İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bosspink Lisa kimdir? | Coachella performansı

Bosspink Lisa, Blackpink grubunun Koreli bir üyesidir. Blackpink, Güney Koreli bir kız müzik ve performans grubudur. Grup, YG Entertainment tarafından 2016 yılında kurulmuştur. Bosspink Lisa, grubun en ünlü ismidir ve 1997 doğumludur. Özellikle Z kuşağının takip ettiği K-pop müziğinin önemli bir ismidir.

Bosspink Lisa’nın hayatı

Lisa, 27 Mart 1997’de Tayland’da doğdu. Gerçek adı Lalisa Manoban’dır. Nitekim kamuoyunda daha ziyade Bosspink Lisa olarak bilinmektedir. Çünkü birçok hayranı tarafından özgüveni, sahne hakimiyeti ve liderlik özellikleri nedeniyle “BOSS” unvanı ona yakıştırılmıştır.

Coachella, her yıl düzenlenen ve müzik, sanat ve moda etkinliklerini içeren büyük bir festivaldir. Lisa, 2019 yılında Blackpink ile birlikte Coachella’da performans sergiledi. Çok beğenilen bu performans dünyada takdir topladı. Ayrıca Blackpink, Coachella’da sahne alan ilk Güney Koreli kız grubu oldu. Lisa’nın performansı, enerjisi ve sahne hakimiyeti nedeniyle internette milyonlarca kez tıklandı ve Twitter’da gündem oldu.

Ünlü olması

2010 yılında Tayland’da düzenlenen bir yarışmada YG Entertainment, onu keşfetti. Yarışmada, büyük bir K-pop şirketi olan YG Entertainment tarafından fark edildi. Ardından 2011 yılında YG bünyesinde stajyer olarak yer almaya başladı.

Ayrıca, dünya çapında birçok marka, sempatikliği ile onu marka elçisi olarak da seçti. O böylelikle moda dünyasında da büyük bir etkiye sahip oldu.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir