İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Diem Coin Nasıl Alınır? | Ön Satış, Yorum ve Çıkacağı Zaman

Diem coin, Facebook’un Libra yerine piyasaya süreceği kripto paradır. Henüz piyasaya çıkmasa da “Diem coin nasıl alınır?” ve “Diem ne zaman piyasaya çıkacak?” sorusu büyük bir merak uyandırıyor. Ayrıca Diem ön satış işlemleri için birçok kişi takipte. Fakat ön satışlar başlamadı. Ancak “Diem” adlı web sitesi şimdiden hazır. Öyleyse Diem coin ile ilgili yorum, analiz ve değerlendirmelerimize hemen başlayalım.

Video: Diem coin hakkında her şey.

Diem çok şeyi değiştirecek, Diem zenginleri türeyecek!

Diem borsada işlem görmeye başladığı anda çok şeyin değişeceği kesin. Zaten Facebook da bu yüzden acele etmiyor. En çok etki uyandıracak dönemi bekliyor.

Diem ne zaman piyasaya çıkacak?

Facebook yani Meta platformu kendi metaverse yatırımı ile aynı anda Diem’i de piyasaya sürecek. Facebook Horizon Home adlı bu platformdaki tüm işlemler ve sanal arsa satışları da bu birim üzerinden yapılacak. Böylece karşılıklı bir etkileşim meydana gelecek. Horizon Home Diem’i besleyen bir mali karşılık görevini üstlenecek.

Facebook çok haklı şekilde arkasında mali bir karşılık olmadan Diem’i çıkarmak istemiyor. Çünkü böyle bir durumda Ethereum ve Bitcoin ile rekabet edemeyeceğini biliyor. Ayrıca güçsüz bir Diem ile Horizon Home yatırımını tanıtmak da ciddi bir sorun kaynağı olabilir. Tüm bunlar hâlâ bu kripto paranın çıkmasını beklememize sebep oluyor.

Şu an Diem coin ön satışla da olsa nasıl alınır diye bilmiyoruz. Bu konuda herhangi bir açıklama yok.

Diem Coin ve Özellikleri

Facebook’un Diem’i Horizon Home ile birlikte sunması dar bir piyasada hızlı bir yükseliş anlamına geliyor. Ayrıca Facebook bu birimi belki de önce sadece HH platformu ile sınırlı tutacak. Böylelikle Facebook Metaverse yatırımına da ilgi artmış olacak. Çünkü ilgisi yalnızca kripto paralar olan çok sayıda kişi var. Bu kişiler kripto paralar dışındaki metaverse benzeri yatırımlara karşı mesafeli olabiliyor.

Diem’in arz politikası belli değil.

Diem’in arz ve fiyat politikası ise henüz belli değil. Ya Shiba ve Dogecoin gibi dolar bazında düşük bir ücret belirlenecek ya da Bitcoin mantığı devreye girecek. Bunu Horizon Home sisteminin yapısı belirleyecek.

Eğer Horizon Home kıt kaynaklara sahip gerçekçi bir evren olursa Diem daha pahalı olacak. Ancak herkesin taşınabileceği ve ucuza dükkan açabileceği dijital arsa konsepti ise Diem’in fiyatını azaltacak.

Bu iki stratejinin de belli artı ve eksileri var.

Bir diğer konu ise Diem’in tokenlerinin olup olmayacağı. Bu sorunun yanıtı muhtemelen evet. Çünkü Diem coine ait blok zincir açık kaynak kodlu olacak. ERC-20 protokolü sayesinde tokenlere izin veren Ethereum bu sayede önemli tokenlere sahip oldu. Bu sebeple Facebook’un da böyle hareket etmesi mantıklı.

Facebook’un yaşayacağı en büyük sorun ise gerçekten biraz geç kalması. Şu an piyasada çok sayıda kripto para seçeneği var. Ayrıca Bloktopia, Second Life ve Roblox gibi ciddi metaverse rakipleri Facebook’u bekliyor. Bu konuda “Metaverse Coin Listesi” adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir