yatırımcılar bu işlemi zor gördükleri için doğrudan yatırıma ait coin/tokenlerden almayı tercih ediyor. Aşağıda metaverse arsa fiyatları coin ve token bazında listelenmiştir.

 • USD
 • EUR
 • GPB
 • AUD
 • JPY
 • Polkadot(DOT)
  $22.716.27%
 • Axie Infinity(AXS)
  $70.757.56%
 • Decentraland(MANA)
  $2.795.96%
 • The Sandbox(SAND)
  $3.615.79%
 • Enjin Coin(ENJ)
  $1.814.85%
 • Metahero(HERO)
  $0.0532645.59%
Metaverse arsaların fiyatı neye göre belirleniyor?

Metaverse arsa satışı yapan yatırım şirketlerinin token fiyatları, Binance gibi büyük kripto borsalarında gördüğü talebe göre belirlenmektedir. Ayrıca bu talebin oluşmasında şirketin metaverse teknolojisi alanındaki yetkinliği ve yatırım alma kabiliyeti gibi dış faktörler de etkilidir. Birçok kişi, doğrudan metaverse arsa almak yerine token almayı tercih etmektedir. Çünkü doğrudan dijital arsa almanın bazı prosedürleri vardır. Bunlardan yazının alt kısmında bahsedeceğiz.

En değerli metaverse coin (dijital arsa) nedir?

Şu anda genel olarak bilinen metaverse projelerinin içerisinde en değerli metaverse coin Axie Infinity AXS tokendir. Bu token ile ilgili bilgi almak için “Axie Infinity nedir?” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca OVR platformu içerisinde İstanbul’daki Metaverse Türkiye satış fiyatları 150.000 liranın üzerini görmüş durumda.

En ucuz metaverse coin nedir?

En ucuz metaverse arsası, Metahero (HERO) tokene aittir. Diğer tokenlere göre biraz daha geç dönemde çıkan bu kripto para, son dönemde yüzlerce kat değer kazanmasına rağmen hâlâ çok ucuzdur.

Metaverse arsa fiyatlama mantığı ve prosedürleri

Ticari karşılığını metaverse sistemine bağlayan bir token satın aldığınızda aslında dolaylı olarak arsaların değerine ortak olursunuz. Çünkü arsaların değeri arttıkça onlara karşılık olarak üretilen kripto paranın da değeri artar. Böylelikle elinizde hiçbir dijital arsa bulunmasa bile kazanç olarak önemli bir gelir elde etmiş olursunuz.

Video: 2022’de metaverse coin ve diğer kripto paraların değeri.

Hem kripto para alıp hem de dijital bir arsaya sahip olmak ise biraz daha karışıktır. Bu konuda her yatırımın kendine özgü birtakım prensipleri vardır. Örneğin Decentraland adlı coinin MANA ve LAND adında 2 adet tokeni vardır. Fakat bunlardan sadece LAND’a sahip onların dijital arsası vardır. Sisteme yatırım yapan kişilerin birçoğu ise kripto token olan MANA’yı tercih etmektedir. Böylelikle bu kişiler arsalara değil refaha ortak olmaktadır.

Sitemizde bütün metaverse kripto paraların detaylı anlatımları bulunmaktadır. Bu yazıları okuyarak bu sanal evren projelerine yatırım yapmaya dair incelikleri öğrenmeniz mümkün. Örneğin Decentraland ile ilgili durumu anlamak için “Decentraland nedir?” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Metaverse coinlerin geleceği

Facebook’un Horizon adlı platformla metaverse sistemine dahil olacağını açıklaması ile birlikte metaverse coinler ciddi kazançlar elde etmiştir. Bu alana yapılan yatırımın büyüklüğü düşünülürse metaverse coinlerin önünün açık olduğu söylenebilir. Nitekim sadece Facebook’un bu alana 7 milyar dolarlık bir bütçe ayırdığı açıklanmıştır.

Tüm bunların dışında Second Life, Bloktopia ve OVR yatırımları da dikkat çekici durumdadır. Bu yatırımlar içerisinde yer alan OVR, harita üzerinden sanal arsa satışı gerçekleştirmektedir. Bloktopia ise devasa bir mateverse gökdelenidir.

Bu kadar yeni bir sistemden bahsettiğimiz için alana yapılacak tüm yatırımların riskli olduğunu da belirtmek gerekir. Çünkü mutlaka sistemin içerisinde yükselenler olacağı gibi silinen girişimler de ortaya çıkacaktır.

Sonuç: The Sandbox adlı girişimin 650 milyon dolarlık bir sanal yat satışında ev sahipliği yapması ve Decentraland sistemini oluşturan dijital arazilerden büyük şirketlerin mağazalar edinmesi, bu yeni alanın ne kadar kıymetli olduğunu göstermektedir.

Simit Çay

Simit Çay, edebiyattan teknoloji dünyasına kadar geniş bir alanda bilgiler bulabileceğiniz kültür platformudur. Siz de bizi takip ederek kültürel ve teknolojik gelişmelerden anında haberdar olun. Bizi takip etmek için buradan YouTube kanalımıza abone olmak ister misiniz?

Yorumlar

Son gönderiler

Akyaka Kamp Alanları ve Fiyatları

Ücretli ve ücretsiz kamp hizmetleri ile Akyaka kamp alanları gezginler için birçok imkân barındırıyor. Kamp… Daha Fazla

Ağustos 24, 2023

Mağaralı Koy (Finike) – Nasıl gidilir, giriş ücreti, park yeri

Mağaralı Koy, Finike'den Demre'ye ulaşan kara yolu üzerinde bulunan çok sayıda koydan belki de en… Daha Fazla

Ağustos 24, 2023

Gelmiş Geçmiş En Güçlü İmparatorluk Nedir?

Dünya tarihindeki en güçlü imparatorluk nedir sorusu, tarihle ilgilenen herkesin merakını uyandırır. Bu soruya objektif… Daha Fazla

Ağustos 24, 2023

Çıralı Tekne Turu Fiyatları 2023 & Öneriler

Olimpos ve Çıralı çıkışlı günübirlik tekne turu fiyatları 2022 yılında 300 Türk lirasıdır. Bu fiyata… Daha Fazla

Temmuz 2, 2023

Karaincir Plajı Yorumlar, Giriş ve Şezlong Ücreti 2023

Karaincir Plajı, Datça'nın en keyifli plajlarının başında geliyor. Bu plaj, kamuya ait ve 2023 yılında… Daha Fazla

Haziran 30, 2023

Bodrum Tekne Turu Fiyatları 2023 & Yat Kiralama ⛵

Bodrum çevresinin tadını çıkarmak istiyorsanız, Bodrum günübirlik tekne turu fiyatları 2023 yılında 600 ila 750… Daha Fazla

Haziran 30, 2023