GENEL

Metaverse Arsa Fiyatları – En değerli 5 metaverse coin

Paylaş

İnsanların sanal bir dünyada keyifli vakit geçirip birçok işini hologramlarla halletmesini sağlayan metaverse teknolojisi sanal arsa sistemi üzerine kurulmuştur. Son dönemde metaverse arsa fiyatları büyük bir yükseliş trendinde. Ayrıca metaverse yatırımının sanal arazisinde yatırımlık arazi almanız mümkün. Ancak çoğunlukla yatırımcılar bu işlemi zor gördükleri için doğrudan yatırıma ait coin/tokenlerden almayı tercih ediyor. Aşağıda metaverse arsa fiyatları coin ve token bazında listelenmiştir.

 • USD
 • EUR
 • GPB
 • AUD
 • JPY
 • Polkadot(DOT)
  $18.60-13.11%
 • Axie Infinity(AXS)
  $50.83-19.63%
 • The Sandbox(SAND)
  $3.05-14.90%
 • Decentraland(MANA)
  $2.04-14.34%
 • Enjin Coin(ENJ)
  $1.52-18.37%
 • Metahero(HERO)
  $0.057830-21.99%
Metaverse arsaların fiyatı neye göre belirleniyor?

Metaverse arsa satışı yapan yatırım şirketlerinin token fiyatları, Binance gibi büyük kripto borsalarında gördüğü talebe göre belirlenmektedir. Ayrıca bu talebin oluşmasında şirketin metaverse teknolojisi alanındaki yetkinliği ve yatırım alma kabiliyeti gibi dış faktörler de etkilidir. Birçok kişi, doğrudan metaverse arsa almak yerine token almayı tercih etmektedir. Çünkü doğrudan dijital arsa almanın bazı prosedürleri vardır. Bunlardan yazının alt kısmında bahsedeceğiz.

En değerli metaverse coin (dijital arsa) nedir?

Şu anda genel olarak bilinen metaverse projelerinin içerisinde en değerli metaverse coin Axie Infinity AXS tokendir. Bu token ile ilgili bilgi almak için “Axie Infinity nedir?” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca OVR platformu içerisinde İstanbul’daki Metaverse Türkiye satış fiyatları 150.000 liranın üzerini görmüş durumda.

En ucuz metaverse coin nedir?

En ucuz metaverse arsası, Metahero (HERO) tokene aittir. Diğer tokenlere göre biraz daha geç dönemde çıkan bu kripto para, son dönemde yüzlerce kat değer kazanmasına rağmen hâlâ çok ucuzdur.

Metaverse arsa fiyatlama mantığı ve prosedürleri

Ticari karşılığını metaverse sistemine bağlayan bir token satın aldığınızda aslında dolaylı olarak arsaların değerine ortak olursunuz. Çünkü arsaların değeri arttıkça onlara karşılık olarak üretilen kripto paranın da değeri artar. Böylelikle elinizde hiçbir dijital arsa bulunmasa bile kazanç olarak önemli bir gelir elde etmiş olursunuz.

Video: 2022’de metaverse coin ve diğer kripto paraların değeri.

Hem kripto para alıp hem de dijital bir arsaya sahip olmak ise biraz daha karışıktır. Bu konuda her yatırımın kendine özgü birtakım prensipleri vardır. Örneğin Decentraland adlı coinin MANA ve LAND adında 2 adet tokeni vardır. Fakat bunlardan sadece LAND’a sahip onların dijital arsası vardır. Sisteme yatırım yapan kişilerin birçoğu ise kripto token olan MANA’yı tercih etmektedir. Böylelikle bu kişiler arsalara değil refaha ortak olmaktadır.

Sitemizde bütün metaverse kripto paraların detaylı anlatımları bulunmaktadır. Bu yazıları okuyarak bu sanal evren projelerine yatırım yapmaya dair incelikleri öğrenmeniz mümkün. Örneğin Decentraland ile ilgili durumu anlamak için “Decentraland nedir?” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Metaverse coinlerin geleceği

Facebook’un Horizon adlı platformla metaverse sistemine dahil olacağını açıklaması ile birlikte metaverse coinler ciddi kazançlar elde etmiştir. Bu alana yapılan yatırımın büyüklüğü düşünülürse metaverse coinlerin önünün açık olduğu söylenebilir. Nitekim sadece Facebook’un bu alana 7 milyar dolarlık bir bütçe ayırdığı açıklanmıştır.

Tüm bunların dışında Second Life, Bloktopia ve OVR yatırımları da dikkat çekici durumdadır. Bu yatırımlar içerisinde yer alan OVR, harita üzerinden sanal arsa satışı gerçekleştirmektedir. Bloktopia ise devasa bir mateverse gökdelenidir.

Bu kadar yeni bir sistemden bahsettiğimiz için alana yapılacak tüm yatırımların riskli olduğunu da belirtmek gerekir. Çünkü mutlaka sistemin içerisinde yükselenler olacağı gibi silinen girişimler de ortaya çıkacaktır.

Sonuç: The Sandbox adlı girişimin 650 milyon dolarlık bir sanal yat satışında ev sahipliği yapması ve Decentraland sistemini oluşturan dijital arazilerden büyük şirketlerin mağazalar edinmesi, bu yeni alanın ne kadar kıymetli olduğunu göstermektedir.

yonetici1

Yorumlar

Son gönderiler

Kripto para alırken dikkat edilmesi gerekenler | 10 Kural

Kripto para alırken dikkat edilmesi gerekenler listemiz sizi olası kayıplara karşı koruyacaktır. Öncelikle eğer kripto… Daha Fazla

Ocak 22, 2022

Kaside Nazım Şekli Özellikleri

Bu yazımızda kaside nazım şekli yani biçimi özellikleri ile işlenmektedir. Ayrıca kasidenin bölümleri, Türk edebiyatındaki… Daha Fazla

Ocak 22, 2022

Metaverse Evreni Aslında Nedir? | Binance Coin Ürünlerine Bağımlı mı?

Metaverse evreni son dönemdeki en popüler kavramlardan biri olmaya devam ediyor. "Metaverse evreni nedir?" ve… Daha Fazla

Ocak 21, 2022

Betik Dergisi “Yol” Sayısı ve Şiir Yarışması Sonuçları

Yol, her zaman insan tabiatında önemli bir çağrışım ögesi olmuştur. Bu sebeple Türk edebiyatında yol… Daha Fazla

Ocak 20, 2022

En Güzel 20 Erkek Bebek İsmi | Erkek Bebek İsim Önerileri

Bu yazımızda en güzel 20 erkek bebek ismi yer alıyor. Çağrışımı, anlamı ve söylenişi güzel… Daha Fazla

Ocak 19, 2022

Diem Coin Nasıl Alınır? | Ön Satış ve Yorum

Diem coin, Facebook'un Libra yerine piyasaya süreceği kripto paradır. Henüz piyasaya çıkmasa da "Diem coin… Daha Fazla

Ocak 18, 2022