İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Metaverse Türkiye Arsa Alımı | Metaverse Türkiye arsaları kaç dolar?

Dünyadaki sanal ekosistemin geleceği olan metaverse artık önemli bir yatırım aracı. Nitekim bazı metaverse yatırımları tamamen sanal ortamlar yaratırken bazıları ise dünyadaki gerçek arsaların dijital karşılıklarını satıyor. Metaverse Türkiye arsaları konusundaki en önemli platform ise ovr.ai yatırımı. Bu yazımızda “Metaverse Türkiye’den arsa almak nasıl oluyor?” sorusunu yanıtlayacağız.

Ayrıca “Satılık Metaverse Arsa” yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

OVR platformunu kullanarak Türkiye’deki herhangi bir yerleşim yeri içerisinden parsel satın alma imkanınız var. Metaverse Türkiye arsa fiyatları 3 dolar seviyesinden başlayıp 70 dolara kadar çıkıyor. Hatta bazı çok özel yerlerde 150 bin liranın üzerinde satış rakamları var.

OVR dışında gerçek dünyadaki dijital karşılıkları pazarlayan farklı platformlar da mevcut. Fakat bunlar şu an piyasada güven sağlayan oluşumlar değil. Bu sebeple biz OVR platformu içerisinde bulunan Türkiye arsalarının fiyatlarından bahsedeceğiz.

Metaverse’te Türkiye’den nasıl arsa alınırım?

Metaverse’te Türkiye’den arsa satın alabilmek için öncelikle MetaMask uygulamasını indirmeniz gerekiyor. MetaMask’ın nasıl indirildiğini ve nasıl kullanılacağını bilmiyor olabilirsiniz. Bu durumda “MetaMask nasıl kullanılır?” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Metamask eklentisini yükledikten sonra sıra OVR platformuna girmeye geldi. Bu platforma girip nasıl arsa alacağınızı ve Metaverse Türkiye arsa fiyatlarını aşağıdaki videoda anlattık. İsterseniz “OVR Platformu” adlı yazımızı okuyarak da arsa alımı konusunda bilgi sahibi olma imkânınız var.

Video: Metaverse’te Türkiye’den arsa nasıl alınır?

Metaverse evreni içerisinde şu an Türkiye’deki en popüler yer tabii ki İstanbul. İstanbul’daki arsalar 1.000 liraya yaklaşan yani 70 dolar civarında tutarlarda kapış kapış satılmakta. Özellikle tarihi yarımadada satılmamış arsa neredeyse kalmamış gibi. Ortaköy ise metaverse Türkiye satışları içerisinde en pahalı destinasyon olmayı sürdürüyor.

Eğer Türkiye dışında sanal bir araziye yatırım düşünüyorsanız metaverse gökdeleni olan Bloktopia gelecek vadediyor. Bu platforma girdiğinizde zaten kalitesini siz de göreceksiniz.

Metaverse Türkiye Evrenindeki Arazi Fiyatları

Metaverse Türkiye sanal evrenindeki arazi ve sanal arsa fiyatları açık artırım usulüne göre belirleniyor. Bu sebeple çok farklı fiyat aralıklarında arsalar mevcut. Ayrıca o ana kadar kimsenin talip olmadığı bir arsa alacaksanız bunu uygun fiyata gerçekleştirme şansınız var. Şu an için mantıklı olan da bu.

Özellikle İstanbul’un Anadolu yakasında hala satılmamış çok sayıda arsa mevcut. Anadolu’da ise boşarsa sayısı çok daha fazla. Kimsenin talip olmadığı bir arsaya 2.28 dolar açılış fiyatı ile sahip olmak mümkün. Tabii ki arsanın 24 saat içerisinde başka bir taliplisi çıkmazsa.

Tabii ki bir de İstanbul’un en işlek yerlerindeki mekânlar yüzlerce bin lira bedelle satışta. Mesela şu an tarihi yarımadadaki turistik bir parsel 153 bin liraya satış durumunda. Kimse bu parayı şu an bu iş için harcamaz gibi gözükse de gelecekte ne olacağını bilemeyiz. Özellile Facebook Metaverse yatırımı piyasaya çıktığında bu fiyatların daha da artması muhtemel.

İstanbul’dan sonra Türkiye’de en fazla arsa satışının yapıldığı yer İzmir. Nitekim burada 5 binden daha fazla arsa satışı var.

Türkiye’de hala MetaMask kullanımı oldukça düşük bir seviyede. Bu sebeple Anadolu’daki önemli destinasyonlar hâlâ boş. Yani yatırım yapmak istiyorsanız hala çok şanslısınız.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir