İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Decentraland arsa nasıl alınır? | Decentraland Metaverse Coin

Decentraland sanal arsa ve arazi platformu, metaverse teknolojisi temelinde Ethereum blok zinciri üzerinde programlanan bir yatırım aracıdır. Platform oyunundaki sanal arsalara karşılık 2,194,460,127 adet LAND token arzına sahiptir. Sistemin içerisinde MANA ve LAND adlı iki adet token mevcuttur. Öyleyse hemen “Decentraland arsa nasıl alınır?” sorusunu yanıtlayalım.

⚠️ Öncelikle aşağıdaki video ile Decentraland Metaverse evrenini tanıyalım.

Video: Decentraland içerisinde bir yolcuğa ne dersiniz.

Decentraland arsa nasıl satın alınır?

Eğer Decentraland MANA coin yatırımı yerine Decentraland satın almak istiyorsanız şu adımları izleyin:

 1. Öncelikle MetaMask eklentisini yükleyin. Bunun nasıl yapılacağı hakkında aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.
MetaMask nasıl yüklenir ve kullanılır?

2. Şimdi Opensea Decentraland profiline gidin. Burada almak istediğiniz parselin üzerine tıklayın. Ardından “Buy Now” dediğinizde daha önce yüklediğiniz MetaMask eklentisi devreye girecek ve satın alma işlemini tamamlayacaksınız.

⚠️ Bu işlemin yerine Decentraland’a çok daha kolay şekilde yatırım yapmanız mümkün. Şimdi gelin bunun detaylarına bakalım.

Time needed: 3 minutes.

Decentraland sistemine nasıl yatırım yaparım?

 1. Binance gibi metaverse destekli kripto para borsalarından birinde oturum açın.

  Decentraland coin şu an Binance ve BTCTurk Pro gibi sanal borsalarda alım-satım işlemlerine açıktır. BTCTurk bu ürünün alım-satım işlemleri hakkında “Genel Risk Bildirimi” hizmeti sunmaktadır. Lütfen bu ürünü almadan önce kripto borsaların risk bildirimlerini okumayı unutmayın.

 2. Kripto borsaya girdikten sonra elinizdeki Bitcoin varlıklarını Decentraland ile takas edin.

  Birçok kripto borsa Bitcoin takasıyla Decentraland alım-satım işlemlerini onaylamaktadır. Ayrıca normal bakiyeniz ile de MANA coin alabilirsiniz. Böylece arsa almasanız da Decentraland’a yatırım yapmış olursunuz.

 3. LAND token alımı yapın.

  LAND tokenleri sayesinde sanal evrende bir araziniz yani parseliniz olacak. Bu sayede istediğiniz uygulamaları yerleştirmek için sanal bir arazi parçasına sahip olmuş olacaksınız. Bir gün belki de bu araziyi sizden satın almak isteyen ya da burada kurduğunuz sanal tesiste para harcayan insanlarla karşılaşacaksınız. Bunun için MetaMask uygulaması ile Decentraland Marketplace ekranından alım işlemi yapmanız mümkün.

 4. MANA tokeni deneyin.

  Eğer sanal arsa almak gibi bir işle uğraşmak istemiyorsanız MANA token size göre. MANA token satın aldığınızda Decentraland arsalarındaki değer kazanma durumu sizi de olumlu yansır. Ancak sanal bir arsanız olmaz. Yani MANA token olayı biraz daha basit hâle getiriyor. Ayrıca Decentraland ile ilgileniyorsanız “Mana Tokenin Geleceği” yazımızı mutlaka okumalısınız.

Decentraland arsa satışı

Sisteme dâhil olduğunuzda içerik ve uygulama oluşturarak bunlardan para kazanma fırsatını yakalamış olursunuz. Bu içerikleri Decentraland Marketplace bölümünden NFT olarak satabilirsiniz. NFT sistemi hakkında bilgi almak için “NFT nasıl yapılır?” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kısacası sistemdeki sanal ürünlerin ticaretini yapmak için platform sitesini kullanmanız gerekir. “Marketplace” bölümüne girip blok-zincir üstü ticarete başlayabilirsiniz. Ya da ürünlerinizi OpenSea NFT veya Rarible sisteminden satmanız da mümkün.

Özetle aslında aldığınız arsa ve üzerindeki dijital eşyalarınızı sanal bir ofiste satma şansınız var. Bu sanal satış ofislerine ise marketplace ortamları.

Ancak tüm bunları yapmak için mutlaka MetaMask uygulamasını kullanmayı bilmelisiniz. Bu konuda “MetaMask nasıl kullanılır?” yazımız işinize yarayacaktır.

LAND token ve MANA coin (token) farkı

Decentraland’ın karakteristik özelliklerinden biri LAND tokenlerinin takasa kapalı olmasıdır. Bu tokenlerin takası için öncelikle MANA tokeninin elden çıkartılması şarttır. Merkez ötesi bir kripto yapı olan Decentraland’da 90.601 parsel vardır.

MANA tokenleri sanal arsa almadan da neredeyse tüm kripto para borsalarından temin etme şansınız var. LAND token ise daha özel bir birim. Kısacası MANA, Decentraland’ın popüler ve basit yüzü.

Ayrıca Decentraland’da belirli şartları sağlayan kullanıcılar bu sanal evrende söz sahibi olmakta ve yönetimsel sürece katılmakta.

Ayrıca oyun oynamayı seviyorsanız Axie Infinity sistemini de tanımanızı öneririz: Axie Infinity nasıl alınır?

Decentraland sanal arsa konseptli oyun nasıl oynanır?

Decentraland sadece geleceğin sanal dünyası için yatırım için arsa almak için kurulan bir sistem değildir. Önce Decentraland evrenine giriş yapın. Burada üretici konumda bulunup sanal ürünler oluşturmanız ya da oyun oynamanız da mümkün. Ayrıca sanal arazi içerisinde yatırım ve sanal dükkân amaçlı arsalar mevcut. Bunların metrekare değeri ortalama 4 bin dolar civarında.

Decentraland MANA Token anlık fiyatları aşağıdadır:

NamePrice
Decentraland (MANA)
$2.79

Bu sanal yatırımda oyun oynayarak da para kazanmak mümkün. Sistemin içerisinde oyun oynarken bilgisayarınızın üç boyutlu görselleri dijitalleştirme konusunda yeterli bir altyapıya sahip olması gerekir. Ancak sistem web tabanlı olduğu için bilgisayara bir şey yüklemek gerekmez. Bu sebeple sistem gereksinimlerini karşılayan bir cihaza sahip olmanız yeterli.

Decentraland sistemine girdiğinizde buradaki oyunlar dâhil her şeye erişme imkânınız vardır. Ancak bazı oyunların giriş ücreti vardır. Sistemi ücretsiz olarak bu bağlatıdan gezebilirsiniz.

Dijital arsalarla ilgili daha detaylı bilgi için “Sanal arsa nasıl alınır?” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

12 Yorum

 1. […] Decentraland arsa nasıl alınır? — Land token ile arsa nasıl satın alınır?Decentraland arsa nasıl alınır? — Land token ile arsa nasıl satın alınır?yonetici1 tarafındanDecentraland içerisinde MANA ve LAND adlı iki adet token mevcuttur. Öyleyse hemen "Decentraland arsa nasıl alınır?" sorusunu yanıtlayalım. […]

 2. […] Bu sistemden arsa almak ve Decentraland hakkında bilgi edinmek için “Decentraland arsa nasıl alınır?” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Decentraland dışında Axie Infinity, Enjin Coin, […]

 3. […] Decentraland şu an dünyadaki en popüler metaverse platformlarından biri. Üstelik bu platforma ait MANA coin ciddi bir kripto yatırım aracı hâline gelmiş durumda. Ayrıca sisteme nasıl gireceğinizi öğrenmek için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.