İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Coinler ne zaman yükselecek? | Coinler ne zaman toparlar?

2022 yılı 2021 kadar verimli bir kripto para gelişimine sahip olmadı. Coinler ne zaman yükselecek sorusu bu yüzden herkesin en çok merak ettiği konu. Bu yazımızda coin mühendisleri tarafından yapılan en son değerlendirmeleri bulacaksınız. Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralardaki düşüşün birçok sebebi var. Şimdi gelin bunlara bakalım.

Video: Yükselmesi beklenen kripto paralar.

2022 yılında coinler ne zaman yükselecek?

2022 yılında haziran ile eylül döneminde bir yükseliş bekleniyor. Ardından sene sonuna doğru yeniden bir geri çekilme tahmini mevcut. Bu noktada aşağıdaki hususlar önem kazanacak.

Rusya yaptırımları: Rusya’nın dolara erişiminin kısıtlanması 3-4 ay içinde Rusya kaynaklı coin alımlarını patlatma olasılığı taşıyor. Bu da Rusya’nın yaptırımları delme yöntemi olabilir. Ancak kısa zaman önce Rusya tarafından bu paralara savaş açılmış olması düşündürücü.

Rusya yaptırımları için 2022 yılının ortası önemli sinyaller verecek. Bizce haziran-temmuz aylarında şaşırtıcı kripto para hareketleri olabilir.

Regülasyon: Kripto paraların bir anda bu kadar hızlı düşmesinin temel sebebi regülasyon çalışmaları. Yani birçok ülke kripto paraların nasıl el değiştireceğine dair yönetmelik ve kısıtlamalar getirmeye başladı. Ayrıca en büyük kripto borsası Binance son dönemlerde büyük cezalar ile karşılaştı.

Ancak Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımlar Batı bloğunun dışındaki ülkelerde kripto paranın yeniden öne çıkmasını sağladı. Çin gibi ülkeler geçmişte aldıkları kararları sorgulamaya başladı. Bilineceği üzere daha önce Çin de kripto paraları yasaklamıştı.

Eğer bu konjonktür değişikliği devam ederse regülasyonlar tam ters etkiler oluşturup kripto paraları destekleyebilir.

Coinler ne zaman yükselecek sorusunun bir diğer tetikleyicisi metaverse olacak.

Horizon Home etkisiyle ani ama geçici bir yükseliş gelebilir: Belirli bir süre metaverse kavramı dünyayı kasıp kavurdu. Bu teknolojinin dünyayı tamamen değiştireceğine inanan birçok kişi metaverse coin satın aldı. Fakat bir yerde bunun geçici bir odadan ibaret olduğuna dair söylentiler, metaverse coinleri ciddi anlamda sarstı.

Geldiğimiz noktada MANA ve SAND gibi metaverse coinlerde ciddi satışlar var. Facebook Horizon Home yatırımı bu metaverse kripto varlıkları yeniden toparlar mı? Bu soruya yanıt vermek gerçekten zor. Ancak çıktığı anda geçici de olsa ani bir yükselişe neden olması gayet normal.

Yükselecek coinler için en büyük risk: Enflasyon

Kripto paralar ve özellikle Bitcoin artık kendi başına hareket eden bir varlık değil. Tıpkı dolar ve euro gibi konvansiyonel paralara benzeyen hareketler, kripto paralarda da ortaya çıkmaya başladı. Ezberler bozuldu.

Eskiden enflasyon sebebiyle doların değer kaybı kripto paralara yarıyordu. Fakat geldiğimiz noktada işlerin eskisi gibi olmadığı ortada. Artık enerji krizlerinden savaş risklerine, küresel enflasyondan siyasi çalkantılara kadar birçok farklı sebep coin ve tokenleri olumsuz etkiliyor.

Coinler niçin dikkatle takip edilmelidir?

Kripto para yorumları ve videolar daha önce bu alanda alım satım yapmayan kişiler için bir yönlendirici olamaz. Ancak daha önce hiçbir kripto para yatırımı olmayan kişiler büyük meblağları para kazanmak için buraya yatırıyor. Sonuç tabii ki her durumda hüsran oluyor. Bitcoin neden düşüyor sorusunun önemli yanıtlarından biri de bu yatırımcıların öngörülemez olması.

Bitcoin kısa yoldan para kazanma kapısı olarak gören çok fazla insan olduğu için bu da normalde sınırlı kalacak düşüşlerin dalga boyunu devasa hâle getiriyor. Çünkü elindeki üç beş kuruşu para kazanmak için buraya yatıran hatta kaldıraçlı işlem yapan kişilerin yeterince sabrı olmuyor. Bu da çok hızlı panik satışlarına neden oluyor. Aynı zamanda trajik kayıp ve iflaslara.

Oysaki kripto para piyasasında başarılı olan kişiler sabırsız değildir. Bu kişiler zaten otomatik al sat noktaları belirlediği için ciddi zararlar etmez. Ya da bir paraya güvenir ve ne olursa olsun o parayı geleceğe dönük bir yatırım olarak saklar.

Bir de işini gücünü finans işine adayanlar vardır. Bu kişiler zaten ne zaman alıp ne zaman satacakları konusunda yeterince bilgiye sahiptir.

Eğer siz de kripto paralar ile ilgili yeterince bilgiye sahip değilseniz lütfen bu işe sembolik paralarla başlayın. 50-100 lira ile başlayacağınız kripto para piyasasında zamanla oyunun kurallarını zaten öğreneceksiniz. Bilmediğiniz bir alana düşünmeden binlerce lira yatırmak çok ama çok büyük bir risktir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir